Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД УЧНІВ В УМОВАХ ЗАКЛАДІВ ІНТЕРНАТНОГО ТИПУ

 

Практичний психолог, що працює в закладі інтернатного типу повинен в своїй професійній діяльності чітко враховувати ту категорію вихованців, з якими він працює. Відповідно до цього напрямами роботи практичного психолога можуть бути:

«Обстеження та розвиток рівня вихованості розумово відсталих школярів».

Ускладнена поведінка дітей та підлітків зараз є серйозною проблемою батьків, закладів освіти та суспільства в цілому. Тому одним з основних завдань є створення умов для виховання вихованих учнів, гідних членів суспільства. Для цього за допомогою психодіагностичних методик визначється рівень вихованості кожного учня, далі на основі отриманих даних формується корекційна група до якої потрапляють учні, які отримали низький рівень вихованості в цілому, або за якимись конкретними показниками. Проводиться цикл корекційних вправ та ігор для розвитку навичок спілкування, корекції поведінки, велику увагу звертається на здоровий спосіб життя, привентимне виховання учнів, зовнішній вигляд, навичкам самообслуговування.

«Профілактика та корекція девіантної поведінки підлітків».

Основним завданням роботи психолога за цією проблемою є створення умов для позитивного впливу на школярів, пробуджувати в них особистого внутрішнього, суб'єктивного потенціала, забезпечуючого формування стійкості в конфліктних ситуаціях, розширення можливостей витримки в стресових ситуаціях, відхиленням в поведінці , невизначеність життєвих планів, установок.

Ця проблема є важливою і потребує тісної співпраці всіх спеціалістів, які працюють з підлітками, дітьми з вадами слуху, та відхиленням розумового розвитку. З профілактичною метою треба проводити з дітьми заняття, бесіди, психологічні тренінги. На заняттях діти знаходять відповіді на запитання: Як уникнути конфлікту. Що шкодить моєму здоров’ю ,Кого я називаю другом. Чи можна прожити без конфліктів з іншими людьми і собою.

«Формування і розвиток навичок соціальної взаємодії та конструктивної поведінки».

Одним з основних завдань, які стоять перед психологом, що працює над цією проблемою є навчити дітей нових форм адекватної поведінки в суспільстві. Для цього, за допомогою психологічних методик, діагнос­туються особистісні якості характеру дітей і їх емоційний стан. Проводиться цикл тренінгових вправ та ігор для розвитку навичок самоконтролю, емпатії, вміння адекватно вести себе в різних ситуаціях, формування комунікативних здібностей. Велику увагу потрібно приділяти тому, щоб показати дітям, як давати вихід агресивним імпульсам.

Заняття сприяють усвідомленню доречності та актуальності здорового способу життя. На них діти відкривають різні сторони свого „Я”, будують і осмислюють нові типи відносин з собою і оточуючими.

«Соціалізація вихованців закладів інтернатного типу у соціумі».

Одним з основних завдань для психолога є допомога дитині адаптуватися в житті після закінчення інтернату. Для вирішення цього завдання роботу з дитиною починаю з вивченя родини: соціальний статус, наявність складних життєвих обставин, які порушують процес навчаня та виховання дитини, потенціал сім`ї, спрямованність, очікування від дитини.

Використання різних форм роботи, діагностичних методик, профілактичних заходів дає можливість виявляти та проводити корекцію існуючих проблем. Лекційно-тренін­гові заняття та рольові ігри допомогають формувати в учнів навички здорового способу життя. Консультаційна та роз`яснювальна робота з батьками підвищує виховний потенціал та попереджає безвідповідальне батьківство.

«Профілактика психічного здоров’я та емоційних розладів у дітей молодшого шкільного віку».

Для подолання шкільної дезадактації першокласників практичний психолог за допомогою психологічних мето­дик, анкетування вчителів, спостереження виявляє дітей з високим рівнем тривожності та з різними емоційними проблемами. Проводить з ними корекційно-розвивальні заняття. На цих заняттях діти вчаться прийомів саморелаксації, зняття психом’язового напруження, розвивє у дітей навички спілкування й розв’язання конфліктних ситуацій, сприяє створенню у дітей позитивного емоційного настрою. Всі заняття складаються з вправ (творчого, наслідувально-виконавчого й проб­лемного характеру), ігор, етюдів, психокорекційних казок і подальшого їх обговорення з дітьми та вправ на релаксацію.

«Активні форми роботи практичного психолога з батьками.»

Бувають моменти коли батьки бувають безпорадні, незахищені, неумілі у спілкуванні з дітьми. Іноді неадекватна поведінка батьків, особливо в критичних ситу­аціях, провокує на відверту неприязнь з боку дітей. В таких випадках доцільно використовуючи активні форми роботи, навчити батьків самостійно конструювати особисту поведінку при взаємодії з дитиною; сприяти установленню і розвитку відносин партнерства і співробітництва батьків і дітей.


Читайте також:

  1. I. Актуалізація знань учнів
  2. I. Контроль і закріплення знань учнів
  3. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
  4. II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
  5. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ
  6. II. Розвиток математичних знань учнів.
  7. II. Розвиток математичних умінь учнів
  8. II. Розвиток математичних умінь учнів
  9. II. Розвиток математичних умінь учнів
  10. II. Розвиток математичних умінь учнів
  11. III. Актуалізація опорних знань учнів.
  12. III. Розвиток математичних умінь учнів




Переглядів: 908

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СРЕЦИФІКА ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ В ЗАКЛАДАХ ІНТЕРНАТНОГОТИТИПУ | ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД СІМЕЙНИХ БУДИНКІВ-ІНТЕРНАТІВ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.