Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вступні випробування та конкурсний відбір

6.1. Відбіркова комісія допускає до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання відповідного рівня складності з відповідних конкурсних предметів, визначених Переліком конкурсних предметів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання (вступних екзаменів) (див. додаток 3)

Військовий інститут за рішенням Відбіркової комісії допускає до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання вступника, який подає сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, у якому кількість балів з предметів відповідає визначеній Правилами прийому (див. додаток 3).

6.2. Для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів (вступних екзаменів), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту помножених на вагові коефіцієнти (див. додаток 3). Бали за особливі успіхи нараховуються з урахуванням коефіцієнтів відповідно до пункту 9.1 цих Правил. При цьому середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності, наведеною в додатку 5 до Правил прийому. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: “3” відповідає “6”, “4” відповідає “9”, “5” відповідає “12”.

6.3. Для підготовки громадян на посади осіб офіцерського складу для проходження військової служби за контрактом за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра приймаються курсанти, які успішно пройшли державну атестацію та здобули освітній ступень бакалавра за відповідними спеціальностями.

6.4. Конкурсний відбір кандидатів на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра здійснюється функціональним підрозділом Відбіркової комісії – фаховою атестаційною комісією.

6.5. Для конкурсного відбору вступників на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра складається їх рейтинговий список за конкурсним балом.

6.6. Для участі в конкурсі та для зарахування на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра вступник у терміни, вказані в пункті 4.3 Правил прийому, подає заяву, у якій вказує обрану спеціальність підготовки. До заяви додається оригінал документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

6.7. Конкурсний бал для кожного кандидата визначається на підставі оцінок, отриманих за весь попередній період навчання за ступенем бакалавра. Конкурсний бал для осіб які вступають для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста визначається як середній зважений бал оцінок диплома за національною шкалою. Конкурсний бал для осіб які вступають для здобуття ступеня магістра визначається як сума середнього зваженого бала оцінок диплома за національною шкалою та оцінки за екзамен з іноземної мови. При визначенні конкурсного бала враховуються оцінки з навчальних дисциплін, навчальних та виробничих практик. Результати державної атестації враховуються як фахове випробування та додаються до конкурсного бала вступника. Оцінки, отримані за виконання курсових робіт та проектів, до уваги не беруться, якщо вони є складовими частинами відповідних дисциплін.

6.8. Фахова атестаційна комісія на підставі рейтингового списку формує пропозиції щодо зарахування на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступеня магістра з урахуванням споріднених спеціальностей підготовки вступників (див. додаток 2).

6.9. Для конкурсного відбору вступників на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста та ступенем магістра розробляються рейтингові списки вступників на 5-й курс за конкурсним балом відповідно до пункту 6.8 цих Правил.

6.10. Для вступників, зазначених у пункті 5.6 Правил прийому, може проводитись оцінювання загальноосвітнього рівня у вигляді вступних екзаменів з конкурсних предметів (див. додаток 3).

6.11. Результати вступних екзаменів для тих, хто вступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Результати усних вступних екзаменів оголошуються особисто вступникові в день їх проведення, а письмових – після перевірки в місцях їх проведення

6.12. До конкурсного балу кандидата на навчання у військовому інституті, у разі успішного складання вступних випробувань, бали, що отримані за результатами психологічного обстеження та оцінювання рівня фізичної підготовленості, не додаються.

6.13. Програми вступних екзаменів до військового інституту відповідають програмам загальноосвітніх навчальних закладів та зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим Міністерством освіти і науки України. Зміст і складність тестових завдань відповідає Державному стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004 № 24 (зі змінами).

6.14. Оцінювання загальноосвітнього рівня кандидатів з конкурсних предметів проводиться шляхом тестування.

6.15. Тестування зматематики та фізики здійснюється методом виконання оригінальних завдань (розв’язування задач) у вигляді письмової роботи.

Обсяг та зміст тестового завдання з математики чи фізикирозрахований на 180 хвилин самостійної роботи вступника.

Тестове завдання з математики чи фізики містить:

10 задач першого рівня складності (по 2–4 бали кожна);

8 задач другого рівня складності (по 5–6 балів кожна);

2 задачі третього рівня складності (по 10–16 балів кожна).

Задачі першого рівня – це вправи та завдання на 1–2 логічних кроки (переважно репродуктивного характеру), для відповіді на які достатньо знати правила, формули, найпростіші властивості об’єктів. Задачі другого та третього рівня включають більш складні завдання на 3–5 логічних кроків. Розв’язання їх потребує більш глибоких знань, умінь та навичок.

Сума балів за виконання одного тестового завдання з математики, фізики становить від 100 до 200.

6.16. Обсяг та зміст тестового завдання з української мови та літератури розрахований на 120 хвилин самостійної роботи вступника.

