Всі необхідні для життєдіяльності поживні речовини тварини одержують з кормами. Щоб оцінити корми за поживністю і перетравністю, організовують правильну годівлю тварин та вивчають хімічний склад кормів.
До складу кормів входять вода та суха речовина. Води в різних кормах міститься від 5 до 95%. У соковитих кормах її 60-95%, у молоці – 87-93, у сіні, соломі, зерні – 10-17%. Чим більше води в кормах, тим менша їх поживність.
Після висушування корму при температурі 100-1050С, до постійної маси в ньому залишається суха речовина, яка складається з органічної (при спалюванні згоряє) і неорганічної (зола, бо та частина корму, яка лишається після повного згоряння).
Органічна частина корму, яка складається з азотистих речовин або сирого протеїну, входять білок і аміди (азотисті сполуки небілкового походження).
Оскільки протеїн використовується організмом при формуванні м’язової та інших тканин тіла, а також для утворення білків, молока, вовни, яєць тощо, вміст його в кормах при складанні раціонів має велике значення. Різні корми розрізняються за вмістом білка.
Аміди – азотисті речовини, які в шлунку жуйних за допомогою мікроорганізмів беруть участь в синтезі тваринного білка. Амідів багато в зеленій масі, силосі, сінажі, коренеплодах.