Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Перевірка бою зброї проводиться з метою виявлення відповідності розсіювання куль і відхилення середньої точки влучення (СТВ) установ-леним нормам.

Перевірка бою зброї виконується :

– при надходженні її до підрозділу;

– після ремонту зброї і заміни частин, які могли б змінити її бій;

– при виявленні під час стрільби значного відхилення куль;

– в умовах бойової обстановки – періодично при кожній можливості.

Приведення зброї до нормального бою проводиться стрільбою з наступним регулюванням прицільних пристроїв. Перевірка бою зброї і приведення її до нормального бою проводиться кращими стрільцями роти (взводу) під керівництвом командира підрозділу (див. Алгоритм стор. 81).

Стрільба при перевірці бою зброї і приведенні її до нормального бою проводиться в сонячні, безвітряні дні або на захищеній від вітру ділянці стрільбища.

Стрільба проводиться звичайними патронами однієї партії. Стрільба з гвинтівки, карабіна і автомата проводиться з положення лежачи на ґрунті середньої густини (дернистому ґрунті). Стрільба з пістолета проводиться з положення стоячи або лежачи, як з упором, так і без нього.

Найбільш зручною формою мішені для приведення зброї до нормального бою є прямокутник або коло чорного кольору. Ширина мішені повинна бути рівною видимій ширині мушки. При прицілюванні у таку мішень мушка своїми боковими гранями зливається з краями прямокутника, що дає можливість тому, хто стріляє, помітити незначні відхилення у боковому напрямку. Висота мішені повинна забезпечувати чітку видимість точки прицілювання.

Дальність стрільби визначається можливістю перевірити якість зброї, уникнути впливу метеорологічних умов на політ кулі і мати добру точність прицілювання.

Такою дальністю є:

– для пістолета – 25–50 м;

– для автомата – 50–100 м;

– для інших видів зброї – 100 м.

Для більшості зразків зброї перевірка бою виконується прицілом 3. Цей приціл найбільш часто використовується в бойовій практиці, і при ньому одержується зручне для обробки мішені перевищення контрольної точки над точкою прицілювання.

Кількість патронів визначається заданою точністю приведення зброї до нормального бою. Дослідним шляхом та розрахунками встановлено: при стрільбі одиночними пострілами необхідно 4 патрони; збільшення кількості патронів незначно підвищує точність визначення СТВ, але одночасно призводить до збільшення витрати патронів.

При приведенні зброї до нормального бою автоматичним вогнем помилка в прицілюванні впливає на відхилення всієї черги. Тому для визначення СТВ з достатньою точністю необхідно проводити дві-три черги, для чого необхідно 8–10 патронів. Чотири постріли одиночним вогнем і 8–10 пострілів автоматичним вогнем дозволяють зробити висновок також і про купчастість бою зброї.

Перевірочна мішень (рис. 4.28) закріплюється на білому щиті заввишки 1 м та завширшки 0,5 м суворо перпендикулярно. Точка прицілювання (ТП) повинна знаходитись приб-лизно на висоті (рівні) голови стріляючого. Точкою прицілювання є середина нижнього краю перевірочної мішені, відрізаної по білій лінії відповідно до кожного виду зброї.

Обробка мішені після виконання стрільби почи-нається з перевірки купчас-тості бою габаритом.

Якщо купчастість бою є ненормальною, то зброю слід оглянути, виявити і усунути несправності, що стали причиною великого розсіювання. Після цього слід повторно провести перевірку бою. Якщо купчастість бою знов виявиться ненормальною або несправності не можуть бути усунені на місці, зброя передається в майстерню для ремонту.

При задовільній купчастості визначається положення середньої точки влучення і величина її відхилення від контрольної точки. При відхиленні більше допустимого проводиться регулювання положення прицільної лінії.

Робота щодо регулювання положення прицільної лінії називається приведенням зброї до нормального бою (див. табл. 4.5).

Таким чином, суттєвість приведення зброї до нормального бою полягає в наладці прицільного пристрою так, щоб зброя задовольняла щодо точності встановлені норми.

Наладка прицільного пристрою виконується зазвичай переміщенням мушки. Мушка вкручується, якщо середня точка влучення відхиляється вниз від контрольної точки. Мушка викручується, якщо середня точка влучення відхиляється вверх від контрольної точки. При відхиленні середньої точки влучення ліворуч (праворуч) від контрольної точки мушка пересувається ліворуч (праворуч).

Слід зробити висновок, що для виправлення бою зброї мушку необхідно переміщати в той бік, в який при стрільбі відхилилась СТВ.

Регулювання прицільних пристроїв пістолета виконується за рахунок переміщення або підбору цілика. Відпилювати мушку пістолета забороняється. Цілик переміщають в бік, протилежний відхиленню середньої точки влучення.

