Формули та рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки (вирівнювання по центру).
Вище і нижче кожної формули або рівняння повинен бути відступ не менше одного вільного одинарного рядка. Під час оформлення роботи на комп’ютері в текстовому редакторі Microsoft Word рекомендується використовувати редактор формул. Прописні і малі літери, надрядкові і підрядкові індекси у формулах повинні позначатися чітко.
Формули і рівняння в роботі, за винятком формул і рівнянь, наведених у додатках, слід нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули складається з номеру розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою, наприклад, формула (1.3) – третя формула першого розділу.
Номер формули або рівняння зазначають на рівні формули або рівняння в круглих дужках біля правого берега аркуша.
Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули чи рівняння, слід наводити безпосередньо під формулою у тій послідовності, в якій вони наведені у формулі чи рівнянні.
Пояснення значення кожного символу та числового коефіцієнта необхідно давати з нового рядка. Перший рядок починають з абзацу словом “де” без двокрапки, наприклад:
Рентабельність продукції може бути визначена за формулою;
, (2.1)
де xmax, xmin ‑ максимальне і мінімальне значення ознаки в сукупності відповідно;
n ‑ кількість груп на які розбивається.
Переносити формули чи рівняння на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій, повторюючи знак операції на початку наступного рядка. Коли переносять формули чи рівняння на знакові операції множення, застосовують знак „х”.
Якщо у курсовій роботі лише одна формула чи рівняння, їх також нумерують за наведеними вимогами.
Формули, що йдуть одна за одною й не розподілені текстом, відокремлюють комою.