Тестове завдання містить 15 завдань. У кожному завданні від 1 до 5 пунктів. Усього в тесті 35 пунктів, до кожного з них додаються 5 відповідей, з яких лише одна є правильною, а всі інші – помилкові. Правильна відповідь позначається вступником у бланку відповідей.

Завдання передбачають тести різного рівня складності:

1 – 4-е завдання (першого рівня складності) складається з 10 пунктів по 1 балу за кожну правильну відповідь: 1-е завдання (1 пункт) – 1 бал, 2-е завдання (2 пункти) – 2 бали, 3-є завдання (2 пункти) – 2 бали, 4-е завдання (5 пунктів) – 5 балів;

5 – 8-е завдання (другого рівня складності) складається з 6 пунктів по 2 бали за кожну правильну відповідь: 5-е завдання (1 пункт) – 2 бали, 6-е завдання (1 пункт) – 2 бали, 7-е завдання (1 пункт) – 2 бали, 8-е завдання (3 пункти) – 6 балів;

9 – 10-е завдання (третього рівня складності) складається з 6 пунктів по 3 бали за кожну правильну відповідь: 9-е завдання (3 пункти) – 9 балів, 10-е завдання (3 пункти) – 9 балів;

11 – 12-е завдання (четвертого рівня складності) складається з 5 пунктів по 4 бали за кожну правильну відповідь: 11-е завдання (2 пункти) – 8 балів, 12-е завдання (3 пункти) – 12 балів;

13 – 15-е завдання (п’ятого рівня складності) складається з 8 пунктів по 5 балів за кожну правильну відповідь: 13-е завдання (2 пункти) – 10 балів, 14-е завдання (3 пункти) – 15 балів, 15-е завдання (3 пункти) – 15 балів.

Сума балів за виконання одного тестового завдання становить від 100 до 200.

6.17. У разі вступу до військового інституту за результатами співбесіди вступники, яким надане таке право, розв’язують завдання для співбесіди, що включає декілька задач та питань, які базуються на навчальному матеріалі загальноосвітньої школи з математики, фізики, української мови та літератури.

Вступне випробування у формі співбесіди з кожним вступником проводить не менше двох членів комісії з кожного предмета.

На підготовку до співбесіди відводиться не більше 60 хвилин, співбесіда триває, як правило, не більше 20 хвилин.

За результатами співбесіди виставляється оцінка "зараховано" або "не зараховано". У разі отримання оцінки "не зараховано" вступник бере участь у конкурсному відборі на загальних засадах відповідно до пункту 8.3 Правил прийому.

Інформація про результати співбесіди оголошується вступникові в день її проведення.

6.18. Вступники на навчання для підготовки осіб на посади офіцерського складу обов’язково складають вступні випробування:

- психологічне обстеження, яке включає оцінку індивідуальних психологічних якостей кандидатів на основі визначення рівня військової направленості особистості, нервово-психічної стійкості, виявлення в кандидатів професійно важливих якостей та здібностей, які забезпечують успішне оволодіння протягом навчання військовою спеціальністю;

- оцінка рівня фізичної підготовленості;

- заключний медичний огляд військово-лікарською комісією.

6.21. Психологічне обстеження

6.21.1. Оцінка індивідуальних психологічних (психофізіологічних) якостей включає оцінку військово-мотиваційної спрямованості, оцінку рівня нервово-психічної стійкості та визначення професійної придатності до успішного навчання та оволодіння відповідною військовою спеціальністю.

6.21.2.Індивідуальні психологічні якості вступника оцінюються як “пройшов професійний психологічний відбір” або “не пройшов професійний психологічний відбір”. Максимальна оцінка індивідуальних психологічних якостей становить 70 балів. Вступники, у яких за результатами тестування індивідуальних психологічних якостей виявлена нервово-психічна нестійкість, а також ті, які набрали менше 50% максимальної кількості балів (менше 35 балів), вважаються такими, що не пройшли професійний психологічний відбір, і з числа кандидатів для вступу до військового інституту відраховуються і до подальшого складання вступних випробувань не допускаються.

Вивчення індивідуальних психологічних якостей здійснюється відповідно до Інструкції з організації та проведення професійного психологічного відбору кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, затвердженої наказом Міністра оборони України від 09.07.2009 № 355, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22.09.2009 за № 893/16909, наказу Міністра оборони України від 22.03.2010 № 152 "Про затвердження Методичних рекомендацій з оцінки індивідуальних психологічних якостей кандидатів на навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а також студентів вищих навчальних закладів для навчання за програмою підготовки офіцерів запасу" та Інструкції про організацію та проведення військово-професійної орієнтації молоді та прийому до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів , затвердженої наказом Міністра оборони України від 05.06.2014 № 360, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 26.06.2014 за № 704/25481.

