Завдання. Провести кількісне визначення активності АсАТ у сироватці крові за методом Кінга.
Принцип. Метод базується на розвитку забарвлення, що виникає при взаємодії 2,4-динітрофенілгідразину з щавлевооцтовою та піровиноградною кислотами.
Хід роботи. В одну пробірку наливають 0,2 мл сироватки крові (дослідна проба), в другу 0,2 мл дистильованої води (контрольна проба). Потім в обидві пробірки додають 0,5 мл розчину аспарагінової кислоти і 0,5 мл розчину α-кетоглутарової кислоти та ставлять на 60 хв у термостат при 37°С. Після інкубації в обидві пробірки додають по 1 мл 2,4-динітрофеніл-гідразину для припинення процесу трансамінування і знов ставлять їх в термостат на 15 хв, після чого додають по 10 мл 0,4н NaOH, перемішують та за-лишають стояти 1-2 хв до появи забарвлення. Інтенсивність забарвлення дослідної проби визначають на ФЕК (зелений світлофільтр) проти контрольної. За калібрувальною кривою знаходять активність АсАТ.
Клініко-діагностичне значення. Широке розповсюдження і висока активність трансаміназ в органах і тканинах людини, а також порівняно низькі величини базальної активності цих ферментів у крові є основою для визначення їхнього рівня у сироватці крові при поразках серця, печінки. Органічні порушення при гострих і хронічних захворюваннях супроводжуються деструкцією клітин і призводять до виходу трансаміназ з осередку ураження в кров. Так, при інфаркті міокарда активність АсАТ сироватки крові вже через 3-5 годин після нападу збільшується в 20-30 разів (норма 0,1-0,45 ммоль/(год∙л)). При ураженнях печінки (цироз, гепатит) більш характерним є підвищення в крові активності АлАТ (норма 0,1-0,68 ммоль/(год∙л)). У клініці визначення активності трансаміназ використовують не тільки для діагностики, але й для прогнозу та перевірки ефективності лікування захворювань.