1. Наявність кваліфікованих фахівців, умов для їх підготовки, наукова база (науково-дослідні та проектні інститути. вищі навчальні заклади) – розміщення підприємств групами або кластерами.
2. Можливість роздільного виготовлення заготовок, деталей, вузлів та складання виробів – виділення заготівельних, механічних та складальних виробництв в окремі підприємства
3. Спеціалізація виробництва та кооперація по галузям та регіонам , забезпечення раціональних внутрішньорегіональних та міжрегіональних зв’язків.
Фактори територіального розташування машинобудівних підприємств
1. Сировинний – розташування поблизу від місць виготовлення сировини – є суттєвим для розміщення заводів важкого машинобудування.
2. Трудовий – наявність вільної робочої сили потрібної кваліфікації або можливостей для її підготовки
3. Енергетичний – близьке розташування енергогенеруючих потужностей та наявність у регіоні резервів електроенергії – для машинобудівних підприємств має відносно невелике значення
4. Транспортний – наявність зручних шляхів сполучення для доставки сировини та вивозу готової продукції – суттєвий для важкого машинобудування, ракетобудування, суднобудування.
5. Відстань до споживача – для машинобудівних підприємств має відносно невелике значення.
Наведені принципи та чинники можуть застосовуватися по різному в залежності від конкретних умов створення того чи іншого підприємства. Значущість кожного з них може суттєво змінюватися в залежності від конкретних умов господарювання в тій чи іншій країні.