Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання на проектування.

 

Проект об'єкта виробництва розробляється на основі завдання на проектування, яке складається замовником. Замовником може бути юридична особа (підприємство), громадська організація, фізична особа, міністерство, кабінет міністрів, органи місцевого самоврядування.

Розробці завдання на проектування передує етап передпроектних робіт,які виконуються з метою формування вихідних даних, аналізу існуючого рівня виробництва, розробки техніко-економічного обґрунтування або техніко-економічного розрахунку доцільності створення нового чи розширення, реконструкції, технічного переозброєння або перепрофілювання діючого виробництва або наявних, але не використовуваних будівель та виробничих потужностей; розробки технічної заявки на проект та підготовки різних технічних матеріалів для проведення проектних робіт.

Передпроектні роботи найчастіше виконують за два етапи:

– передпроектне дослідження й розробка ;

– розробка та затвердження технічної заявки на створення та впровадження нової виробничої системи (об’єкту виробництва, промислового підприємства, цеху).

Для реконструкції або перепрофілювання діючого виробництва або використання наявних виробничих будівель, в тому числі недобудованих, зазвичай необхідно більше вихідних даних, ніж при проектуванні нового, тому що в проекті використовуються вже існуючі будівлі, споруди, обладнання. Будівлі, споруди, комунікації, обладнання за час експлуатації змінюють свій технічний стан, іноді на території підприємства можуть бути навіть відсутні у технічній документації об’єкти. Через це на початку реконструкції або перепрофілювання підприємства представники проектної організації вивчають діюче виробництво або наявні на підприємстві будівлі, споруди, обладнання, підбирають і систематизують необхідні відомості про існуючий завод та його цехи. Бажано, щоб передпроектні роботи та проект будівництва, реконструкції, перепрофілювання підприємства здійснювала одна й та сама проектна організація через наявність в неї максимально повного пакета документів по тому чи іншому об’єкту. Це дозволить значно зменшити витрати на технічну експертизу наявних будівель, споруд, комунікацій, особливо якщо в процесі реконструкції або перепрофілювання підприємства потрібні зміни в будівельній частині. Основною метою такого дослідження є вивчення виробничих, матеріальних, фінансових і людських ресурсів діючого виробництва. За результатами передпроектного дослідженнярозробляється бізнес-план, який складається з таких частин:

1. Загальна частинамістить дані про діюче виробництво, а саме: його склад, виробничу програму, номенклатуру продукції, що випускається, та виробничу кооперацію; також ця частина містить дані про продукцію конкурентів, обсяг її випуску. конкурентні переваги та недоліки продукції конкурентів та власної, яку передбачається виготовляти;

2. Техніко-економічна частинаохоплює дані про виробничі фонди, склад робітників та їх кваліфікацію, рівень заробітної плати, собівартість продукції, а також загальні висновки та основні техніко-економічні показники;

3. Технологічна частинамістить відомості про призначення й регламент роботи цехів, про продукцію, яку вони випускають, форми організації виробництва, а також структуру технологічних процесів, заводський технологічний маршрут, схему розташування цехів, склад цехів, верстатоємність і трудоємність виготовлення продукції;

4. Будівельна частинамістить дані про природні й інженерно-геологічні умови майданчику існуючого або майбутнього заводу або цеху, характеристики споруд і будівель, інженерних комунікацій, умови здійснення будівництва;

5. Частина про транспорт і складське господарствоохоплює відомості про внутрішньоцеховий і внутрішньозаводський транспорт, підйомно-транспортне устаткування, цехову й загальнозаводському складську систему;

6. Санітарно-технічна частинамістить схему виробничого водопостачання та відомості про існуючі джерела водопостачання, системи і споруди виробничої каналізації, внутрішньоцехові санітарно-технічні пристрої, станції нейтралізації;

7. Енергетична частинаохоплює дані про електропостачання, теплопостачання, а також джерела тепла, пари, повітря й газу або інших видів палива (мазут, вугілля, торф, сланці).

На підставі узагальнених результатів передпроектного дослідження та їх аналізу розробляють техніко-економічне обґрунтуваннядоцільності створення нової виробничої системи. Воно повинне містити коротку оцінку поточного стану виробничої системи (промислового підприємства, заводу, цеху), її готовності до реконструкції або перепрофілювання, передбачуваних масштабів перебудови з урахуванням специфіки підприємства і продукції, що випускається та планується до випуску.

У техніко-економічному обґрунтуванні визначають техніко-економічні показники, а саме: зменшення трудомісткості і верстатомісткості, підвищення продуктивності праці, збільшення коефіцієнта завантаження устаткування, зменшення кількості робітників, скорочення тривалості виробничого циклу, зменшення або збільшення собівартості продукції, зміна її технічних характеристик та якості. Основні параметри виробничої системи – верстатоємність, трудоємність, кількість робітників, типи й кількість обладнання, виробничі площі тощо – визначаються на основі попередніх укрупнених розрахунків. Вони підлягають уточненню на наступних етапах, тобто під час розробки аванпроекту та технологічної частини робочого проекту. Техніко-економічне обґрунтування затверджується керівниками проекту, представниками замовника. Воно є підставою для розробки аванпроекту і технічної заявки на створення виробничої системи.

