Богатько пред’явив позов до Клочева про вилучення майна Григор’єва, яке увійшло у склад спадщини. Свій позов Богатько назвав віндикаційним. Клочев заперечував проти позову і серед іншого вказав, що предявлений позов не може вважатись віндикаційним, так-як Богатько не набув ще права власності на спірне майно. Будучи неповнокровним братом Григор’єва по лінії батька, Богатько не надав доказів, які б підтверджували його походження від батька Григор’єва. Крім того, на думку Клочева, неповнокровне споріднення виключає можливість спадкування частини майна брата. Він ж, Клочев, має з Григор’євим спільних батька та мати. Спадкоємців першої черги Григор’єв не має, тому Клочев вважає себе єдиним спадкоємцем у мйні Григор’єва.
Розберіть докази сторін.
Чи порадите Ви Богатько змінити підстави своїх позовних вимог? Якщо так, то який позов повинен бути пред’явлений Богатько? Чим рекомендований Вами позов буде відрізнятись від віндикаційного?
Завдання 4
Проаналізуйте 2-3 наукові статті за питаннями теми. Зробить їх порівняльний аналіз.
Завдання 5
Підготуйте доповідь та презентацію за питаннями теми.
ТЕМА 18. Спадкування за заповітом
Завдання 1
Р. Р. Муравйов заповів усе своє майно інститутові, в якому працював. Заповіт був оскаржений обома його синами. Старший посилався на те, що він, будучи шахтарем, пішов на пенсію у 55 років і тому на день відкриття спадщини (йому до цього часу виповнилося 58 років) був вже 3 роки непрацездатним і просив визнати за ним право на обов'язкову частку. Аналогічну вимогу заявив і молодший син Р. Р. Муравйова, оскільки він, хоча і продовжував працювати, був інвалідом II гр. Представник інституту визнав у суді позов старшого з братів і просив відмовити другому позивачеві, посилаючись на те, що при заробітку в 500 грн. та пенсії за інвалідністю останній не може бути визнаний таким, що має право на обов'язкову частку у спадщині.