2) Відтворіть стовпчики 1—3 таблиці « Взаємодія органів державної влади в Україні» (див. с 175—177).
Бесіда.
1) Порівняйте порядок обрання народних депутатів України і Президента України.
2) Поясніть причини різниці у процедурі цих виборів і у вимогах до кандидатів.
3) Назвіть основні повноваження Президента України.
Цифрова розминка.
Наведіть юридичне значення цифр: 5 (термін повноважень Президента України), 35 (мінімальний вік кандидата в Президенти України) тощо.
III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Поняття та завдання виконавчої влади.
Бесіда.
— Куди ви звернетеся за допомогою у вирішенні таких побутових проблем, як відключення подачі води, нерегулярна робота автобусів на маршруті, яким ви дістаєтеся до школи, тощо?
Узагальнюю відповіді учнів і в ході своєї розповіді зазначаю, що вирішувати побутові, повсякденні або дрібні (у масштабах країни) проблеми має не президент і не парламент.
Розповідь учителя.
З метою організації повсякденного життя країни та її громадян, виконання рішень, прийнятих законодавчою владою, Президентом України, створені органи виконавчої влади. Про призначення цих органів влади говорить уже сама їхня назва. Виконавча влада забезпечує виконання законодавства, рішень Верховної Ради України, Президента України, виконання державних програм розвитку країни, але одночасно саме органи виконавчої влади забезпечують умови повсякденного життя кожної людини, організують та забезпечують діяльність установ і органів освіти, охорони здоров’я, культури, внутрішніх справ тощо.