МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Тема 10. ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМА ДЖ. М. КЕЙНСАВправи Вправа 1. Подумайте і дайте відповідь на поставлені питання. 1. У чому полягає сутність теорії ефективного попиту Дж. М. Кейнса? 2. Яку роль відведено державі у працях представників кейнсіанства? 3. Розкрийте сутність основного психологічного закону Дж. М. Кейнса. 4. Які заходи державного регулювання економіки запропонував використовувати Дж. М. Кейнс? 5. Які причини зумовили виникнення неокейнсіанства? 6. У чому полягає сутність неокейнсіанської теорії економічного зростання О. Домара та Р. Харрода? 7. Яку роль відіграє мультиплікатор у теорії Дж. М. Кейнса? Розкрийте взаємодію мультиплікатора й акселератора. 8. Розкрийте причини кризи неокейнсіанства. 9. У чому полягає сутність методологічних основ посткейнсіанства? 10. Дайте порівняльну характеристику методологічних підходів до аналізу економіки неокейнсіанців і посткейнсіанців. Вправа 2. Серед поданих варіантів відповідей на питання виберіть один. 1. З точки зору неокейнсіанців похідні (стимульовані) інвестиції – це:
а) інвестиції, які можуть здійснюватися залежно від величини національного доходу; б) інвестиції, які не пов’язані з величиною національного доходу; в) інвестиції, які можуть здійснюватися за рахунок винаходів, відкриттів і т. д.; г) правильними є відповіді в пунктах а, в.
2. Як розраховується акселератор у неокейнсіанських моделях економічного зростання?
а) відношення приросту доходу до приросту інвестицій; б) відношення приросту виробничих потужностей до приросту інвестицій; в) відношення приросту інвестицій до приросту доходу; г) відношення приросту виробничих потужностей до приросту доходу.
3. Гранична ефективність капіталу – це:
а) відношення додаткового прибутку до додаткових вкладень капіталу; б) відношення прибутку до інвестицій; в) відношення приросту інвестицій до приросту прибутку; г) відношення приросту споживання до приросту доходу.
4. Поняття мультиплікатора Дж. М. Кейнс вводить з метою показати, що:
а) споживання зростає повільніше, ніж дохід; б) приріст інвестицій і приріст доходу прямо пропорційні; в) початкові інвестиції зумовлюють приріст зайнятості й доходу; г) правильна відповідь не названа.
5. Згідно з кейнсіанською теорією, збільшення зайнятості, яке зумовлене новими інвестиціями, призводить до:
а) зменшення доходу; б) збільшення доходу; в) зменшення інвестицій; г) зменшення споживання; д) правильними є відповіді в пунктах б, в.
6. Мультиплікатор у теорії Дж. М. Кейнса розраховується як:
а) відношення приросту доходу до приросту інвестицій; б) відношення приросту інвестицій до приросту доходу; в) відношення приросту доходу до приросту споживання; г) відношення приросту споживання до приросту доходу.
7. Хто з перелічених груп економістів є прихильниками посткейнсіанської економічної теорії?
а) М. Фрідмен, С. Харріс, Д. Хікс; б) Д. Хікс, А. Хансен, С. Харріс; в) Дж. Робінсон, Н. Калдор, П. Сраффа. г) М. Фрідмен, П. Самуельсон, Ф. Хайєк?
8. Головна відмінность кейнсіанської економічної теорії від класичних економічних положень полягає:
а) у поглядах на процес регулювання ринку праці; б) у визначенні економічної ролі держави в ринковій системі; в) у підходах до розуміння суті загальної економічної рівноваги; г) правильними є відповіді в пунктах а, б.
9. Гранична схильність до споживання являє собою:
а) відношення споживання до суми доходів; б) відношення приросту споживання до приросту доходу; в) відношення приросту доходу до приросту інвестицій; г) правильна відповідь не названа.
10. Гранична схильність до заощаджень являє собою:
а) відношення приросту споживання до приросту заощаджень; б) відношення приросту заощаджень до приросту доходу; в) відношення приросту заощаджень до приросту інвестицій; г) правильна відповідь не названа. 11. Згідно з кейнсіанською теорією, приватні інвестиції можна стимулювати шляхом:
а) збільшення податків з населення; б) зниження банківського процента; в) підвищення відсоткових ставок за вкладами до банків; г) правильна відповідь не названа. 12. Підприємець здійснює капітальні вкладення в економіку до того часу, поки гранична ефективність капіталу не буде:
а) вищою від банківського процента; б) нижчою від банківського процента; в) дорівнювати банківському проценту; г) правильна відповідь не названа.
