1. Зібрати схему детектора АМ сигналу з параметрами, вказаними на рис. 15.2. Переконатись, що осцилограма його роботи відповідає наведеній на рисунку. За необхідності виправити помилки.
2. Задати довільним чином значення частоти інформативного сигналу та опір навантаження. Обрати, з міркувань доцільності, частоту несучого сигналу. Розрахувати величину ємності конденсатора. Отримати осцилограму роботи детектора, визначити період відновленого сигналу T.
3. Повторити п. 2 кілька разів. Дані звести в табл. 15.1. Зробити висновки щодо якості роботи детектора.
Таблиця 15.1.
Дослідження роботи детектора АМ сигналів
№
fінформ., Гц
Rнавант., Ом
fнесуча, Гц
С, мкФ
Твідновл, с
fвідновл, Гц
100 000
0,001
...
4. Зібрати схему детектора ЧМ сигналу з параметрами, вказаними на рис. 15.5. Переконатись, що осцилограма його роботи відповідають наведеним на рис. 15.6. За необхідності виправити помилки.
5. Задати довільним чином значення частоти інформативного сигналу та опір навантаження. Обрати, з міркувань доцільності, частоту несучого сигналу. Розрахувати параметри резонансного фільтру та ємність конденсатора в блоці АМ детектора. Отримати осцилограму роботи детектора, визначити період відновленого сигналу T.
6. Повторити п. 5 кілька разів. Дані звести в табл. 15.2. Зробити висновки щодо якості роботи детектора.
Таблиця 15.2.
Дослідження роботи детектора ЧМ сигналів
№
fінформ., Гц
Rнавант, Ом
fнесуча, Гц
Резон. фільтр
С2, мкФ
Твідновл, с
fвідновл, Гц
L, Гн
С1, Ф
fрез, Гц
1 000
3 000
0,005
5∙10-6
0,01
...
7. У звіті навести всі схеми, розрахунки, таблиці. У висновках зазначити якість відновлення інформативних сигналів та випадки, коли вона погіршується чи покращується.