Перевірка курсової роботи починається з перевірки її першого варіанта, підготовленого студентом. За домовленістю між керівником і студентом це може бути поетапна перевірка окремих розділів (глав) курсової роботи, що здійснюється у ході її написання, або перевірка першого варіанту курсової роботи в цілому.
Ознайомлюючись з текстом відповідного розділу (глави), керівник формулює конкретні зауваження та інші міркування на полях чи на окремому листку. Він дає загальну оцінку всього розділу, в якій, зокрема, вказує:
· наскільки представлений варіант відповідає вимогам, встановленим до курсової роботи;
· зауваження, які на думку керівника обов’язково повинні враховуватися студентом при доопрацюванні;
· зауваження та рекомендації, які бажано врахувати для підвищення рівня курсової роботи.
Після доопрацювання студент повторно подає керівникові, як правило, лише ті частини курсової роботи, яких безпосередньо стосувались зауваження та рекомендації. Керівник, якщо потрібно, формулює нові зауваження та рекомендації.
Якщо студент відмовляється враховувати зауваження чи рекомендації керівника курсової роботи, останній попереджає студента про те, які наслідки, на його думку, це матиме – негативний відзив, негативна рецензія, зниження оцінки курсової роботи під час її захисту, можливий не допуск до захисту взагалі тощо.
Результатом перевірки керівником одного чи кількох варіантів курсової роботи мають бути конкретні висновки щодо відповідальності представленого варіанта тим вимогам, які ставляться до курсової роботи у вищому навчальному закладі.