Філія інституту НДІ (науково−дослідним інститутом) Електромаш уклала із заводом Електропобутприлад договір на виготовлення технічної документації і виконання монтажних робіт. Договором були встановлені терміни на виготовлення документації і виконання робіт. За порушення зобов’язань філією НДІ передбачалася неустойка. На виконання договору завод Електроприлад перерахував філії НДІ аванс у розмірі 40 % від суми договору. Однак філія НДІ Електромаш не виконала взяті зобов’язання, у зв’язку з чим завод подав позов до господарського суду про розірвання договору, стягнення неустойки і відшкодування збитків.
Заперечуючи проти позову, представники філії посилалися на те, що філія не є юридичною особою і не може нести відповідальності за договором. Не будучи юридичною особою, філія навіть не мала права укладати цей договір.
Визначте правове становище філій і представництв. Проаналізуйте доводи відповідача, вирішіть справу.
Завдання 2
Завод з виготовлення тари уклав з профтехучилищем № 8 договір на виготовлення меблів. Під час перевірки фінансово-господарської діяльності заводу органами контрольно-ревізійного управління було зазначено, що оскільки предметом діяльності заводу є виготовлення тари, то завод незаконно виготовляв меблі, тому прибуток від їх реалізації профтехучилищу № 8 підлягають зарахуванню до бюджету.
Яку правоздатність має завод з виготовлення тари? Чи відповідають чинному законодавству висновки КРУ?