Мета—вивчення основних положень та розділів законодавчих документів в сфері інформатизації.
Основні завдання:
1. вивчення основних положень та понять Закону України "Про інформацію", проведення класифікації інформації як головного об'єкта захисту за правовим режимом доступу, визначення переліку інформації, що має обмежений доступ;
2. вивчення основних положень та розділів Закону України «Про Концепцію Національної програми інформатизації»;
3. вивчення основних положень та розділів Закону України «Про Національну програму інформатизації».
Основні теоретичні відомості
Інформатизацію держави і суспільства можна розглядати як формування і реалізацію глобального процесу активного впровадження й широкомасштабного використання інформаційних ресурсів. У процесі інформатизації відбувається перетворення традиційних технологічних методів і засобів виробництва та пособів існування суспільства в новий — постіндустріальний.
У сучасній державі процес інформатизації стає стрижневою площиною, що поєднує всі аспекти якісних перетворень і створює фундамент для подальшого стрімкого розвитку суспільства. Результатом реалізації таких процесів є новий рівень наукових досліджень і розробок, розвиток виробництва, економіки, системи управління, а також усіх сфер соціального життя держави, суспільства й особистості.
Основою процесу інформатизації є використання новітніх наукоємних технологій. Підґрунтям існування загальнонаціональної системи інформаційних ресурсів держави стають інформаційно-комунікаційні системи та мережі, інтегровані бази даних та бази знань, експертні системи якісного прийняття рішень і т. ін.