Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання на самостійну роботу.

Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення поняття, класифікації та системи засад кримінального провадження.

Навчальні питання:

  1. Поняття засад кримінального провадження та їх система.
  2. Загальна характеристика засад кримінального провадження.
  3. Значення засад кримінального судочинства.

Додаткові питання:

1. У чому полягає сутність засад кримінального провадження?

2. Чи усі засади кримінального провадження закріплені в правових нормах?

3. Яке значення мають засади кримінального провадження?

4. Як можна класифікувати засади кримінального провадження?

5. Які правові наслідки настають за порушення того або іншого принципу кримінального процесу?

6. У чому полягає зміст засад змагальності, національної мови кримінального судочинства, презумпції невинуватості, рівності громадян перед законом і судом, публічності, забезпечення права на захист?

Письмове завдання: Підготуйте зведену таблицю “Засади кримінального провадження” з посиланнями на статті Конституції України, Кримінального процесуального кодексу та інших законів - визначте систему засад кримінального провадження і заповніть таблицю за такою схемою:

 

№ з/п Найменування засади Статті законів
    Конституція КПК Інші закони
         

Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми №3 (с. 57-58).
    Тема № 4. Суд, сторони та інші учасники кримінального провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення поняття, класифікації, прав та обов’язків сторін та інших учасників кримінального провадження. Навчальні питання: 1. Поняття і класифікація сторін кримінального процесу. 2. Суд, слідчий суддя, присяжний як сторони кримінально-процесуальної діяльності. 3. Сторона обвинувачення. 4. Сторона захисту. 5. Потерпілий та його представник у кримінальному процесі. Їх процесуальний статус. 6. Інші учасники кримінального провадження. 7. Відводи сторін кримінального провадження. Додаткові питання: 1. Які вказівки прокурора обов’язкові для слідчого і для особи, що провадить дізнання? 2. Які особливості взаємовідносин слідчого з прокурором і начальником слідчого відділу? 3. Протягом якого часу особа може перебувати у статусі підозрюваного? 4. Які обставини, що виключають можливість участі особи у справі як судді, слідчого, прокурора, захисника, спеціаліста, експерта? 5. Чи підлягає відводу експерт, якщо він брав участь раніше в справі як спеціаліста? 6. Хто може бути захисником в кримінальному процесі? 7. Прокурор, його функції та повноваження у кримінальному процесі згідно з Конституцією. Обставини, які виключають участь прокурора в кримінальному процесі. 8. Обвинувачений, його процесуальне становище. 9. Підозрюваний, його процесуальне становище. 10. Захисник, його обов’язки і права. Особи, що допускаються як захисники. Порядок запрошення захисника. Момент допуску захисника до участі в справі. Відмова від захисника і його заміна. Випадки, в яких відмова від захисника не може бути прийнята. Обставини, що виключають участь захисника в справі. Усунення захисника від участі у справі. 11. Потерпілий. Підстави та порядок визнання особи потерпілою. Права потерпілого. Особливості процесуального становища потерпілого в справах публічного, приватно-публічного і приватного обвинувачення. 12. Цивільний позивач, його права та обов’язки. Цивільний відповідач, його права та обов’язки. 13. Законні представники обвинуваченого, підозрюваного, потерпілого. 14. Представники потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача. 15. Особи, які відіграють допоміжну роль у кримінальному процесі: заявник, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання, судовий розпорядник. Письмове завдання: для кожної групи сторін кримінального провадження складіть таблицю за такою схемою:
сторони кримінального провадження ст. КПК, які визначають їх процесуальний статус

 

Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 4 (с. 58).
  Змістовий модуль № 2: Доказове право та та заходи забезпечення кримінального провадження
    Тема № 5. Докази і доказування у кримінальному процесі
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення поняття, класифікації та системи доказів у кримінальному процесі. Визначити поняття та особливості доказування та доказового права. Навчальні питання: 1. Доказове право-підгалузь кримінального процесуального права. 2. Поняття і значення доказів. Належність і допустимість доказів. Їх класифікація. 3. Поняття кримінального процесуального доказування та його значення. Збирання, перевірка, оцінка доказів . 4. Предмет та межі доказування 5. Загальна характеристика видів доказів. Додаткові питання: 1. Зміст та значення теорії доказів у кримінальному процесі. 2. Поняття і значення кримінально-процесуального доказування. 3. Поняття судових доказів. 4. Належність і допустимість доказів. 5. Мета доказування – встановлення об’єктивної істини. 6. Гарантії встановлення істини в кримінальній справі. 7. Елементи процесу, їх зміст. 8. Суб’єкти доказування. Обов’язок доказування. 9. Основні положення оцінки доказів у кримінальному процесі. 10. Класифікація доказів у кримінальному процесі. 11. Характеристика джерел доказів. Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 6 (с. 59).
    Тема № 6. Фіксування кримінального провадження. Процесуальні рішення, повідомлення, строки та витрати
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення поняття фіксування кримінального провадження, а також процесуальних рішень, повідомлень, строків та витрат. Сформувати вміння, необхідні для складання процесуальних рішень та повідомлень у кримінальному процесі. Студент також повинен сформувати цілісне уявлення про складання постанов, протоколів, подання та інших кримінально-процесуальних документів, необхідних для повного і об’єктивного росслідування кримінальної справи. Так само, отримати необхідні знання про строки та їх обчислення і витрати.   Навчальні питання: 1. Форми фіксування кримінального провадження. 2. Поняття і види кримінально-процесуальних документів. Процесуальні рішення. 3. Протоколи та додатки до протоколів. 4. Поняття та класифікація строків у кримінальному процесі. 5. Порядок обчислення процесуальних строків. 6. Поняття і види процесуальних витрат.   Додаткові питання: 1. Які вимоги кримінально-процесуального закону до форми і змісту протоколів і постанов, що складаються при провадженні досудового розслідування.? 2. Яким чином відбувається підготовка протоколу та додатка? 3. Яким чином застосоауються технічні засоби фіксування кримінального провадження? 4. Для чого потрібен журнал судового засідання? Що записуэться до реєстру матеріалів досудового розслідування? 5. Поняття та зміст повідомлення у кримінальному провадженні? 6. Які документи складаються під час провадження розслідування і судового розгляду по кримінальному провадженню? 7. Який загальний порядок обчислення процесуальних строків? 8. Яким чином зменшується розмір процесуальних витрат або відбувається звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення процесуальних витрат? 9. Як визначається розмір процесуальних витрат? 10. Які рішення приймаються щодо процесуальних витрат? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 7 (с. 59-60).
    Тема № 7. Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні. Цивільний позов у кримінальному провадженні
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення порядку відшкодування (компенсації) шкоди у кримінальному провадженні та визначення поняття цивільного позову у кримінальному процесі. Студент повинен сформувати цілісне уявлення про умови і підстави спільного розгляду кримінальної справи і цивільного позову та про вирішення цивільного позову у кримінальному провадженні, а також про особливості розслідування та розгляду кримінальних справ по яких заявлено цивільний позов. Навчальні питання: 1. Поняття та види шкоди, яка підлягає відшкодуванню (компенсації) у кримінальному провадженні. 2. Поняття, значення, предмет та підстави цивільного позову про відшкодування (компенсацію) майнової (моральної) шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. 3. Відшкодування (компенсація) майнової (моральної) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю правоохоронних органів та суду. Додаткові питання: 1. Які умови і підстави спільного розгляду кримінальної справи і цивільного позову? 2. Який порядок відшкодування (компенсації) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю? 3. Доказування та процесуальні засоби забезпечення цивільного позову. 4. Які особливості розслідування та розгляду кримінальних справ по яких заявлено цивільний позов? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 8 (с. 60-61).
