Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2

 

Тема роботи: Створення запитів на змінювання.

Мета роботи: навчити створювати запити на створення таблиць, запити на додавання, оновлення, та вилучення.

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

 

1. В яких випадках використовуються запити на зміну?

2. Опишіть створення запиту на створення таблиці.

3. Опишіть створення запиту на відновлення.

4. Опишіть створення запиту на додання.

5. Опишіть створення запиту на вилучення.

ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

В той час, як запити вибірки дістають і відображують дані в динамічному наборі, запити на зміну виконують певні дії над вибраними даними. Запити на зміну можна подати як запити-вибірки для виконання певних дій (наприклад створення нової таблиці, що базується на результатах проведеної вибірки). В Access запити на зміну створюються так само, як і запити вибірки. Розробка починається з запита-вибірки, який відбирає необхідні дані. Потім запит-вибірка трансформується в запит на зміну шляхом подачі необхідної команди з пункту меню Запрос.

Запити на зміну можуть використовуватися в таких випадках:

Ø Вилучення або архівування записів. Часто при роботі з великими базами даних (наприклад з описом майна) необхідно вилучити або перемістити групу записів в архівний файл. Можна створювати запити на зміну для вилучення груп запитів або їх копіювання в іншу таблицю, а потім вилучення з першої.

Ø Виконання складних змін. Якщо кожному покупцю в таблиці покупців призначено певного представника по продажу, а потім ця людина звільня-ється з компанії і її місце займає інша, можна не вводити вручну ім’я нового представника, а розробити запит, який змінить всі записи.

 

1. Запит на створення таблиці

 

Цей результат використовується для збереження результатів запиту у створеній таблиці і відрізняється від запиту на вибирання тим, що забезпечує включення нової таблиці до складу таблиць поточної бази даних або експорту-вання таблиці в іншу базу даних.

Для конструювання запиту на створення таблиці необхідно створити запит на вибирання або викликати в режимі Конструктор раніше створений запит. Потім, за допомогою команди Запрос – Создание таблицы потрібно викликати діалогове вікно Создание таблицы.

У верхню частину вікна Имя таблицы необхідно ввести ім’я нової таб-лиці і натиснути кнопку Ok. Створена таблиця може бути включена в список таблиць поточної бази даних або експортована в іншу базу даних, ім’я якої вказується в нижній частині вікна.

 

2. Створення і використання запитів на додання

 

Запити на додання використовуються для додавання нових записів з од-нієї таблиці до іншої. Запити на додання можуть копіювати дані в інші таблиці однієї і тієї ж бази даних або в таблиці інших баз даних. Таблиці не обов’язково повинні мати ідентичну структуру, але типи полів однієї таблиці повинні відповідати типам полів іншої таблиці. Для створення та виконання запиту на додання слід виконати такі дії:

1. Створіть запит-вибірку, що вибирає записи, які необхідно додати до іншої таблиці. Щоб переконатися в правильності результату, клацніть по кнопці Таблица панелі інструментів.

2. Виконайте команду Запрос – Добавление. З’явиться нове діалогове вікно Добавление.

3. В полі Имя таблицы введіть ім’я таблиці, в яку необхідно додавати дані, або розкрийте список і виберіть таблицю із списку. Для додавання даних в таб-лицю іншої бази даних виберіть опцію Другая база данных і введіть ім’я файла баних в поле Имя файла.

4. Після встановлення потрібних параметрів натисніть Ok і виконайте запит за допомогою команди Запрос – Запуск.

 

3. Створення та використання запитів на відновлення

 

Запити на відновлення є запитами на зміну, які відновлюють всі записи, що задовольняють певній умові (або виконують вказані зміни). Запити на від-новлення дуже корисні в тому випадку, коли потрібно провести глобальні зміни в деякому наборі даних (наприклад, якщо в таблиці цін товарів необхідно підвищити всі ціни на товари певної категорії на 5%, або змінити поштові індекси, або номери телефонів для певного міста). Для створення запиту на відновлення необхідно виконати наступне:

1. Створіть запит виборку, що вибирає записи, які потрібно поновити. Щоб переконатися в правильності результату, клацніть по кнопці Таблица панелі інструментів.

2. Виконайте команду Запрос – Обновить. З’явиться нове діалогове вікно Обновить.

3. Клацніть в рядку Обновить над полем, яке потрібно відновити. Наприклад, якщо запит містить поле Ціна і потрібно збільшити його значення на 6%, введіть вираз [Ціна]*1,6.

4. Після встановлення потрібних параметрів натисніть Ok і виконайте запит за допомогою команди Запрос – Запуск.

 

4. Створення і використання запитів на вилучення

 

 

Запити на вилучення вилучають всі записи, які задовольняють умовам, що задаються в запиті. Запити на вилучення часто використовуються для архівування записів. Запускається запит на створення таблиці, який копіює виб-рані записи в нову таблицю, і виконується запит на вилучення, який вилучає записи, які копіювалися на попередньому етапі в таблицю. Для створення такого запиту необхідно:

1. Створіть запит виборку, що вибирає записи, які потрібно вилучити з таблиці. Щоб переконатися в правильності результату, клацніть по кнопці Таблица панелі інструментів.

2. Виконайте команду Запрос – Удаление. З’явиться нове діалогове вікно Удалить.

3. Після встановлення потрібних параметрів натисніть Ok і виконайте запит за допомогою команди Запрос – Запуск.

 

З А В Д А Н Н Я

 

1. На основі таблиць Покупець, Товар, Замовлення сформуйте запит на ство-рення таблиці записів, яка містять відомості про покупців, які купили шоколад та морозиво.

2. Скопіюйте таблицю Покупець під іменем Покупець1. Виділіть в цій таблиці всі записи і вилучіть їх за допомогою команди Правка – Удалить. На основі таблиці Покупець сформуйте запит на додання, в якому всі дані таблиці Покупець заносяться до таблиці Покупець1. Запустіть запит на виконання.

3. Скопіюйте таблицю Товар під іменем Товар1. На основі таблиці Товар1 сформуйте запит на відновлення, у якому Ціна одиниці зростає на 5%. Запустіть запит на виконання.

На основі таблиці Покупець1 сформуйте запит на вилучення і запустіть його на виконання.

 



Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. III. Практична частина.
  3. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  4. IV. Практична робота.
  5. IV. Практична частина
  6. VI. Домашня робота.
  7. VI. Практична робота .
  8. VI. Практична робота .
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 345

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 | ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.