6.21.3.Вступникам, не зарахованим за результатом оцінки індивідуальних психологічних якостей, в документах, що видаються на руки чи надсилаються до військових комісаріатів за місцем реєстрації (проживання), записується формулювання відмови в зарахуванні: “Не пройшов вступне випробування”.

 

6.22. Оцінка рівня фізичної підготовленості

6.22.1. Рівень фізичної підготовленості визначається за результатами практичного виконання трьох фізичних вправ. Усі вправи приймаються протягом одного дня в такій послідовності: спочатку вправи на швидкість, потім силові вправи, далі – вправи на витривалість. Оцінка фізичної підготовленості кандидатів на навчання з числа цивільної молоді та військовослужбовців складається із суми балів, отриманих ними за виконання всіх призначених для перевірки вправ. Перед початком кожної вправи вступнику надається час не менше 10 хвилин для проведення розминки.

Для виконання вправ надається одна спроба. В окремих випадках (під час зриву, падіння тощо) перевіряючий може дозволити виконати вправу повторно. Повторне виконання вправ з метою покращення отриманої оцінки не дозволяється.

Вправи оцінюються за нормативами для визначення фізичної підготовленості військовослужбовців Збройних Сил України.

6.22.2. Програма перевірки з фізичної підготовки включає:

для юнаків:

швидкість – вправа № 23 "Біг на 100 метрів" (по 1-2 особи);

сила – вправа № 1 "Підтягування на перекладині" (по 1-2 особи);

витривалість – вправа № 28 "Біг на 3 км" (по 8-10 осіб);

для дівчат:

швидкість – вправа № 23 "Біг на 100 метрів" (по 1-2 особи);

сила – вправа № 5 "Комплексна силова вправа" (складається з двох частин:перша – згинання та розгинання тулуба, друга – згинання та розгинання рук в упорі лежачи. За 1 хвилину, лежачи на спині, максимальну кількість разів згинаючись-розгинаючись дістатися ліктями рук колін ніг, потім без перерви за наступну 1 хвилину максимальну кількість разів віджатися від землі. Сумарна кількість згинань-розгинань та віджимань за 2 хвилини відповідає визначеній у таблиці оцінці) (по 1-2 особи);

витривалість – вправа № 26 "Біг на 1 км" (по 8-10 осіб).

 

Оцінка фізичної підготовленості кандидатів на навчання складається із суми балів, отриманих ними за виконання всіх призначених для перевірки вправ, і визначається згідно з Таблицею нарахування балів за виконання фізичних вправ.

Таблиця нарахування балів за виконання фізичних вправ

 

Бали Категорії кандидатів на навчання
З числа цивільної молоді (юнаки)   Особи жіночої статі
№ 23 № 1 № 28 № 23 № 5 № 26
    12.30     4.30
12.32 4.33
12.35 4.36
12.40 4.39
12.45 4.42
12.50 4.45
12.55 4.48
13.00 4.51
13.05 4.54
- 13.10 - 4.57
13.15 - 5.00
- 13.20 5.03
13,6 13.25 16,8 - 5.06
13,7 - 13.30 16,9 - 5.09
13,8 13.35 17,0 5.12
13,9 - 13.40 17,1 - 5.15
14,0   Нижче за результат 17,2 -   Нижче за результат
14,1 - 17,4
14,2 - 17,6 -
14,3 17,8 -
14,4 - 18,0
14,5 - 18,1
14,6 18,2
14,7 - 18,3
14,8 - 18,4
15,0 18,5
15,2 - 18,6
15,4 18,7
15,6 - 18,8
16,0 19,0
- - - -

 

За результатами оцінки рівня фізичної підготовленості виставляється “залік” (від 35 до 70 балів) або “незалік” (за виконання 3-х фізичних вправ набрано суму менше ніж 35 балів; не виконувалася вправа на силу (№ 1, № 5) чи витривалість (№ 26, № 28) з будь-якої причини; не виконаний пороговий рівень у вправах на силу або витривалість).

Кандидати на навчання до військового інституту, які отримали за вступні випробування з фізичної підготовки оцінку "незалік" зарахуванню до військового інституту не підлягають.

 


Читайте також:

  1. X. Оцінювання виробів та відбір їх на виставку.
  2. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ
  3. ВИПРОБУВАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ СТАТИЧНИМ НАВАНТАЖЕННЯМ
  4. Випробування високовольтних вимикачів змінного струму
  5. Випробування відновлюваних виробів
  6. Випробування газопроводів
  7. Випробування ЗВТ
  8. Випробування зразків продукції
  9. Випробування і видача автомобілів з ремонту
  10. Випробування і визначення місць пошкодження кабелю
  11. Випробування і запускання в роботу котельних агрегатів
  12. Випробування і здавання в експлуатацію сталевих трубопроводів загального призначення




Переглядів: 458

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порядок прийому заяв і документів для вступу у військовий інститут | Заключний медичний огляд

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.057 сек.