Фізичні властивості. Блиск скляний або рогова обманка матова. Тверда 5,5 - 6; деякі різновиди завдяки вивітрюванню мають середню твердість. Колір темно-зелений до чорного. Непрозора. Риска сіра, зеленувато-сіра. Кут між площинами призматичної спайності 124 °. Подовжені, призматичні, плоскі кристали і суцільні маси голчастої або призматичної будови. Сингонія моноклінна.
Відмінні ознаки. Для рогової обманки характерний неметалічний блиск, темно-зелений або чорний колір, кристали голчасті та призматичні. Рогова обманка на відміну від авгіту зустрічається у світлих породах.
Різновиди. Звичайна рогова обманка - темно-зеленого кольору. Базальтична рогова обманка - чорного кольору. Ураліт - рогова обманка, що утворилася за рахунок руйнування піроксенів, головним чином авгіту. Волокнистий.
Генезис. Виділяється вона при кристалізації магми, переважно кислого (граніти) та середнього (сієніти, діорити, андезити, порфірити і т. п.) складу. Рогова обманка метаморфічного походження утворюється при регіональному метаморфізмі. Входить до складу амфіболітових гнейсів. Рідше вона виділяється в контактах гранітів з іншими породами.