    Тема № 8. Заходи забезпечення кримінального провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати знання, необхідні для визначення поняття заходів забезпечення кримінального провадження, видів заходів забезпечення кримінального провадження та підстав щодо їх застосуваня. Сформувати вміння, необхідні для обрання заходів забезпечення кримінального провадження у кримінальному процесі. Навчальні питання: 1. Поняття і види кримінального процесуального примусу. 2. Заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування. 3. Запобіжні заходи , затримання. Додаткові питання: 1. Які заходи забезпечення кримінального провадження Вам відомі? 2. Які заходи забезпечення кримінального провадження передбачені законом? 3. У відношенні яких учасників процесу можуть бути обрані заходи забезпечення кримінального провадження? 4. Які підстави, мотиви й умови обрання заходів забезпечення кримінального провадження? 5. Як визначається строк тримання під вартою? 6. Назвіть види запобіжних заходів? 7. Яким чином можна затримати особу на підставі ухвали слідчого, суду?  
Модуль 2 ОСОБЛИВА ЧАСТИНА
  Змістовий модуль № 3: Досудове розслідування
    Тема № 9. Загальні положення досудового розслідування
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про поняття та значення досудового розслідування у кримінальному процесі, розслідування злочинів і кримінальних проступків, поняття і види підслідності, процесуальні рішення, які приймаються на досудовому розслідуванні, строки та порядок їх продовження. Навчальні питання: 1. Поняття стадії досудового розслідування. 2. Форми досудового розслідування: дізнання та досудове слідство. 3. Поняття та характеристика загальних положень досудового розслідування.   Додаткові питання: 1. Які завдання та значення досудового розслідування в кримінальному процесі згідно з Конституцією України? 2. З якого моменту визначається початок досудового розслідування? 3. Яким чином здійснюється досудове розслідування злочинів? 4. Яким чином здійснюється досудове розслідування кримінальних проступків? 5. Назвіть види підслідності? 6. Місце проведення досудового розслідування? 7. На якому етапі можна ознайомитися з матеріалами досудового розслідування? 8. Який порядок розгляду клопотань під час досудового розслідування? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 9 (с. 61-62).
    Тема № 10. Слідчі (розшукові) і негласні слідчі (розшукові) дії
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про поняття, види та систему слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також правила оформлення протоколів слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій та додатків до протоколів слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також вимоги до їх проведення. Навчальні питання: 1. Поняття і значення слідчих (розшукових) дій, умови та підстави їх проведення. 2. Класифікація слідчих (розшукових) дій та їх види. 3. Процесуальна характеристика окремих слідчих (розшукових) дій. 4. Загальні положення про негласні слідчі (розшукові) дії та підстави їх проведення. 5. Поняття, види та система негласних слідчих (розшукових) дій. 6. Організація проведення та фіксація результатів негласних слідчих (розшукових) дій.   Додаткові питання: 1. Чим відрізняються поняття «слідчі (розшукові)» і «негласні слідчі (розшукові) дії»? 2. Які слідчі дії передбачає кримінальний процесуальний закон? 3. У чому полягають особливості процесуального порядку допиту неповнолітнього свідка і потерпілого? 4. Які вимоги ставляться до оформлення протоколу допиту свідка та потерпілого? 5. Чим відрізняється очна ставка від допиту? 6. Які є види огляду? Який процесуальний порядок провадження й оформлення огляду? 7. Які є види освідування, порядок його проведення й оформлення результатів? 8. У чому полягають особливості пред'явлення для впізнання предметів і трупа? 9. Яка мета і порядок проведення слідчого експерименту? 10. Яким чином провадиться розгляд клопотання про дозвіл на проведення негласної слідчої (розшукової) дії? 11. Яким чином відбувається втручання у приватне спілкування? 12. Як фіксується та зберігається інформація, отримана з телекомунікаційних мереж за допомогою технічних засобів та в результаті зняття відомостей з електронних інформаційних систем 13. Як і ким провадиться виконання спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації? 14. Хто здійснює контроль за вчиненням злочину? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 10 (с. 62).
    Тема № 11. Повідомлення про підозру
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про поняття повідомлення про підозру, його значення для повного, об’єктивного і всебічного розслідування кримінального провадження та випадки повідомлення про підозру. Навчальні питання: 1. Поняття, зміст та значення повідомлення особи про підозру. 2. Зміст і форма письмового повідомлення про підозру 3. Порядок повідомлення про підозру. Допит підозрюваного. 4. Зміна повідомлення про підозру. Додаткові питання: 1. Як трактується повідомлення про підозру у Кримінальному процесуальному кодексі України. 2. Який орган має право скласти повідомлення про підозру? 3. Кому належить вручення письмового повідомлення про підозру? 4. Яким чином відбувається зміна повідомлення про підозру? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 11 (с. 62-63).
    Тема № 12. Зупинення та закінчення досудового розслідування. Продовження строку досудового розслідування
