До безазотистих речовин належать сирий жир та вуглеводи. Жири для тваринного організму є джерелом енергії. В кормах жирів мало (до 1%), тільки деякі з них (овес — 4,5 %, кукурудза — 4%, соя—17%, інші бобові — до 2%) містять досить значні кількості жирів. Вуглеводи містяться переважно в рослинних кормах і беруть участь у процесах обміну речовин. До вуглеводів належить клітковина. Клітковина — складова частина оболонок рослинних клітин, яка погано перетравлюється в організмі тварин. Багато клітковини в грубих кормах (20—40 % ), мало в зернових злакових (2—10 %), ще менше — в коренебульбоплодах (0,8—1,7 %). Більше її в стеблах зрілих рослин. Однак клітковина потрібна тваринам для стимулювання моторної функції кишок. Вважається, що чим більше в кормі клітковини, тим нижча його поживність.
Безазотистих екстрактивних речовин багато в цукрових буряках (цукру до 16 %), в зернових (крохмалю до 60 %), у картоплі (крохмалю 15—20 %).
Основними елементами мінеральної частини кормів є кальцій, натрій, калій, фосфор та ін. Найбільше тварини споживають кальцію та фосфору. При нестачі в кормах мінеральних речовин молодняк погано розвивається, а у дорослих тварин знижується продуктивність.
Вітаміни — речовини, що входять до складу клітин тварини і регулюють всі фізіологічні процеси організму. При їх нестачі в кормах тварини хворіють па авітаміноз, що виявляється в уповільненні росту, порушеннях відтворення тощо.
Поживність кормів залежить від вмісту в них поживних речовин. Хімічний склад рослинних кормів залежить від фази розвитку рослини під час збирання на корм, від сорту кормових культур, кліматичних умов року, виду і кількості внесених добрив, підготовки та зберігання кормів. Так, якість сіна залежить від співвідношення видів трав у ньому, способу збирання трав на сіно (сушіння чи активне вентилювання), зберігання.