Фізичні властивості. Блиск скляний або матовий. Твердий 5 – 6,5, завдяки вивітрюванню іноді має середню твердість. Колір темно-зелений до чорного. Риска сіра, зеленувато-сіра. Кут між площинами спайності призматичної 87-88 °. Вкраплення в глибинних магматичних породах або окремі кристали в лавах. Кристали, вросли в породу, коротко призматичні, плоскі. Сингонія моноклінна.
Відмінні ознаки. Для Авгіт характерний неметалічний блиск, темно-зелений або чорний колір, призматична форма кристалів. Авгіт схожий на рогову обманку. Авгіт знаходиться переважно в темних породах, рогова обманка більш типова для світлих порід.
Різновиди. Звичайний авгіт - темно-зелений, зеленувато-чорний. Базальтичний авгіт - містить Ti і Мn. Зустрічається у вулканічних породах.
Генезис. Авгіт - породоутворюючий мінерал, головним чином основних і рідше середніх магматичних порід, що виділився в результаті кристалізації цих магм (діабази, базальти, трахеїти, андезити, їх туфи і вулканічний попіл, габро, діорити). Утворюється він в зоні контакту магнезіально-залізисто-глиноземистих магм з вапняками. Ріже авгіт зустрічається в гнейсах і в кристалічних сланцях, представляючи продукт регіонального метаморфізму.
Авгіт під дією термальних розчинів переходить в рогову обманку. Цей різновид рогової обманки називається уралітом.
Супутники. В основних магматичних породах: основні плагіоклазу, олівін, магнетит. В основних лужних магматичних породах: нефелін. Продукти хімічного зміни: рогова обманка (уралит), хлорит, серпентин, тальк, лимон, каолініт.