Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Клініка і дагностика.

Клінічний перебіг.

4.1. Епігастральна фаза – захворювання починається з відчуття дискомфорту чи болю в епігастральній ділянці, легкої нудоти. Перебіг нагадує загострення гастриту або харчове отруєння. Хворі для полегшення стану часто вживають активоване вугілля, но-шпу тощо. Діагностика гострого апендициту в цій фазі є складною і часто призводить до помилок. Тривалість епігастральної фази від 2 годин до доби.

4.2. Фаза місцевих проявів – з цією фазою пов’язаний симптом Кохера (переміщення болю з епігастральної ділянки в праву здухвинну). Клінічна картина гострого апендициту є найбільш вираженою.

4.3. Фаза ускладнень – виникає в тому випадку, якщо хворий вчасно не звернувся до лікаря, або діагноз гострого апендициту не був встановлений в попередній фазі.

5.1. Біль в черевній порожнині. Найчастіше починається в епігастральній ділянці, потім мігрує в праву здухвинну. Біль постійний, різної інтенсивності, не має характерної іррадіації. Рідко буває гострим, частіше він помірний і не відповідає тяжкості патологічних змін в відростку. Деколи біль може зникати через певний час. Це є поганою прогностичною ознакою, оскільки свідчить про гангренозне запалення або утворення запального інфільтрату.

5.2. Нудота і блювання – скарги часті, однак непостійні. Важливе діагностичне значення вони мають у дітей.

5.3. Апетитвідсутній.

5.4. Стілець зазвичай затримується, живіт є злегка піддутим. Хворі можуть вживати проносні, застосовувати клізми. Такі заходи різко погіршують перебіг захворювання і можуть викликати перфорацію запально зміненого відростка.

5.5. Температура тіла у дорослих людей при гострому апендициті підвищується незначно (до 37,0-37,5°С). Виняток становлять випадки, коли гострий апендицит ускладнився абсцесом чи перитонітом.

5.6. Основні клінічні ознаки(наявність у пацієнта всіх трьох перелічених ознак є підставоюдля встановлення діагнозу гострого апендициту – тріада Дьєлафуа):

5.6.1. Болючість в правій здухвинній ділянці – визначається при поверхневій пальпації передньої черевної стінки. Це найважливіша і деколи єдина клінічна ознака гострого апендициту.

5.6.2. Напруження м’язів в правій здухвинній ділянці – друга основна клінічна ознака гострого апендициту. Її поява зумовлена рефлекторним впливом від реактивного запалення вісцеральної очеревини до якої дотикається запально змінений відросток.

5.6.3. Позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга в правій здухвинній ділянці.Симптом визначається наступним чином: після повільного натискування кінчиками пальців на передню черевну стінку, руку різко забирають. Позитивним симптом вважають в тому випадку, коли пацієнт відмічає появу різкого локалізованого болю в момент віднімання руки.

5.7. Додаткові клінічні ознаки:

5.7.1. Симптом Сітковського – посилення болю, якщо хворий лягає на лівий бік;

5.7.2. Симптом Бартом’є-Міхельсона – посилення болю при пальпації в правій здухвинній ділянці хворого, який повернувся на лівий бік;

5.7.3. Симптом Роздольського – поява болю в правій здухвинній ділянці при легкому постукуванні пальцями по передній черевній стінці;

5.7.4. Симптом Воскресенського (симптом «сорочки») – поява болю в правій здухвинній ділянці при легких ковзних рухах рукою від лівого підребер’я в праву здухвинну ділянку по натягнутій на передній черевній стінці сорочці хворого;

5.7.5. Симптом Ровзінга – при пальпації лівої здухвинної ділянки посилюється біль в правій половині живота;

5.7.6. Симптом Іванова – зміщення пупка праворуч.

5.7.7. Симптом Арсенія – у положенні пацієнта лежачи на лівому боці посилюється біль при підніманні вгору і різкому опусканні живота.


Читайте також:

  1. Дагностика.
  2. Клініка
  3. КЛІНІКА
  4. КЛІНІКА
  5. Клініка ВХ. Диспептичний синдром
  6. Клініка гіпотиреозу
  7. Клініка і діагностика РС.
  8. Клініка і діагностика РЩЗ
  9. КЛІНІКА І ДІАГНОСТИКА.
  10. Клініка кровотечі
  11. Клініка передпухлинних захворювань шлунка




Переглядів: 916

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ГОСТРИЙ АПЕНДИЦИТ | Особливості перебігу різних варіантів гострого апендициту.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.