Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Практичні завдання

Завдання 1.

Австрійський професор Ф. прибув до України для читання курсу лекцій з європейського корпоративного права в одному із українських університетів. Дружина професора пані Ф., що прибула разом з чоловіком, має намір здійснювати комерційну діяльність, пов’язану з реалізацією на території України продукції австрійської фірми, яка виробляє побутову техніку. Чоловік і дружина, будучи членами однієї з протестантських релігійних організацій, проводять з українськими студентами систематичні бесіди на релігійні теми (аналогічну діяльність вони здійснювали й у своїй країні).

Дайте відповідь на наступні питання:

1. До якої категорії іноземців можуть бути віднесені подружжя Ф.? Чи необхідно їм одержати візу для в'їзду в Україну, реєструвати свої паспорти за місцем проживання в Україні?

2. Чи допускається українським законодавством здійснення зазначеної вище діяльності іноземцями (викладання в університеті, торговельна діяльність, релігійна пропаганда), і якщо так, то за яких умов?

3. Чи може пані Ф. зареєструватися як фізична особа-підприємець?

4. Чи буде розглядатися діяльність пані Ф. на території України як трудова у разі, якщо вона очолить представництво австрійської фірми, зареєстроване на території України? Чи можна змінювати категорію візи, перебуваючи на території України?

5. Чи має право син професора приїхати в Україну і навчатися в тому ж університеті, де викладає його батько?

6. Як будуть вирішуватися питання виплати допомоги з тимчасової непрацездатності у випадку захворювання професора? Чи має професор право на безкоштовне медичне обслуговування в установах охорони здоров'я України?

Завдання 2.

У січні 2006 р. громадянка України К., що проживає в м. Суми, одружилася з Н., який мав одночасно два громадянства – Росії та Швейцарії. Н. займав посаду комерційного директора російського підприємства ТОВ «Аметист» і за родом своєї діяльності часто здійснював ділові поїздки в межах СНД. К. після реєстрації шлюбу продовжувала проживати в м. Суми в однокімнатній квартирі, що була придбана Н. після реєстрації шлюбу. Н. зареєстрований у даній квартирі не був. У травні 2007 р. Н. не повернувся вчасно з чергового відрядження до республіки Білорусь. Заходи щодо розшуку безвісно відсутнього Н., здійснені МВС Російської Федерації, результатів не дали.

Дайте відповідь на наступні питання:

1. До суду якої держави може звернутися К. із заявою про визнання Н. безвісно відсутнім?

2. Право якої держави має бути застосовано судом при розгляді даної справи?

Завдання 3.

До місцевого суду Київського району м. Харкова звернулася громадянка Афганістану Шохаб Адель Ройя зі скаргою на дії Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації. У своїй заяві п. Шохаб Адель Ройя вказувала, що вона у 1981-1986 рр. навчалася у Харківському медичному інституті, потім повернулася на батьківщину, де працювала лікарем. З 2000 року в Афганістані виникла реальна загроза переслідування урядом талібів жінок, що отримали освіту та професію в колишньому СРСР. Доказом цього є офіційно розповсюджена інформація Управління Верховного комісару ООН у справах біженців. У 2003 році п. Шохаб Адель Ройя прибула в Україну з метою отримати притулок у безпечній країні та набути статус біженця, про що звернулася з клопотанням до міграційної служби, але її клопотання не було розглянуто.

У судовому засіданні представник Управління міграційної служби Харківської обласної державної адміністрації пояснив, що заявниці було відмовлено у розгляді клопотання про надання статусу біженця у зв’язку з тим, що вона прибула на територію України з Республіки Таджикистан, де знаходилася у безпеці та мала реальну можливість отримати цей статус.

За яких умов надається статус біженця в Україні? Підготуйте проект рішення суду.

 

 

Завдання 4.

Українське ПАТ «Спецбуд» уклало договір з німецьким товариством «CFG» про проведення останнім будівельних робіт на території України. Товариство «CFG» виконало будівельні роботи, але оплату за них не одержало і тому звернулося до арбітражного суду з вимогою про оплату робіт і відшкодування понесених збитків. При розгляді справи у міжнародному комерційному арбітражному суді (МКАС) відповідач заперечував проти позову за наступними підставами:

По-перше, за законами Німеччини товариство «CFG» не є юридичною особою і тому не має права виступати як позивач на території України.

По-друге, контракт, укладений з «CFG», є недійсним, оскільки дане товариство не одержало в Україні ліцензію на здійснення будівельних робіт, наявності якої передбачена Законом України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. та іншими законами у сфері будівництва. Проте, у ході розгляду справи було з’ясовано, що товариство мало ліцензію на право здійснення будівельних робіт, видану в Німеччині.

Яким повинно бути рішення МКАС?

Завдання 5.

ТОВ «Явір», зареєстроване в Україні, з метою продажу своїх товарів за кордон вирішило укласти договір з ліванською фірмою «LDC». Перед укладенням договору виникло питання щодо правомірності діяльності ліванської фірми на території України, на підтвердження якої було надано статут фірми «LDC», викладений арабською мовою.

Розкрийте зміст поняття «національність» юридичної особи. Якими документами підтверджується статус іноземних юридичних осіб на території України? Які вимоги ставляться до таких документів?

Завдання 6.

Громадянин України Ж. звернувся до місцевого суду Деснянського району м. Києва (за місцем свого проживання) з позовною заявою про відшкодування шкоди, що була завдана йому під час туристичної поїздки до Швеції. Відповідачем у позовній заяві було зазначено Королівство Швецію.

Суддя відмовив у прийняті позовної заяви Ж. до розгляду, посилаючись на зміст ст. 79 Закону України «Про міжнародне приватне право», відповідно до якої необхідно отримання згоди компетентних органів Швеції на пред’явлення такого позову. Також Ж. було роз’яснено його право звернутися з подібним позовом безпосередньо до суду Швеції.

Чи правомірна відмова судді у прийнятті позовної заяви? У чому полягає імунітет держави? Який вид імунітету держави у даному випадку було застосовано?


Читайте також:

  1. I. Постановка завдання статистичного дослідження
  2. I. ПРЕДМЕТ, МЕТА ТА ЗАВДАННЯ ДИСЦИПЛІНИ
  3. II. Завдання на проект.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. II. Перевірка домашнього завдання.
  11. II. Перевірка домашнього завдання.
  12. II. Перевірка домашнього завдання.




Переглядів: 485

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методичні вказівки | Основна література та нормативні документи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.