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про форми закінчення досудового розслідування та обставини, за якими кримінальне провадження може бути зупинено, а також необхідно з’ясувати процесуальний порядок закінчення і зупинення досудового розслідування та продовження строку досудового розслідування. Навчальні питання: 1. Підстави і процесуальний порядок зупинення та відновлення досудового розслідування. 2. Форми закінчення досудового розслідування. 3. Закриття кримінального провадження. 4. Звільнення особи від кримінальної відповідальності. 5. Звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру. 6. Загальні положення продовження строку досудового розслідування. Додаткові питання: 1. Які підстави й умови зупинення кримінального провадження? 2. Які дії може здійснювати слідчий по зупиненому кримінальному провадженню? 3. Який порядок закриття кримінального провадження? 4. Як вирішується доля речових доказів і документів при закритті кримінального провадження? 5. Який порядок закриття кримінального провадження? 6. Який порядок та умови звільнення від кримінальної відповідальності? 7. Яким чином здійснюється відкриття матеріалів іншій стороні? 8. Що таке обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування? 9. Який порядок продовження строку досудового розслідування? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 12 (с. 63).
    Тема № 13. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про особливості досудового розслідування кримінальних проступків, запобіжні заходи під час досудового розслідування кримінальних проступків, слідчі (розшукові) дії під час досудового розслідування кримінальних проступків, а також особливості закінчення досудового розслідування кримінальних проступків та розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні.   Навчальні питання: 1. Загальні положення досудового розслідування кримінальних проступків. 2. Особливості закінчення досудового розслідування кримінальних проступків. 3. Клопотання прокурора про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні. 4. Додатки до обвинувального акта. Додаткові питання: 1. Які обираються запобіжні заходи під час досудового розслідування кримінальних проступків? 2. Розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 13 (с. 64).
    Тема № 14.Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про випадки оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування, а також порядок оскарження ухвал слідчого судді під час досудового розслідування та оскарження слідчим рішень, дій чи бездіяльності прокурора.   Навчальні питання: 1. Поняття і сутність оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. 2. Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування. 3. Порядок оскарження ухвал слідчого судді. 4. Порядок оскарження слідчим рішень, дій чи бездіяльності прокурора. Додаткові питання: 1. Які рішення на дії чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування можуть бути оскаржені? 2. Який порядок оскарження ухвал слідчого судді? 3. Який порядок оскарження рішень прокурора?   Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 14 (с. 64).
  Змістовий модуль № 3: Судове провадження
    Тема № 15. Підсудність у кримінальному провадженні. Підготовче провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про підготовче провадження у судах України, його поняття і значення. Навчальні питання: 1. Поняття та види підсудності у кримінальному провадженні. 2. Поняття, сутність і значення підготовчого провадження. 3. Порядок і строки підготовчого провадження. 4. Ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Додаткові питання: 1. Дайте поняття підсудності. 2. Які існують види підсудності? 3. Що таке підготовче судове засідання? 4. Хто має право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 15 (с. 64-65).
    Тема № 16. Судовий розгляд
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про першу судовий розгляд у кримінальному провадженні, строки і загальний порядок судового розгляду, межі та рішення судового розгляду.   Навчальні питання: 1. Поняття, сутність і значення стадії судового розгляду. 2. Загальні положення судового розгляду у кримінальному провадженні. 3. Межі судового розгляду. 4. Процедура судового розгляду. Додаткові питання: 1. Назвіть строки і загальний порядок судового розгляду. 2. Які заходи обираються до порушників порядку судового засідання? 3. Як змінюється обвинувачення в суді та висувається додаткове обвинувачення? 4. Які особливості допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого? 5. Як визначаються межі судового розгляду? 6. Які питання вирішуються судом при ухваленні вироку? 7. Який порядок ухвалення судових рішень, їх форма?   Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 16 (с. 64-65).
    Тема № 17. Особливі порядки провадження в суді першої інстанції
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про особливі порядки провадження в суді першої інстанції, їх загальні положення, склад суду, в якому розглядаються кримінальні провадження, про учасників судового розгляду, межі судового розгляду та процесуальний порядок винесення рішень, які можливо винести судом щодо кримінальних проступків та у суді присяжних. Навчальні питання: 1. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків. 2. Провадження у суді присяжних. Додаткові питання: 1. У чому полягають загальні положення спрощеного провадження щодо кримінальних проступків? 2. Яким чином розглядається обвинувальний акт у спрощеному провадженні? 3. Який порядок провадження в суді присяжних? 4. Яким чином здійснюється відбір присяжних у суді? 5. Якй порядок наради і голосування в суді присяжних? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 17 (с. 64-65).
