Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лекція № 10. Сопла заливних машин.

Сопла для литва термостабільних пластмас. На рис. 51, а показане найбільш поширене термо ізольоване сопло з точковим впуском. Термоізоляцію сопла 1 забезпечує шар пластмаси 2, що заповнює вільний простір між соплом і і ливниковою втулкою 3 у першому циклі і, затвердівши, утворю ізоляційний шар. Товщина в тепло ізолюючого шару між кінцем сопла і впускним ливником 0.4 – 0.6мм. Такий тонкий шар забезпечує проходження розплаву при інжекційному тиску і втому випадку, якщо цей шар затвердіє. Товщина термо ізолюючого шару між боковою поверхнею сопла і ливникової втулки повинна бути не менше 2 мм.

В цій конструкції джерелом теплоти для сопла є гарячий колектор. Таке сопло виготовляють із добре теплопровідної сталі або з берилієвої бронзи. При литві полі пропилена такі сопла необхідно хромувати.

Відношення між довжиною сопла (частини сопла , що виступає із колектора) і його середнім діаметром не повинна перевищувати 2 : 1. При більшому відношенні необхідно підтримувати вищу температуру колектора. Приймають діаметр сопла dс = 5 ...8 мм, діаметр вихідного отвору dв = dв + (0.5 ... 0.6)мм, довжину вихідного отвору l н = 0.6 ... 01.8 мм, b = 0.4 ... 0.6, Нmax = 40 мм; значення R і Rн – див табл. 32..

Для виключення можливості витягування ниток розплаву із сопла при розкриванні форми рекомендують використовувати конструкцію (рис. 51, б, в), в якій із центрального отвору сопла розплав подається по похилих каналах до впускного отвору. Такі конструкції добре зарекомендували себе при литві дрібних деталей із поліофенів масою до 63г з циклом литва до 20с.

Якщо по конструктивним міркуванням є потреба використовувати видовжене сопло, то тоді виникає потреба в установці додаткових зовнішніх нагрівачів. Зовнішній обігрівач виконують у вигляді стрічкового нагрівача (рис. 52, а), внутрішній – у вигляді сердечника 3 (рис. 52, б), виконаного із матеріалу сопла. В сердечник встановлюється ТЕН. Сердечник повинен мати три центруючих елементи 1, рівномірно розміщених по колу, які втримують його від зміщення потоком розплавом. Недоліком такої конструкції є трудність регулювання температури розплаву у сопло.

На кінці сердечника виконують спеціальний іглоподібний хвостовик 2, який сприяє підтримуванню температури розплаву у отворі ливникового каналу і одночасно запобігає витягуванню ниток розплаву при розмиканні форми.

Хвостовик може бути виконаний із ніхрому. Перед початком вприскувати через нього пропускається струм. Хвостовик розігрівається, і полімер, що затвердів у каналі, розплавлюється при безпосередньому контакті з хвостовиком і впускний канал розкривається. Після витримки під тиском струм вимикають і канал перекривають.

Перевагою такої конструкції хвостовика в порівнянні з попередньою є те, що вданій конструкції виключається можливість попадання холодного корка у виріб, що підвищує його якість. Необхідно слідкувати щоби кінчик голки знаходився у центрі впускного каналу і торкався стінок в інакшому разі теплота від хвостовика розсіюється і локального розігріву полімеру не буде.

При литві не термостабільних матеріалів використовувати нагрівні тени не рекомендують. Для видовженого сопла використовують нагріту через теплопередачу торпеду 1 із мідного сплаву (рис. 52, а). Через торпеду теплота від колектора підводиться в центр сопла до впускного каналу. Така конструкція виключає виникнення температурних піків , які можуть викликати терморозпад розплаву. Нагріта торпеда дозволяє збільшити довжину сопла до 70 ...80 мм.

При литві товстостінних виробів, коли в результаті довготривалої витримки при охолодженні появляється небезпека застигання впускного каналу, доцільно використовувати сопла з автоматичним клапаном. (рис. 53, а, б). Таке сопло, крім цього, зменшує слід від ливника. На рис. 53, а приведений клапан з гвинтовою пружиною. Голка 1 закріплена у підпружиненій втулці 2, в яку запресована штовхаюча втулка 3. При підвищенні тиску у каналі а розплав відтискає штовхаючу втулку на віддаль h до упора у стакан 4. Втулка 2 з голкою 1 переміщується , стискаючи гвинтову пружину 7. Сопло відкривається. Після зменшення тиску голка під дією пружини закриває сопло, запобігаючи перетікання розплаву. Зусилля пружини на тиск 3- 5 МПа регулюють корком 5. Положення голки регулюють обертанням її різьбового кінця. Гвинт 6 утримує голку від зміщення.

На рис. 53, б показаний клапан з торсіонною пружиною. Один кінець пружини закріплений на голці 1, другий - на опорі 3, висота якої визначає натяг пружини. Розплав, що витікає через зазор між голкою (штовхаючої втулки) і соплом 2, відводиться через отвір а.

Крім описаних, використовують клапани з механічним, гідравлічним, пневматичним приводом.

Недостаток сопла з клапаном – зношування рухомих частин, що супроводжується збільшенням зазору, через який витікає розплав.

Сопла для литва не термостабільних матеріалів. При литві не термостабільних полімерів можна використовувати ті ж сопла, що і при литві не термостабільних (рис. 51, 52, А. 53, а ). Однак для теплоізоляції сопла не можна використовувати пластмаси, так як вони розкладаються при тривалій дії підвищеної температури. Такий дефектний матеріал, попавши виріб, погіршує його властивості. Для теплоізоляції використовують термостабільні матеріали, які у перших циклах заповнює зазор між соплом і ливниковою втулкою.

Використовують також сопло з повітряною ізоляцією і сферичною поверхнею контакту (див рис. 53, в). Таке сопло доцільно забезпечити внутрішньою нагрітою теплопередачею торпедою (див. рис. 52, в),так як безпосередній контакт сопла з ливниковою втулкою приводить до додаткового охолодження сопла і матеріалу в ньому. По цій причині електричну потужність нагрівників колектора на 1 кг його маси приймають 250 – 300 Вт.

Конструкції сопел, що показані на рис.51, 52, б, в, 53, а, б, із-за наявності в них застійних зон, що викликає розкладання полімеру, і необхідності встановлення внутрішнього електронагрівача, використовувати не рекомендується.

 


Читайте також:

  1. Аксоплазма
  2. Вид заняття: лекція
  3. Вид заняття: лекція
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вроджений токсоплазмоз
  8. Вступна лекція
  9. Вступна лекція 1. Методологічні аспекти технічного регулювання у
  10. Етапи розвитку керувальних обчислювальних машин.
  11. Заходи безпеки при виконанні робіт з застосуванням колійних машин.
  12. Клітинна селекція рослин.




Переглядів: 616

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристики трубчастих електронагрівачів. | Вентиляційні канали.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.