Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 6

 

Тема роботи: Створення головного та підлеглого звітів.

Мета роботи: навчити створювати звіти в СУБД Access.

 

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

  1. Що таке звіт. Призначення звіту?
  2. Вкажіть режими конструювання нового звіту в СУБД Access.
  3. Опишіть послідовність команд створення поштових наклейок.
  4. Обчислення та калькуляція у звітах СУБД Access.
  5. Задання нумерування сторінок звіту.

 

 

ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ

 

На екрані звіт можна відобразити лише у двох режи­мах: у режимі перегляду та в режимі конструктора. За за­мовчуванням після вибору піктограми звіту на вкладці Отчеты,звіт відображається у режимі перегляду, тобто у вигляді, який він матиме при друкуванні. Цьому ж режиму відповідає кнопка панелі інструментів вікна бази даних. Якщо ж потрібно відобразити структуру звіту у ре­жимі конструктора, то можна ско­ристатися кнопкою Конструкторпанелі інструментів вікна бази да­них.

Змінити відображення звіту на екрані можна також за допомо­гою команди Видрядка меню про­грами або кнопки Видпанелі інструментів вік­на програми. У списку цієї кнопки, залежно від активного режиму перегляду, можуть бути такі елементи: Конструк­тор, Предварительный просмотр і Образец. Перші два елеме­нти дозволяють перейти у описані вище режими. Третій елемент - Образец, який з'являється лише у режимі конструктора, дозволяє вивести звіт в тому вигляді, який він матиме при друкуванні, з використанням обмеженого на­бору даних, але достатнього для перегляду всіх елементів макету звіту. При перегляді в режимі зразка виводяться усі групи областей даних, однак ігноруються умови відбору та об'єднання у базовому запиті.

 

1. Створення головного та підлеглого звітів

 

У програмі Access 2000 передбачена можливість з'єднувати в одному звіті декілька підзвітів. При цьому ко­ристувач може проводити підсумкові обчислення за запи­сами об'єднаних звітів. Для того, щоб вставити у головний звіт підлеглий, використовується спеціальний елемент ке­рування Подчиненная форма/отчет. Для того, щоб зв'язати підзвіт з головним звітом треба відкрити головний звіт в режимі конструктора та відобразити на екрані вікно бази даних (натиснувши кнопку Окно базы данныхпанелі ін­струментів конструктора звітів або функціональну клавішу [F11]). З вікна бази даних необхідно перетягнути піктогра­му звіту, який повинен бути підзвітом головного, розмісти­вши його у потрібній області проекту звіту. Після цього у звіті можна відформатувати елемент керування, викорис­товуючи різноманітні маніпуляції та задання відповідних параметрів. Якщо підзвіт потрібно зв'язати з головним зві­том так, щоб був реалізований зв'язок між записами голо­вного звіту та підзвіту, потрібно встановити відповідні вла­стивості (Подчиненные поля та Основные поля) у вікнах влас­тивостей головного звіту та підзвіту. Якщо у базі даних уже встановлено зв'язок між таблицями, то при створенні під­звіту ці властивості будуть задані автоматично.

 

2. Створення поштових наклейок

 

Для ведення листування з клієнтами, інформація про яких занесена у базу даних, у програмі Access 2000 перед­бачена можливість створення спеціального звіту - пошто­вих наклейок на конверти. Майстер поштових наклейок, який запускається після вибору джерела даних та елемен­ту Почтовые наклейки діалогового вікна Новый отчет, запропонує вибрати один із стандартних фор­матів наклейок або задати свої розміри (мал.5.17).

Для створення нестандартних наклейок треба від­крити за допомогою кнопки Настройкадіалогове вікно Размеры наклеек(мал.5.18) та натиснути кнопку Создать.

У наступному вікні (мал.5.19) потрібно задати пара­метри наклейок, змінивши розміри у полях, в яких за за­мовчуванням задано розмір 0,00. Після введення назви на­клейки та натискання кнопки ОК назва цих наклейок за­носиться у список нестандартних наклейок, а замість кно­пки Создатьу вікні Размеры наклеекз'являється кнопка Дублировать.Кнопка Закрытьповертає у діалогове вікно Создание наклеек, де (при включеній опції Наклейки других размеров) повинен знаходитись запис з нестандартними розмірами наклейок.

 

Перейшовши за допомогою кнопки Далее у друге вікно майстра (мал.5.20), можна змінити параметри шрифту - вигляд, розмір, начерк та колір.

У третьому вікні майстра створення наклейок (мал.5.21) потрібно вибрати та розташувати у потрібній послідовності поля, дані яких утворюватимуть адресу. Значення полів можуть розділятися комою, косою рискою, іншими розділовими знаками. У тексті наклейок може знаходитись постійна інформація (наприклад, Особисто або Секретно).

Останній крок майстра запропонує визна­чити порядок сортування наклейок у відповідних полях (зазвичай сортують прізвища за алфавітом). Для того, щоб відредагувати наклейку, потрібно від­крити її в режимі конструктора. Поля, які беруть участь у створенні наклейок, розміщені у області даних. Викорис­товуючи відомі маніпуляції зтекстовими полями, можна досягти бажаного результату.

 

З А В Д А Н Н Я

 

1. Згідно описаній технології створіть за допомогою Конструктора звітів звіт з іменем Відомість 2 (Головною повинна виступати таблиця Товар, підлеглою – звіт Відомість 1).

2. Створіть наклейки для адрес клієнтів та працівників.

 



Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА СТУДЕНТІВ.
  3. IV. Практична робота.
  4. VI. Домашня робота.
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота .
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 337

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПРАКТИЧНА РОБОТА № 6 | ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.