Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Б) Система Раккера.

1) Перший крок у ході застосування системи Раккера полягає в бухгалтерському аналізі, необхідному для визначення індексу вартості чистої продукції фірми.

 

Чиста продукція (додана вартість) = ринкова вартість виробленої продукції - вартість сировини, матеріалів і послуг, спожитих під час виробництва.

Додана до продукту вартість приймається як міра продуктивності. Ця величина залежить від багатьох факторів, наприклад від вартості матеріалів, а також циклічних і сезонних факторів. І з зазначеної причини величина чистої продукції, уживаної під час розрахунків за системою Раккера, є середньою запопередні 3-7 років. Тим самим забезпечується ефект зглад­жування і послідовна оцінка чистої продукції.

1) Наступний крок - обчислення «норми Раккера». Це частка чистої продукції, виплачувана робітникам у вигляді заробітні плати. Фактично вона є чистою продукцією на кожну одиниці заробітної плати. Використовувана норма повинна бути середньою за ряд років. Її стабільність у часі виправдовує таке її використання.

 

Норма Раккера = (Сукупні витрати на робочу силу / Вартість чистої продукції) * 100%

 

Розрахунок премії подібний з її обчисленням у рамках системи Скенлона, але він більш складний, у зв'язку з використанням показника чистої продукції. Вартість продукції розрахована аналогічно - з урахуванням поправки на повернення, надбавки і знижки, а також на зміну запасів. Для одержання чистої продукції з вартості продукції віднімають витрати, пов'язані з матеріалами й іншими, що не належать до робочої сили, витратами, включаючи послуги ззовні. Для одержання припустимих витрат на робочу силу норму Раккера співвідносять з чистою продукцією. Починаючи з цього моменту, розрахунки знову такі ж, як у системі Скенлона, за винятком частки компанії. Цю премію розподіляють між компанією і працівниками, звичайно в співвідношенні 50:50 відповідно.

в) Система „Імпрошейр”.

Система «Імпрошейр» відрізняється від інших систем розподілу прибутку в декількох аспектах. 1) Вигоди від підвищення продуктивності вимірюють не в грошових одиницях, а в робочих годинах. 2) Використовують нормо-години і базисні коефіцієнті продуктивності. 3) Для контролю нормативів часу використовують - принципи «стелі» і «викупу» норми.

Приклад розрахунків:

1) Розрахунок премій у рамках системи «Імпрошейр» починають з нормо-годин. Це нормативний час, необхідний для виробництва одиниці продукції. У нього входять непродуктивні роботи (простій, переміщення матеріалів і т.д.). Його обчислюють за наступною формулою:

 

Нормативний час = Сумарні витрати часу / Вироб­лена кількість продукції у натуральних одиницях

 

Для кожного виду продукції є норматив часу. Використовують для обчислення сумарних трудовитрат за нормою. Ця величина є нормативними трудовитратами за даного обсягу продукції, тобто добуток питомої норми на число зроблених одиниць. Під час випуску декількох видів продукції ці добутки підсумовують і одержують сумарні нормативні трудовитрати.

2) Базисний коефіцієнт продуктивності (БКП) обчислюють шляхом розподілу відпрацьованих людино-годин, включаючи допоміжні роботи, на сумарні нормативні трудовитрати. Він є базисною мірою загальних трудовитрат на виробництво одиниці продукції. Базисний коефіцієнт можна виразити так:

 

БКП = Сума усі х трудовитрат, виробничих і допоміжних / Сумарні нормо-години

3) Важливою особливістю системи «Імпрошейр» є встановлення «стелі» продуктивності 30% зверх норми. Постійне перевищення «стелі» продуктивності веде до перегляду норм часу, але це не є де стимулятором для робітників, так як компанія робить «викуп» норми у вигляді єдино разових виплат робітникам.

Якщо перевищення більше, ніж 30%, то години, які зекономили зверх 30%, відкладають на майбутній час для використання у тих випадках, коли приріст продуктивності менше 30% «стелі» [2].

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. D. СОЦИОИДЕОЛОГИЧЕСКАЯ СИСТЕМА ВЕЩЕЙ И ПОТРЕБЛЕНИЯ
  3. II. Бреттон-Вудська система (створена в 1944 р.)
  4. III. центральная нервная система
  5. ISO9000. Як працює система управління якістю
  6. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  7. IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО
  8. The educational system of Great Britain (Система освіти Великобританії)
  9. V. СИСТЕМА ПОТОЧНОГО ТА ПІДСУМКОВОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ
  10. V. Систематизація і узагальнення нових знань, умінь і навичок
  11. V. Узагальнення та систематизація знань учнів.
  12. V. Узагальнення та систематизація знань учнів.




Переглядів: 660

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Участь співробітників у прибутках: система Скенлона, Раккера, Імпрошейр. | Тема 7. Контролювання як загальна функція менеджменту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.