Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ливникова система

Лекція № 7. Проектування форм для литва під тиском.

Ливникова система – це система каналів форми, яка призначена для передачі матеріалу із сопла ливникової машини у формуючі гнізда. Ливникова система повинна забезпечити поступання матеріалу у формуючу порожнину з мінімальними втратами тепла і тиску. Ливникова система впливає на якість виробу, розхід матеріалу, продуктивність процесу і ін.. Неправильно запроектована ливникова система є причиною підвищених внутрішніх напружень у виробі, короблення виробу, поверхневих дефектів, неповного заповнення форми матеріалів, нерівномірності усадки виробу.

В загальному випадку ливникова система складається із трьох елементів: центрального ливникового каналу, по якому розплав із матеріального циліндра поступає у форму ; розвідний канал, що підводить матеріал від основного до формуючого гнізда; впускний канал, по якому матеріал поступає у формуюче гніздо. Наявність всіх елементів ливникової системи або відсутність деяких із них залежить від конструкції форми. Наприклад одно гніздова форма має лише один ливниковий канал. Багато гніздова форма має всі три види каналів.

Центральний ливниковий канал – найбільш простий конструктивний елемент. Цей канал повинен мати достатнє січення і тим більше чим вища в’язкість матеріалу і більша товщина стінок виробу, що необхідно для збереження текучості розплаву у ливникові системі при заповнені форми і її підживленню в процесі затверджування виробу. Процес підживлення необхідний для компенсації усадки матеріал, запобігання утворення раковин. Але його січення не повинно бути занадто великим, так як це збільшує час охолодження матеріалу і муть утворюватись підтяжки матеріалу під ливником в одно гніздовій формі. Діаметр d1 отвору центрального ливникового каналу рис.28 на вході в ливникову втулку можна прийняти згідно залежності d1 від маси m відливки (заштрихована область на рис. 27).Для розвинутої ливникової системи розміри d1 слід приймати більшими (біля верхнього краю заштрихованої зони). Діаметр d1 рекомендується виконувати на 0.4 – 0.6 мм більшим від діаметра сопла dc [ на рис. 28 Rc = R – 1мм; dс = d1 – (0.4 – 0.6)мм; L1 £ L – 0.2мм ]. При цьому корок формуючої маси у соплі витягується під час виймання виробу із форми.

Діаметр на вході у ливникову втулку можна визначити, для чого необхідно визначити,

 

Dp = 0.5Ö(V/pnt) ,

де V – об’єм вприскування, см3; n - середня швидкість течіння матеріалу у ливниковій втулці, см/с; t - час вприскування, с.

Рекомендовані значення середньої швидкості: для відливок об’ємом до 100 см3 n = 300см/с; для відливок з об’ємом від 500 см3 n = 450 см/с; для відливок з об’ємом більше 500 см3 n = 550 600 см/с.

Час вприскування (вибирають у відповідності з технічною характеристикою прес-автомату) повинно бути узгоджено з масою і товщиною Sв відливки: для тонкостінних відливок і відливок великої маси час є більшим. Якщо розрахований розмір dр є більшим від діаметра dс сопла машини, то приймають d1 = dр і діаметр сопла dc = dр – (0.4 ... 0.6)мм. Якщо dр < dс, то на практиці приймають діаметр ливника d1 = dс + (0.4 ... 0.6) мм.

Оптимальна довжина L центрального ливникового каналу на виході залежить від його діаметра і рівна 20 – 40 мм.

Діаметр d2 центрального ливникового каналу на виході і його максимально допустима довжина вибирається із таблиці № .Якщо по конструктивним міркуванням є необхідність збільшити довжину, то максимальну довжину L не рекомендується брати більшою ніж ті, що вказані у таблиці № , де приведені конструкції і розміри центральної ливникової втулки згідно ГОСТ 22077-76.

Довжину ливникової втулки можна значно зменшити, якщо використовувати спеціальне видовжувальне сопло (рис.29).

Центральний ливниковий канал обов’язково виконує конічним (див. Рис. 28). Кут конуса визначається усадкою полімеру і його адгезійними властивостями. Рекомендований кут конуса a (крім полікарбонату і скло наповнених полімерів) 3о. Для полікарбонату і скло наповнених полімерів a 4 ... 6о.


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  3. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  4. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  5. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  6. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  7. VI. Система навчаючих завдань для перевірки кінцевого рівня завдань.
  8. VI. Узагальнення та систематизація знань
  9. VII. Закріплення нового матеріалу і систематизація знань.
  10. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  11. Автоматизована система ведення державного земельного кадастру
  12. Автоматична система сигналізації




Переглядів: 4741

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бункери, живильники. | Ливникові втулки прес-форм для литва термопластів під тиском згідно ГОСТ 22077-76 (розміри в мм).

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.