МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 8
Тема роботи:Імпорт даних. Мета роботи:навчити імпортувати дані, створені в форматах, відмінних від СУБД Access та експортувати власні дані в іншому форматі.
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ
1. Що таке структура таблиці? Які обмеження накладаються на назву таблиці? 2. Вкажіть послідовність імпортування таблиць в Access. 3. Вкажіть послідовність експортування таблиць з Microsoft Access. 4. В яких форматах дозволяє експортувати дані СУБД Access?
ОСНОВНІ ТЕОРЕТИЧНІ ВІДОМОСТІ 1. Імпортування та зв’язування таблиць в Access Система управління базами даних Microsoft Access входить до складу пакету Microsoft Office. Одна з основних особливостей СУБД полягає в тому, що вона є реляційною і має прості і зручні засоби обробки кількох таблиць в одній базі даних. В базі даних Access зберігається дані і асоційовані з ними об’єкти. До об’єктів баз даних відносяться таблиці, запити, форми, звіти, макроси та модулі. Access може працювати одночасно лише з однією базою даних. Однак в одній базі даних Access можуть міститися сотні таблиць, форм, запитів, звітів, макросів, модулів (всі ці об’єкти зберігаються в одному файлі з розширенням .MDB). Формат зберігання даних в Microsoft Access безпосередньо не сумісний з такими широко відомими форматами як DBF (СУБД dBASE), DB (СУБД Paradox) та іншими. При використанні СУБД Access часто виникають ситуації, коли необхід-но використати дані, які записані в форматі, що відрізняється від власного формату .MDB. Ці дані можуть зберігатися в виді електронних таблиць, або в форматі СУБД dBASE або Paradox. Існує два способи використання в Access даних, що зберігаються в інших форматах файлів. Перший – імпортувати дані в базу даних Access, де вони збе-рігаються в таблиці в форматі Access. Другий – приєднати таблицю, що збері-гається в іншому форматі (зв’язати її з Access), і працювати з даними, не зміню-ючи їх формату. Якщо дані працюють з іншими СУБД, краще їх зв’язати з Access. Якщо ж ці дані планується використовувати лише в Access, їх краще імпортувати, ос-кільки продуктивність роботи Access з даними в її власному форматі значно вища. Над приєднаними таблицями неможна виконувати деякі дії – змінювати їх структуру, додавати первинні ключі в зв’язану таблицю. Цим можливості зв’язування даних обмежені по відношенню до їх експорту. Для імпортування або зв’язування файлів в Access необхідно виконати такі дії: Ø Переконатися, що вікно бази даних активізовано. Для імпортування даних виконати команду Файл – Внешние данные – Импорт. Для зв’язування да-них виконати команду Файл – Внешние данные – Связь с таблицами. Якщо вибрано пункт Импорт, з’являється діалогове вікно Импорт.Якщо вибрано пункт Связь с таблицами, з’являється майже ідентичне діалогове вікно Связь. Ø В списку Тип файла виберіть джерело даних. Опції включають файли, що зберігаються в інших базах даних Access, текстові файли, файли Exel, dBASE, FoxPro, Lotus 1-2-3 і ті, що підтримуються драйверами ОДВС. Ø Використовуйте кнопку Переход на один уровень вверх в діалоговому вік-ні для вибору папки з файлом. Ø Клацніть по кнопці Импорт (при приєднанні на кнопці Связь), і Access ім-портує або приєднає файл. При імпортуванні файлів в форматі електронної таблиці з’явиться діалогове вікно Мастер електронных таблиц, в якому визначається, які рядки та стовпці необхідно імпортувати.
2. Експортування таблиць з Microsoft Access
Access має такі ж гнучкі можливості і для запису файлів у форматі, який відрізняється від власного. Для експортування таблиці або запиту Access необ-хідно виконати такі дії: Ø В вікні бази даних вибрати таблицю (або запит), в якій зберігаються потрібні дані. Ø Виконати команду Файл – Сохранить как/Экспорт. Ø В діалоговому вікно Сохранение объекта, в якому слід вибрати опцію Во внешнем файлеі натиснути кнопку Оk. Ø В списку Тип файла виберіть формат експортованого файла. Ø В вікні Имя файла задайте ім’я файла. Ø Натисніть кнопку Экспорт. СУБД Access дозволяє експортувати дані в таких форматах: · Текст з роздільниками (комами, знаками табуляції і т.п.). · Текст фіксованої ширини (дані подаються в колонках). · Microsoft Exel. · Lotus 1-2-3. · Paradox. · Microsoft FoxPro. · Microsoft Access. · dBASE ІІІ, dBASE ІУ, dBASEУ. · RTF (Rich Text Format). · Файли, що підтримуються драйверами ODBC.
З А В Д А Н Н Я
1. За допомогою утиліти Database Desktop створити файл Group.db, що має структуру: · FULLNAME – Alfa – 20: · NAME – Alfa – 10; · YEAR – Date. Заповнити файл даними для 10 студентів групи. 2. Імпортувати файл у форматі ParadoxI до власної бази даних Access. 3. Відкрити таблицю, що відповідає цьому файлу та переглянути її. 4. Експортувати таблицю Товар у форматі Microsoft Exel 97-2003 (Товар.xls). 5. Завантажити книгу Товар.xls до середовища Exel та переглянути її.
Читайте також:
|
||||||||
|