13. Виділіть головне вихідне положення кейнсіанської економічної теорії:
а) попит на товари створює відповідний йому рівень пропозиції; б) пропозиція товару створює власний попит; в) у ринковій економіці пропозиція має стійку тенденцію до зростання під впливом технічного прогресу; г) правильна відповідь не названа.
14. Дж. М. Кейнс вводить в економічну теорію поняття:
а) мультиплікатор; б) акселератор; в) вбудований стабілізатор; г) автономні інвестиції.
15. Головною працею Дж. М. Кейнса вважається:
а) “Економічна таблиця”; б) “Капітал”; в) “Загальна теорія зайнятості, процента й грошей”; г) “Дослідження про природу та причини багатства народів” 16. Хто з перелічених економістів належить до представників неокейнсіанства?
а) Д. Хікс; б) Дж. Робінсон; в) А. Хансен; г) Р. Харрод; д) П. Сраффа. е) Н. Калдор.
17. Основний психологічний закон Дж. М. Кейнса зводиться до твердження:
а) прагнення людей до зберігання капіталу в грошовій, тобто ліквідній, формі; б) із збільшенням зайнятості й сукупного доходу суспільства зростає й особисте споживання, але меншою мірою, ніж зростає дохід; в) існує обернена залежність між зростанням податків і схильністю підприємців до інвестування; г) із збільшенням обсягів споживання товару ступінь задоволення потреб споживача зростає і кожна додаткова одиниця товару буде приносити менше задоволення, ніж попередня.
18. Яке з наведених положень не відповідає поглядам економістів кейнсіанського напряму?
а) Повна зайнятість швидше випадкова, ніж закономірна; б) рівновага сукупного попиту й сукупної пропозиції може досягатися тільки при повній зайнятості; в) ринок не здатний забезпечити автоматичне саморегулювання економіки; г) рівень виробництва або національного доходу залежить від сукупного ефективного попиту, тобто попиту, що забезпечений грошима; д) правильна відповідь не названа.
19. Хто з перелічених економістів належить до представників посткейнсіанства?
а) Д. Хікс; б) Дж. Робінсон; в) А. Хансен; г) С. Вайнтрауб д) П. Сраффа. е) Н. Калдор.
20. Виділіть ті положення, які поєднують погляди прихильників кейнсіанської школи і меркантилізму:
а) збільшення маси грошей в обігу з метою зниження кредитних ставок та заохочення інвестицій у виробництво; б) брак грошей в економіці є причиною безробіття; в) до моменту досягнення повної зайнятості пропозиція робочої сили залежить від номінальної заробітної плати, а потім – від реальної; г) помірна інфляція – це засіб стимулювання торгівлі та виробництва; д) правильними є відповіді в пунктах а, б, г; е) правильними є відповіді в пунктах а, б, в, г.
21. Серед факторів, які можуть впливати на похідні (стимульовані) інвестиції, представники неокейнсіанської теорії циклу виділяють:
а) науково-технічна революція; б) збільшення (зменшення) обсягів національного доходу; в) зовнішньоекономічна політика держави; г) зміни у попиті споживачів; д) правильними є відповіді в пунктах б, г; е) правильними є відповіді в пунктах а, в.
22. Серед факторів, які можуть впливати на автономні інвестиції, представники неокейнсіанської теорії циклу виділяють:
а) технічний прогрес; б) збільшення (зменшення) обсягів національного доходу; в) зростання народонаселення; г) зміни у попиті споживачів; д) правильними є відповіді в пунктах а, в; е) правильними є відповіді в пунктах б, г. 23. Яке твердження не належить до основних економічних засад Дж. М. Кейнса:
а) перехід від мікроекономічного до макроекономічного аналізу; б) рівність між величиною заощаджень та інвестицій не завжди виконується, і вона не обов’язкова; в) попит і пропозиція на ринку праці регулюються ставками реальної заробітної плати; г) ринки праці, товарів і грошей є достатньо відокремленими, так що зміни на одному із них мало або навіть зовсім не впливають на функціонування інших; д) правильними є відповіді в пунктах в, г; е) правильними є відповіді в пунктах а, б.
Читайте також:
|
||||||||
|