    Тема № 18. Провадження в суді апеляційної інстанції
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про провадження в суді апеляційної інстанції, його значення та завдання у кримінальному судочинстві України, порядок та строки подачі апеляції та результати розгляду справи в апеляційному суді. Навчальні питання: 1. Поняття та значення апеляційного провадження 2. Особливості апеляційного оскарження окремих судових рішень. Додаткові питання: 1. Які судові рішення можуть бути оскаржені в апеляційному порядку? 2. У чому полягають сутність і задачі апеляційного провадження? 3. Які питання вирішуються під час підготовки справи до апеляційного провадження? 4. Який порядок розгляду справи в суді апеляційної інстанції? 5. Які рішення вправі прийняти суди апеляційної інстанції? 6. Підстави для скасування або зміни вироку чи постанови? 7. Який зміст ухвали апеляційного суду? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 18 (с. 65-66).
    Тема № 19. Провадження в суді касаційної інстанції
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про провадження в суді касаційної інстанції, його сутність і значення, його учасників, строки та порядок касаційного оскарження рішень, склад суду при розгляді справ в цій інстанції, а також результати розгляду кримінального провадження касаційним судом. Навчальні питання: 1. Сутність і значення касаційного провадження. 2. Суб'єкти, порядок та строки касаційного оскарження. 3. Вимоги до касаційної скарги. 4. Розгляд справ за касацією. 5. Підстави для скасування або зміни судового рішення. 6. Результати розгляду справу касаційному провадженні. 7. Ухвала суду касаційної інстанції. Додаткові питання: 1. У чому полягає сутність і задачі касаційного провадження? 2. Хто з учасників кримінального судочинства може оскаржити вирок, постанову чи ухвалу? 3. Який порядок оскарження і внесення касаційних подань на вирок, постанову чи ухвалу? 4. Який порядок розгляду справи в касаційній інстанції? 5. Які рішення вправі прийняти касаційна інстанція? 6. Які межі перегляду судом касаційної інстанції? 7. Який зміст ухвали касаційного суду? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 19 (с. 66).
    Тема № 20.Провадження у Верховному Суді України
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про сутність і значення провадження у Верховному Суді України, порядок та строки провадження у Верховному Суді України, питання, що вирішуються Верховним Судом України та порядок розгляду Верховним Судом України ухвали про задоволення заяви.   Навчальні питання: 1. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. 2. Суб'єкти, порядок та строки подання заяви. 3. Вимоги до заяви про перегляд судових рішень. Допуск справи до провадження. 4. Розгляд справи Верховним Судом України. 5. Наслідки розгляду справи Верховним Судом України. 6. Ухвала Верховного Суду України. Додаткові питання: 1.Які завдання, суть і значення перегляду судових рішень Верховним Судом України? 2.Який порядок перегляду судових рішень Верховним Судом України? 3.Які питання вирішуються Верховним Судом України? 4.Який процесуальний порядок розгляду справи Верховним Судом України? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова:до теми № 20 (с. 66).
    Тема № 21.Провадження за нововиявленими обставинами
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про провадження за нововиявленими обставинами, підстави та строки щодо перегляду рішень, а також коло учасників стадії та процесуальний порядок перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами. Навчальні питання: 1. Підстави для здійснення провадження за нововиявленими обставинами. 2. Субєкти, порядок та строки звернення про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. 3. Вимоги до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами. 4. Розгляд справ за нововиявленими обставинами. 5. Результати розгляду справ за нововиявленими обставинами. Додаткові питання: 1. У чому полягає суть і завдання провадження за нововиявленими обставинами? 2. Що слід розуміти під нововиявленими обставинами? 3. Які особи мають право поставити питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами? 4. Яким чином проходить розгляд справи за нововиявленими обставинами? Які судові рішення приймаються за наслідками кримінального провадження за нововиявленими обставинами? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 21 (с. 66).
    Тема № 22.Особливі порядки кримінального провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про особливості провадження, предмет доказування та форми закінчення досудового слідства по справах цієї категорії. Навчальні питання: 1. Поняття кримінально-процесуальної форми. 2. Кримінальне провадження на підставі угод. 3. Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення. 4. Кримінальне провадження щодо окремої категорії осіб. 5. Кримінальне провадження щодо неповнолітніх. 6. Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру. 7. Кримінальне провадження, яке містить державну таємницю. 8. Кримінальне провадження на території дипломатичних представництв консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні.   Додаткові питання: 1. Які види угод є в кримінальному провадженні? 2. Які обставини враховуються прокурором при укладенні угоди про визнання винуватості? 3. В чому полягає забезпечення прав неповнолітнього обвинуваченого? 