Як правило, ця форма керівництва курсовою роботою передбачає:
· рекомендації студенту щодо опрацювання тих джерел, які необхідні для складання плану курсової роботи;
· ознайомлення з планом курсової роботи, запропонованим студентом;
· оцінка запропонованого плану, якщо потрібно – формулювання зауважень і пропозицій щодо плану та їх обговорення зі студентом.
У результаті на цьому етапі повинен бути вироблений і узгоджений основний варіант (кілька варіантів) плану курсової роботи, а також, керуючись планом роботи, керівник дає студенту індивідуальне завдання.
Поточні консультації
Поточні консультації проводяться під час навчально-виробничої практики студента та безпосереднього написання ним курсової роботи і можуть стосуватися:
а) узагальнення юридичної, перш за все правозастосовчої практики, та опрацювання інших матеріалів (розроблення анкет, їх заповнення, методика узагальнення, робота з архівними матеріалами тощо);
б) використання практичних матеріалів у курсовій роботі (наведення витягів з процесуальних документів, статистичних даних, окремих положень з узагальнень правозастосовчої практики тощо);
в) уточнення позиції студента щодо окремих спірних питань, які розглядаються в курсовій роботі;
г) формулювання пропозицій щодо вдосконалення законодавства та юридичної практики, інших рекомендацій практичного характеру.
У результаті поточних консультацій студент має одержати від керівника конкретну допомогу у вирішенні тих питань, які виникають у нього в процесі створення першого варіанта курсової роботи.