Для знаходження СТВ за чотирма пробоїнами необхідно (рис. 4.29):

– з’єднати прямою лінією дві найближчі пробоїни і проміжок між ними розділити навпіл;

– отриману точку з’єднати з третьою пробоїною і відстань між ними розділити на три рівні частини;

г
в
б
а

Рис. 4.29. Визначення середньої точки влучення:

а – за чотирма пробоїнами; б – за трьома пробоїнами; в – за чотирма пробоїнами

при одній віддаленій; г – при автоматичній стрільбі (при великій кількості пробоїн)

 

– точку поділу, найближчу до двох перших пробоїн, з’єднати з четвертою пробоїною і відстань між ними розділити на чотири рівні частини.

Точка поділу, найближча до перших двох пробоїн, і буде середньою точкою влучення (СТВ), визначеною за чотирма пробоїнами (рис. 4.29, а).

Якщо всі чотири пробоїни (рис. 4.29, в) не вміщуються у вказаний габарит, СТВ дозволяється знаходити за трьома більш купчасто розташованими пробоїнами за умови, що четверта пробоїна віддалена від СТВ, визначеної за цими трьома пробоїнами більш ніж на 2,5 радіуси кола, що вміщує ці пробоїни.

Для знаходження СТВ за трьома пробоїнами необхідно:

– з’єднати прямою лінією дві найближчі пробоїни і відстань між ними розділити навпіл;

– отриману точку з’єднати з третьою і відстань між ними розділити на три рівні частини. Точка поділу, найближча до перших двох пробоїн, і буде СТВ, визначеною за трьома пробоїнами (рис. 4.29, б).

Таким чином, бій зброї перевіряється подвійно: за розташуванням пробоїн у габариті роблять висновок щодо купчастості бою, а за розташуванням СТВ відносно КТ – про влучність бою зброї.

Окрім перевірки одиночним вогнем, для кулеметів передбачена перевірка бою автоматичним вогнем.

СТВ при стрільбі автоматичним вогнем визначається таким чином:

– зверху або знизу відраховується половина пробоїн, які відокремлюються горизонтальною лінією;

– таким же чином відраховується половина пробоїн справа або зліва, які відокремлюються вертикальною лінією.

Точка перетину горизонтальної та вертикальної лінії і визначає положення СТВ при стрільбі автоматичним вогнем (рис. 4.29, г).

Якщо при автоматичній стрільбі СТВ відхилилась від КТ більш ніж на допустиму величину, після огляду кулемета і перевірки його установки на вогневій позиції стрільбу слід повторити. Якщо в результаті повторної стрільби СТВ все ж відхилилась більш ніж на допустиму величину, то необхідно змінити положення мушки так, як вказувалося раніше. Після зміни положення мушки стрільба повторюється.

Якщо кулемет не вдається привести до нормального бою автоматичним вогнем, то він відправляється в ремонтну майстерню для огляду та ремонту.

Перевірка бою зброї вважається закінченою, коли зброя як відносно купчастості, так і відносно положення середньої точки влучення задовольняє вимогам нормального бою.

Після приведення зброї до нормального бою стара риска на полозку мушки забивається, а замість неї набивається нова.

Останній результат стрільби при приведенні зброї до нормального бою заноситься в картку якісного стану автомата, карабіна, пістолета або у формуляр кулемета, снайперської гвинтівки.

Приклад оформлення результатів перевірки бою автомата:

Дата Результат Підпис

20.6.98 р. Л4 – 2 капітан Величко

Запис результату перевірки бою розшифровується таким чином: чисельник дробу визначає відхилення середньої точки влучення від контрольної (літера Л – означає ліворуч, літера П – праворуч, знак “+” – відхилення угору, знак “” – відхилення униз); знаменник (10) – габарит розташування пробоїн.

У наведеному прикладі:

Л4 – 2 – відхилення СТВ від КТ на 4 см ліворуч та вниз на 2 см;

10 – габарит розсіювання (купчастості) дорівнює 10 см.

 


Читайте також:

  1. II. Перевірка домашнього завдання.
  2. II. Перевірка домашнього завдання.
  3. II. Перевірка домашнього завдання.
  4. II. Перевірка домашнього завдання.
  5. II. Перевірка домашнього завдання.
  6. II. Перевірка домашнього завдання.
  7. II. Перевірка домашнього завдання.
  8. II. Перевірка домашнього завдання.
  9. II. Перевірка домашнього завдання.
  10. III. Аудіювання тексту з метою розуміння
  11. IV. Перевірка розв’язання і відповідь
  12. X. Зарахування вступників на основі повної загальної середньої освіти, які досягли визначних успіхів у вивченні профільних предметів




Переглядів: 5156

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БОЙОВІ ТА ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ | АЛГОРИТМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.