Процес матеріально-технічної підготовки проекту складається з наступних етапів: визначення потреби в матеріально-технічних і інтелектуальних ресурсах, пошук потенційних постачальників і підрядчиків, підготовка і проведення підрядних торгів, висновок контрактів на постачання і власне постачання.
Усі ці процеси ґрунтуються на визначеній законодавчій і нормативній базі. Основною правовою формою організації і регулювання закупівель є договір. При цьому розрізняють у якості основні договори постачання і підряду. Серед інших визначену роль грають договори транспортні, оренди, посередницькі. Іншими правовими аспектами в процесі закупівель є застосовувані організаційні форми закупівель (прямі, посередницькі, біржові), державне регулювання (податкове, антимонопольне, митне), а також правовий захист суб'єктів закупівель.
Систему органів матеріально-технічного забезпечення проектів складають територіально-посередницькі підприємства, торгові доми, біржі, підприємства, приватні посередницькі фірми.
Метою організації і проведення торгів є підвищення ефективності здійснення проектів на основі конкуренції між організаціями і підприємствами. Досвід проведення підрядних торгів показує, що по тим об'єктам, по яких вони були проведені, скорочуються нормативні терміни будівництва, знижується його вартість проти стартового розрахункового рівня. У той же час накопичений досвід проведення підрядних торгів виявив ряд серйозних технічних і економічних проблем, що вимагають негайного рішення.
Однієї з важливих проблем, розв'язуваних при управлінні проектами, є визначення типів контрактів, що укладаються з підрядчиками, постачальниками, консультантами. Тип контракту залежить від різних факторів, у тому числі від ступеня невизначеності, з яким має справу керівник проекту, яку він має інформацію на момент висновку контракту, а також виду послуг, що потрібно виконати.
Завдання до лабораторних робіт (ситуації для аналізу)