Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обробка маховиків.

Обробка шківів.

Класифікація деталей класу “диски”.

Деталі класу диски мають форму тіла обертання з малим відношенням товщини до діаметра (менше 0,5), з центральним гладким отвором чи з шліцами. У залежності від конструктивних особливостей деталі цього класу можуть бути розділені на наступні типи: диски, зубчасті колеса (циліндричні, конічні, черв'ячні), зірочки, шківи, маховики, колеса, котки, гальмові барабани, фланці, поршневі кільця.

В якості матеріалу для виготовлення деталей класу диски використовуються сірий чавун, вуглецева і легована сталь. Заготовками служать відливки, штамповки, круглий і листовий прокат.

Усі деталі цього класу мають загальну схему обробки, яка полягає в тому,що спочатку обробляється центральний отвір і торець, використовувані як технологічні бази на наступних операціях механічної обробки.

Окреме місце займають диски плугів, сівалок, борін і лущильників, що виготовляються штампуванням з листового прокату з обмеженою механічною обробкою.

У конструкціях сільськогосподарських машин шківи і маховики знаходять широке застосування. Шківи мають отвори в маточинах, довжина яких більша їхнього діаметра. Типовий маршрут обробки шківів полягає в наступному. На першій операції виконується зенкерування литого отвору з підрізанням торця маточини. Обробка проводиться на вертикально-свердлильному верстаті комбінованим зенкером. Другий торець маточини підрізається також на вертикально-свердлильному верстаті. Третьою операцією є протягування шліців чи шпонкової канавки. При підвищених вимогах до точності отвору маточини він також попередньо протягується. Обробка зовнішніх поверхонь проводиться після встановлення шківа на шліцьовій оправці на багаторізцевих токарних напівавтоматах або токарно-револьверних верстатах.

У деяких випадках шківи мають кріпильні отвори в маточинах чи в ободі, що обробляються на вертикально-свердлильних верстатах з використанням накладних кондукторів чи багатошпиндельних свердлильних головок. Після завершення механічної обробки шківи, які призначені для роботи на підвищених частотах обертання, піддаються статичному балансуванню.

Маховик — невід'ємна деталь кожного двигуна внутрішнього згоряння. Він відливається із сірого чавуна твердістю НВ 180-240 і являє собою тіло обертання з великою масою. Маховик має точно оброблений торець під диски муфти зчеплення, посадочний отвір для встановлення на фланець колінчатого вала і два настановних отворів для кутової орієнтації маховика. Всі поверхні маховика повинні бути оброблені.

Масивні маховики звичайно обробляються на токарно-карусельних верстатах. На першій операції проводиться чорнова і чистова обробка всіх поверхонь, доступних з однієї сторони. Як базові поверхні на цій операції використовуються торець маховика і зовнішня поверхня, маховик закріплюється в трьохкулачковом патроні.

Рис. 4. Корпус бортової передачі трактора.

 

На другій операції базами є оброблений торець і розточена внутрішня поверхня маховика під диски муфти зчеплення, що використовується для закріплення заготовки трьохкулачковим патроном на розтиск. На цій операції проводиться чорнова і чистова обробки торцевих поверхонь і посадочного отвору з іншої сторони.

Свердління і розвертування отворів, зенкерування фасок, нарізування різьби виконуються звичайно на радіально-свердлильному верстаті.

Балансування маховика в зборі з зубчастим вінцем проводиться на балансувальному верстаті із свердлильним шпинделем. Зубчастий вінець надівається на маховик у нагрітому стані (електронагрів до 300°С). В умовах масового виробництва для обробки маховиків застосовуються восьмишпиндельні токарно-карусельні напівавтомати.

До деталей класу "диски", крім перерахованих, можуть бути віднесені і такої деталі, як корпус бортової передачі трактора (рис. 4). Заготовка являє собою відливку із сірого чавуна СЧ21—40. У зв'язку з великими розмірами заготовки токарна обробка проводиться на токарно-карусельному верстаті, а свердління отворів і нарізування різьб в них — на радіально-свердлильному.

 

Лекція №8(2 год)

Виготовлення деталей класів “корпусні деталі”, “некруглі стержні” і “кріпильні деталі”


Читайте також:

  1. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  2. Бухгалтерська обробка документів.
  3. Введення інформації в ЕОМ та її обробка
  4. Графоаналітична обробка даних при двох змінних факторах і лінійної залежності
  5. Електроконтактна обробка
  6. ІІ етап: Збір та обробка інформації.
  7. Класифікація й обробка корпусних деталей.
  8. Лекція 4. Товарна обробка плодів і овочів
  9. Обробка (Finishing) 1
  10. Обробка валів на токарних верстатах.
  11. Обробка втулок.
  12. Обробка даних багаторівневими драйверами




Переглядів: 821

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обробка втулок. | Класифікація й обробка корпусних деталей.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.