Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електроконтактна обробка

Електроконтактна обробка (ЕКО) застосовується для знімання матеріалу з електропровідної заготівлі. У цьому виді обробки використовується електроерозійний принцип формоутворення, тому для ЕКО справедливі багато закономірностей електроерозійної обробки.

Схема найпростішого пристрою для ЕКО показана на мал. 13.8. Напруга Uс. від промислової мережі надходить на трансформатор 1. З його вторинної обмотки напруга U з амплітудою до 40 В подається на два електроди, один з як-диск 2 виконаний з електропровідного матеріалу, другий — листова заготівля 3. Дисковий ЭИ обертається від приводного двигуна з частотою п. Механічними засобами створюється прижимний диск до заготовки сила Gпр. Крім обертання диску повідомляється поступальний рух уздовж оброблюваної поверхні зі швидкістю Vин. Між електродний проміжок заповнений непровідної робочої середовищем-повітрям, рідиною, газво - рідинною сумішшю.

Електроди в загальному випадку піддаються одночасно механічному й електричному впливу. Потужність електричного впливу визначається добутком UIсоsφ, де UI - діючі значення напруги і струму.

Потужність механічного впливу дорівнює (2πМсп)/60, тут Мс - момент опору на валу ЕІ, Мс=Gсrd,Gс - сила опору; rд - радіус диска. Значення Gс визначає силу тертя і тоді Gс=kтрGпр, де kтр - коефіцієнт тертя між електродами.

Сумарна потужність, що надходить у МЕП,

Р=UIсоsφ+ (2π/60)nGпрkrд.

У залежності від співвідношення між механічною й електричною потужностями здійснюються різні режими ЕКО. Якщо механічна потужність перевершує електричну, то енергія в МЕП вводиться в основному за рахунок тертя і ЕКО носить переважно механічний характер. При високих напругах і незначній механічній силі Gпр ЕКО присутні риси електроерозійного процесу. В останньому випадку електрична енергія перетворюється в теплову унаслідок виникнення джоулевої теплоти в області короткочасного електричного контакту між

ділянками електродів і в результаті виникнення електричних розрядів між електродами (як і при ЕЕО).

У найбільш загальному випадку діють три джерела теплоти:

механічний, електроконтактний і електроерозійний. У залежності від конкретних умов можливі різні сполучення цих джерел, що породжують велику розмаїтість не схожих але фізичний сутності процесів.

При низьких напругах (1—2 В) переважним є механічне тертя. При напрузі 2—10 В електрична енергія перетворюється в теплову завдяки контактному опору (електричні розряди при цьому відсутні). При напрузі вище 10 В процес здобуває чисто електроерозійний характер, оскільки напруга достатня для виникнення дугового розряду без зіткнення електродів один з одним.

Останній різновид ЕКО, у якій можна зневажити роллю механічних і контактних явищ, часто називають электроконтактно - дуговою обробкою.

Для ЕКО використовується відносно простої устаткування, причому верстати для ЕКО, як правило, виготовлені на базі металорізальних верстатів. У випадку ЕКО на перемінному струмі не потрібно спеціально розроблених джерел харчування. Застосовувані для цих цілей джерела звичайно містять понижуючі трансформатори, первинні обмотки яких включені в промислову мережу, а з вторинної обмотки напруга подається па електроди.

Для ЭКО потужність застосовуваних трансформаторів складає 30—500 кв-А, при напрузі на вторинній обмотці 30—70 В (марки СТЭ-34, ТСД-10-3, ТК-16-31, ТСУ-120/05 і ряд спеціальних типів). Струми у верстатах для ЭКО досягають 15 кА при досить високих напругах. У цьому випадку проблема полягає до правильному виборі струмопроводів до електродів. Якщо електрод-заготівка нерухомий, струмопровід складається з двох елементів:

ковзної щітки, що підводить струм до електрода-інструмента, і жорстко з'єднаного з електродом-заготівкою контакту. При одночасному обертанні ЕІ і ЕЗ струмопровід до них від затисків вторинної обмотки трансформатора також здійснюється щітковими пристроями.

У випадку розрізування заготівлі двома ізольованими друг від друга дисками затиски трансформатора за допомогою щіток підключаються до кожного з дисків.

ЕКО на змінному струмі має більш високі показники, чим на постійному; зокрема, це економія електроенергії, зниження вартості устаткування і встановленої потужності, а також зменшення займаної корисної площі.

 


Читайте також:

  1. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
  2. Бухгалтерська обробка документів.
  3. Введення інформації в ЕОМ та її обробка
  4. Графоаналітична обробка даних при двох змінних факторах і лінійної залежності
  5. ІІ етап: Збір та обробка інформації.
  6. Класифікація й обробка корпусних деталей.
  7. Лекція 4. Товарна обробка плодів і овочів
  8. Обробка (Finishing) 1
  9. Обробка валів на токарних верстатах.
  10. Обробка втулок.
  11. Обробка даних багаторівневими драйверами




Переглядів: 2093

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Різновидності електроерозійної обробки та елементи устаткування | Класифікація лікарських засобів за дією на адренорецептори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.