4. Який загальний порядок судового провадження на підставі угоди? 5. Щодо яких осіб здійснюється особливий порядок кримінального провадження? 6. Які обставини підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх? 7. Які підстави для застосування примусових заходів виховного характеру? 8. Які підстави для здійснення кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру? 9. Які особливості проведення експертизи у кримінальному провадженні, яке містить державну таємницю? 10. Які процесуальні дії можна здійснювати під час кримінального провадження на території дипломатичних представництв, консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком україни, якщо це судно приписано до порту, розташованого в україні? 11. Який строк звернення із клопотанням про арешт тимчасово вилученого майна? 12. Який строк законного затримання особи? 13. Назвіть місце проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених на території дипломатичних представництв, консульських установ, суден України. Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 22 (с. 67).
    Тема № 23.Відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження.   Навчальні питання: 1. Особи, які мають право звертатися до суду із заявою про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження. 2. Зміст заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження. 3. Судовий розгляд. Додаткові питання: 1. Які особи, які мають право звертатися до суду із заявою про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження? 2. Яким чином визначається підсудність заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження? 3. Яким чином здійснюється підготовка заяви до судового розгляду? 4. Яке судове рішення виноситься за даною категорією кримінального провадження? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 23 (с. 67).
    Тема № 24. Виконання судових рішень
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про виконання судових рішень, а також порядок виконання судових рішень у кримінальному провадженні та питання, які вирішуються судом під час виконання вироків. Навчальні питання: 1. Набрання судовим рішенням законної сили. 2. Порядок виконання судових рішень у кримінальному провадженні. 3. Питання, які вирішуються судом під час та після виконання вироків. 4. Порядок вирішення судом питань, пов'язаних з виконанням вироку. Додаткові питання: 1. Які наслідки набрання законної сили судовим рішенням? 2. Який порядок звернення судового рішення до виконання? 3. Які особливості судового розгляду таких справ і які рішення може прийняти суд? 4. Які питання вирішуються судом під час виконання вироків? 5. Які питання вирішуються судом після виконання вироку? 6. Який порядок вирішення судом питань, пов'язаних із виконанням вироку? 7. Яким чином відбувається зарахування у строк відбування покарання часу перебування засудженого в лікувальній установі? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 24 (с. 67-68).
    Тема № 25. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження
      Завдання на самостійну роботу. Під час самостійної підготовки, на підставі зазначених питань,студенти повинні отримати необхідні знання про міжнародне співробітництво під час кримінального провадження, його поняття, задачі та значення, а також основи взаємодії з правоохоронними органами іноземних держав і міжнародними організаціями. Студенти повинні оволодіти знаннями, необхідними для направлення та виконання міжнародних доручень та щодо особливостей провадження процесуальних дій за участю іноземних громадян.   Навчальні питання: 1. Поняття, завдання та правова основа міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. 2. Процесуальний порядок надання міжнародної правової допомоги під час проведення процесуальних дій. 3. Сутність видачі (екстрадиції) особи, яка вчинила злочин. 4. Кримінальне провадження у порядку перейняття. 5. Визнання та виконання вироків іноземних судів та передання засуджених осіб. Додаткові питання: 1. Надайте поняття міжнародного співробітництва під час кримінального провадження? 2. Охарактеризуйте поняття договору про правову допомогу. 3. Порівняйте поняття «виклик осіб» і «видача осіб». У чому їх відмінність? 4. Яким чином виконуються запити у разі міжнародного співробітництва? 5. Які процесуальні дії можуть бути проведені в порядку надання міжнародної правової допомоги? Нормативні акти: 1-8 (c. 49-54). Основна:1-2 (c. 54-56). Додаткова: до теми № 25 (с. 68).

 

 


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. II. Завдання на проект.
  3. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  4. V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  5. V. Завдання.
  6. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  7. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  8. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  9. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  10. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
  11. Vi. домашнє завдання
  12. VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ




Переглядів: 522

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Завдання на самостійну роботу з навчальної дисципліни «Кримінальний процес» | Індивідуальні навчально-дослідні завдання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.