Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Міна і дарування корпоративних прав

Укладення договору міни, предметом якого є обмін ак­цій на інше майно, підпорядковується правилам ст. 715 ЦК. За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов'язується переда­ти другій стороні у власність один товар в обмін на інший товар. Право власності на обмінювані товари переходить до сторін од­ночасно після виконання зобов'язань щодо передання майна обома сторонами, якщо інше не встановлено договором або за­коном (частини 1, 4 ст. 715 ЦК).

До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-нродаж, положення про договір поставки, договір кон­трактації або інший договір, елементи яких містяться в дого­ворі міни, якщо це не суперечить суті зобов'язання (ст. 716 ЦК). При цьому кожна зі сторін визнається продавцем акцій, які во­на зобов'язується передати, і покупцем майна (включаючи і цін­ні папери), які вона зобов'язується прийняти в обмін. Товари (акції) або інші предмети обміну передбачаються рівними в ці­новому вираженні, в іншому випадку договором може бути пе­редбачена можливість доплати за товар більшої вартості, що об­мінюється на товар меншої вартості (ч. З ст. 715 ЦК), Договір міни акцій укладається в письмовій формі й лише за бажанням сторін може бути посвідчений у нотаріальному порядку. Вдого­ворі міни повинні бути зазначені: сторони договору, їхнє міс­цезнаходження (проживання); кількість, тип, ідентифікаційні номери й ціна акцій; найменування й ціна товару, на який обмі­нюються акції, інші істотні умови. Отже, акції можуть обміню­ватися на інше майно (речі, майнові права та інші цінні папери) або на інші акції.


296________________________________________________ Розділ 10

Важливим є положення ч. 7 ст. 7 Закону «Про акціонерні товариства», відповідно до якого переважне право акціонерів приватного акціонерного товариства не поширюється на випад­ки переходу права власності на цінні папери цього товариства в результаті їх спадкування чи правонаступництва. Поряд із тим, у цій статті не зазначається, чи поширюється переважне право на випадки відчуження акцій шляхом укладання договорів міни та дарування. Вважаємо, що про це необхідно зазначати в стату­ті акціонерного товариства.

Існують і певні обмеження щодо випадків обміну державно­го та комунального майна, закріпленого за відповідними підпри­ємствами, установами чи організаціями на праві господарського відання або праві оперативного управління. За умови дотриман­ня вимог закону і статуту при укладенні договору міни (наяв­ності необхідних рішень власника майна, отримання належних дозволів тощо) ці суб'єкти можуть обмінюватися закріпленим за ними державним або комунальним майном, передаючи таке майно в господарське відання або оперативне управління залеж­но від свого правового статусу.

Порядок здійснення операцій з цінними паперами, які об­слуговуються у Національній депозитарній системі, функції та операції зберігачів та депозитаріїв цінних паперів визначені Положенням про депозитарну діяльність. Згідно з цим Поло­женням облікові операції (до яких також належать операції за­рахування, списання, переказу цінних паперів) можуть здійс­нюватися протягом трьох робочих днів з моменту прийняття розпорядження депонента (клієнта) та документів, що є підста­вою для здійснення цих операцій відповідно до чинного законо­давства та цього Положення.

Зважаючи на те, що здійснення облікових операцій з цінни­ми паперами, випущеними у бездокументарній формі, чи знеру-хомленими цінними паперами потребує певного строку, за до­говором міни момент переходу права власності на такі цінні папери у сторін договору може не збігатися через не залежні від них причини. У цьому випадку пропонується обумовити мо­мент переходу права власності на акції з урахуванням вчинення облікових операцій реєстроутримувачем (зберігачем, депозита­рієм тощо).

Якщо учасник ТОВ, ТДВ хоче обміняти своє право на част­ку у статутному (складеному) капіталі, то ст. 147 ЦК передбача-


 

297

Читайте також:

  1. В корпоративних відносинах
  2. Види корпоративних інформаційних систем
  3. Відмінності між договором дарування та договором позички такі.
  4. Дарування
  5. Договір дарування
  6. Договір дарування
  7. Договір дарування
  8. ДОГОВІР ДАРУВАННЯ ЯК РІЗНОВИД ЗОБОВ’ЯЗАНЬ З
  9. Договір дарування.
  10. Захист корпоративних прав
  11. Захист корпоративних прав
  12. Захист корпоративних прав




Переглядів: 1742

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Корпоративних прав | Розпорядження корпоративними правами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.