Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практичні завдання

Н.1. Яким чином концепція поточної вартості (present value) пов’язана з концепцією альтернативних витрат?

Н.2. Чи можна з упевненістю передбачити, як змінюватиметься обсяг поточного споживання та обсяг заощаджень домогосподарства за зниження реальної процентної ставки?

Н.3. Покажіть, як співвідносяться поняття «поточна вартість» (present value), «чиста поточна вартість» (net present value), «ставка дисконтування» (discounting rate), «коефіцієнт дисконтування», «внутрішня норма окупності інвестицій» (internal rate of return) і «термін окупності інвестицій».

Н.4. Назвіть випадок, коли існує «власна економічна рента». Поясніть, що мають на увазі, коли говорять, що ціна такого фактора виробництва певніше «визначається ціною», ніж є «цінотворним фактором».

Н.5. Поясніть, які функції в економіці виконує процентна ставка.

Н.6. Які економічні функції виконує земельна рента?

Н.7. Поясніть вислів «Земля — це гарні інвестиції, їх не можна зробити більше».

Н.8. Якою є поточна дисконтована вартість застави з 12 щорічними виплатами по 4500 грош. од., якщо процентна ставка становить 9%?

Н.9. Підприємець має можливість вкласти капітал за таких умов: на інвестуванні 100 дол. і подальших вкладеннях 150 дол. щороку він заробить 300 дол. через 2 роки. Чи слід йому здійснювати це вкладення капіталів за ставки 5%? За ставки 15%?

Н.10. На виробничому підприємстві АТ «Парад» розглядають пропозицію фінансувати об’єкт для виробництва нового продукту «Парадіз». Очікується, що життєвий цикл «Парадізу» — 5 років. Прогнозовану динаміку реалізації і витрат подано в таблиці:

Показники 1-й рік 2-й рік 3-й рік 4-й рік 5-й рік
Обсяг реалізації, Q, шт. 35 000 40 000 50 000 40 000 20 000
Ціна, P, грош. од. за шт.
Середні змінні витрати, AVC, грош. од.

Визначено, що у випадку здійснення капіталовкладень щорічно відновлювані витрати збільшаться на 300 тис. за рік. Вартість виробничого об’єкта 2500 тис. грош. од. Очікується, що його ліквідаційна вартість після 5 років становитиме 200 тис. грош. од. АТ «Парад» встановило розрахункову процентну ставку 25% річних.

Визначте чисту дисконтовану вартість. Обчисліть величину внутрішньої норми окупності інвестицій. Визначте термін повного відшкодування капіталовкладень.

Н.11. На розгляд пропонується 3 інвестиційних проекти. Вихідні дані про суми вкладень і доходу наведено у таблиці. Процентна ставка планується постійною і додатною.

  1-й рік 2-й рік 3-й рік 4-й рік 5-й рік
Проект 1          
Інвестиції, тис. грош. од.
Дохід, тис. грош. од.
Проект 2          
Інвестиції, тис. грош. од.
Дохід , тис. грош. од.
Проект 3          
Інвестиції, тис. грош. од.
Дохід, тис. грош. од.

На основі методу чистої поточної вартості визначте, який з проектів найкращий. Чи зміниться відповідь, якщо реальна ставка процента від’ємна величина.

Н.12. Ви — мер міста. Місту потрібен новий спорткомплекс. Спорткомплекс пропонують побудувати дві фірми: одна протягом двох років, друга — трьох. За їх кошторисами вартість будівництва комплексу по роках становитиме:

  1-й рік 2-й рік 3-й рік
Перша фірма
Друга фірма

Якому з проектів ви надасте перевагу? Чи потрібно, приймаючи рішення, враховувати прогнозну величину процентної ставки і чому?

Н.13. Деякий добродій просить у вас гроші у борг, пропонуючи такі умови: і він, і його спадкоємці, і спадкоємці його спадкоємців і т. д. будуть платити вам, вашим спадкоємцям і спадкоємцям ваших спадкоємців по 400 дол. щорічно. Яка максимальна сума, що ви готові були б дати цьому добродію у борг, якщо ставка банківського процента за валютними вкладами постійна і становить 10% річних?

Н.14. Фермер вирощує пшеницю і продає її на конкурентному ринку по 4 дол. за бушель. У короткостроковому періоді залежність обсягу виробництва пшениці від площі землі, що використовується (виробнича функція), описується формулою

Q = 2000X – 3X2,

де X — обсяг використання землі, га.

Скільки пшениці щорічно вирощуватиме фермер, якщо рента, яку він платить за землю, дорівнює 320 дол. за га?

Н.15. Припустімо, що процент, який ви отримуєте від заощаджень, обкладається 30%-ним податком. Покажіть, як цей податок вплине на рівноважну кількість заощаджень. Чи можна зробити висновок, що кількість заощаджень буде знижуватися, якщо доходи індивідів від надання у позику коштів будуть обкладатися податком?

Н.16. Більшість сучасних типів програмного забезпечення персональних комп’ютерів мають програми розрахунку внутрішньої норми окупності інвестицій. Якби у вас була така програма, ви змогли б дуже швидко вирішити таку задачу:

Припустімо, що ви розглядаєте спеціальну тренувальну програму, яка допоможе вам навчитися програмувати на комп’ютері. Навчання триватиме один рік з відривом від роботи і коштуватиме 2000 грош. од. За цей час ви будете змушені відмовитися від зарплати 16500 грош. од. — це ваші витрати. Ви оцінюєте, що програма дасть вам 5000 грош. од. додаткового щорічного доходу протягом 30 років. Підрахуйте внутрішню норму окупності інвестиції, що вам пропонується. Припустімо, що сучасна ринкова процентна ставка дорівнює 15%. Чи доцільно розпочати програму навчання?


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  3. II. Завдання на проект.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 759

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
У результаті вивчення теми студент повинен | ПОГЛИБЛЕНИЙ РІВЕНЬ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.