Як видно з вищенаведеного передпроектні роботи більшою мірою стосуються саме технологічного проектування. Поряд з проектними організаціями в них можуть приймати участь науково-дослідні організації, вищі навчальні заклади, виробники технологічного, допоміжного та підйомно-транспортного обладнання, тобто ті структури або особи, які розробили ідею створення нового виробництва. Це особливо стосується створення підприємств для виготовлення інноваційних продуктів, які раніше не випускалися в Україні або в країні, де планується розгорнути їх виробництво.

Аванпроектрозробляє головна проектна організація (по даному проекту) на основі даних техніко-економічного обґрунтування. На цьому етапі: підбирається номенклатура оброблюваних матеріалів і заготовок; формуються основні принципи побудови виробничого процесу; складаються маршрутні технологічні процеси; за виробничою програмою будуються графіки завантаження обладнання; за даними про завантаження обладнання й програму випуску визначається верстатоємність обробки; на основі розрахунків верстатоємності визначається кількість обладнання; уточнюються коефіцієнти завантаження обладнання; підбирається номенклатура інструменту й оснащення; попередньо вирішуються питання організації управління виробництвом; уточнюються техніко-економічні показники; визначається економічна ефективність виробничої системи. Як видно з наведеного переліку робіт, створення аванпроекту – це більшою мірою технологічне проектування.

Заявка на створення виробничої системирозробляється на основі затвердженого аванпроекту. У заявці зазначають: підстави для розробки та її мету; призначення виробничої системи; коротку технічну характеристику виробничої системи; основні техніко-економічні показники; основних виконавців проекту; виробників устаткування; терміни виготовлення спеціального устаткування; терміни проведення проектних робіт; джерела фінансування.

До складу завдання включаються наступні дані:

1. Найменування проектованого підприємства, будівлі або споруди.

2. Підстава для проектування (постанова, наказ, економічне обґрунтування, замовлення).

3. Географічна карта району, план місцевості в масштабі 1:2000 із вказівкою існуючих шляхів сполучення, водних, залізничних, шосейних, магістралей електроенергії, газопроводи, водопроводи і т.п.

4. План наміченої ділянки для об’єкту виробництва у масштабі 1:500 або 1:1000 з горизонталями через 0,5-1,0 м.

5. Дані про ділянку під забудову: розміри, ґрунт на глибину не менш 10 м, рельєф, затоплюваність від розливу рік, ґрунтові води, глибина промерзання, троянда вітрів, кліматичні умови.

6. Виробнича програма це:

– номенклатура виробів, їхній тип, повна характеристика конструкції, розміри, вага, приблизна вартість, кількість штук у рік;

– кількість і номенклатура запасних частин для обслуговування і ремонту експлуатованих машин;

– робочі креслення деталей із указівкою параметрів, допусків, граничних відхилень, шорсткості, квалітетів точності, складальні креслення вузлів і усього виробу, технічні умови на виготовлення і приймання виробу, вимоги до готового виробу.

7. Відомості про сировинну, енергетичну і паливну бази.

8. Відомості про шляхи сполучення, в тому числі можливість підключення до існуючих на території заводу магістралей (газ, вода. каналізація, електричні мережі).

9. Відомості про найближчі населені пункти та наявний житловий фонд.

10. Відомості про місцеві та привізні будівельні матеріали, ціни на них.

11. Наявність резервів робочої сили у найближчих населених пунктах та в регіоні в цілому.

12. Найближчі промислові підприємства, з якими можлива кооперація.

13. Документація, яка підтверджує згоду органів місцевого самоврядування та зацікавлених організацій та осіб на відведення ділянки, дозвіл на будівництво (орган місцевого самоврядування – обласна, районна, районна у місті, міська рада народних депутатів, пожежна інспекція. екологічна інспекція, санітарно-епідеміологічна служба) згода на постачання електроенергії (місцеве обленерго), тепла (теплоенерго), природного газу (облгаз), на приєднання до залізниці (Укрзалізниця), водопроводу, побутової та зливової каналізації (міськводоканал).

На підставі завдання на проектування проектна організація приступає до проектування підприємства, заводу, цеха (будівлі, споруди). Наведені вище дані охоплюють найширший список документів, які можуть бути потрібні.

 

1.3. Вихідні дані для проектування

 

Разом із затвердженим завданням на проектування об’єкта замовник видає проектній організації:

Акт про вибір площі для будівництва з матеріалами узгодження проектних пропозицій.

Архітектурно-планувальне завдання, затверджене виконавчим комітетом ради народних депутатів (районної, районної у місті, міської).

Будівельний паспорт ділянки, що містить основні технічні дані по обраній земельній ділянці.

Відомості про існуючу забудову, підземні і надземні спорудження.

Технічні умови на приєднання проектованого підприємства, будівлі або спорудження до джерел постачання, інженерних мереж і комунікацій.

Матеріали по раніше проведених інженерних вишукуваннях.

Матеріали інвентаризації, оцінні сітки і рішення виконавчого комітету ради народних депутатів (районної, районної у місті, міської) про знос і характер компенсації за будинки, що зносяться, і спорудження.

Матеріали по виду використовуваного палива.

Матеріали щодо місцезнаходження сировини.

 


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  3. II. Завдання на проект.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 828

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Принципи розташування машинобудівних підприємств | Стадії проектування та вибір майданчику для будівництва.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.