Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Призначення і завдання спеціалізованих МСЕК

Хоча такі комісії відносяться до ланки первинних МСЕК, однак вони не часто створюються в регіональних центрах, а, як правило, в обласних містах. Це профільні комісії, які створюються для експертного обслуговування хворих, що страждають певними видами патології. Профілі спеціалізації визначаються, виходячи з місцевих потреб, з врахуванням особливостей структури інвалідності по нозологіям (видам захворювань) та складностей експертизи при них. Загальна кількість спеціалізованих МСЕК в Україні перевищує 160. Серед них найбільш поширені однопрофільні комісії: психіатричні, кардіологічні, фтизіатричні (протитуберкульозні), онкологічні. В регіонах, населення яких найбільш постраждало від наслідків Чорнобильської катастрофи, діють радіологічні спецМСЕК. Також існують змішані (двохпрофільні) спеціалізовані комісії, наприклад, для хворих з патологією очей та опірно-рухового апарату (офтальмолого-травматологічні).

В постійному складі спеціалізованих МСЕК звичайно працює п'ять членів. З числа трьох лікарів – експертів два повинні бути фахівцями за профілем комісії (наприклад, у складі психіатричної МСЕК – два психіатри). Один із спеціалістів по профілю комісії, найбільш кваліфікований, призначається головою спецМСЕК. Окрім спеціалістів по профілю в складі комісії працює, виходячи з потреб, терапевт або невропатолог.

Головне завдання таких комісій полягає у забезпеченні якісної експертизи при складних видах патології, коли бувають необхідні фахівці вузької спеціалізації з певним досвідом експертної роботи. Проводячи всебічний огляд хворих певного профілю, спеціалізовані МСЕК вирішують всі основні експертні питання, що звичайно входять до компетенції медико-соціальних експертних комісій.

Суттєвою особливістю експертної роботи спеціалізованих МСЕК є значна питома вага заочних рішень. Проблема полягає у тому, що кількість таких комісій звичайно не велика, а саме, як правило в області існує по 1-2 комісії кожного профілю. Тому вони бувають практично не здатними охопити експертною допомогою усіх хворих по своєму профілю. Так, наприклад, в області діє всього одна кардіологічна спецМСЕК, тоді як третина усіх хворих має серцево-судинну патологію. Ось чому спеціалізовані комісії звичайно проводять експертизу очно, з оглядом хворих, тільки у первинних і складних випадках. В усіх інших випадках профільні хворі проходять первинні загальні МСЕК за місцем проживання. Після такого огляду ці комісії направляють детальну медичну документацію на розгляд у відповідну спецМСЕК, яка, при достатності і обґрунтованості одержаної інформації, приймає рішення заочно, на основі представлених документів.

Окрім цього, спеціалізовані МСЕК здійснюють велику організаційно-методичну роботу. Головні її напрямки такі:

- консультаційно-методична допомога спеціалістам загальних МСЕК, а також лікувальних закладів щодо особливостей профільної експертизи;

- вивчення і узагальнення даних про розповсюдженість і динаміку захворюваності та інвалідності з видів патологій, що відповідають профілю комісії;

- розробка та здійснення разом з іншими зацікавленими відомствами планів заходів по попередженню та зниженню інвалідності з видів патології, якими займається МСЕК.

 

 


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  3. II. Завдання на проект.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 643

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Функції первинних загальних МСЕК | Особливості діяльності вищих МСЕК

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.022 сек.