Оцінка результатів дієтотерапії проводиться на підставі вивчення об’єктивних та суб’єктивних показників функціонального стану організму людини.
Не слід намагатися різкого та швидкого зниження маси тіла. Показником правильного лікування є не тільки зменшення маси тіла, але й пов’язане з ним покращання самопочуття.
Зменшення ваги на 4—5 кг протягом першого місяця лікування є цілком задовільним результатом. Лише іноді в окремих випадках допустимим є зменшення маси тіла на 7—8 кг за місяць. Необґрунтоване різке зниження калорійності дієти може викликати різку слабкість, головний біль, запаморочення, дратівливість, погіршання сну та інші несприятливі явища.
Терапія ожиріння має за мету, насамперед, виробити у хворого нові навички харчування, навчити його правильно формувати свій харчовий раціон. Адже досягнення нормальної маси тіла в даному випадку не є кінцевою метою. До 80% хворих після зниження маси тіла швидко набирають її знову. Отже, формування нового стилю життя, нового раціону харчування та підвищення фізичної активності дозволяють досягти стабільної маси тіла і в подальшому.