Блок-схема розробки бізнес-плану для фармацевтичного підприємства. Особливості складання бізнес-плану для хіміко-фармацевтичної галузі. Аналіз ліквідності підприємства. Аудит.
Робота підприємства у ринково-економічних умовах, направлена, в першу чергу, на отримання кінцевого результату діяльності підприємства. Тому без бізнес-плану підприєсмтво не може боротись ні за виробничий, ні за комерційний бізнес.
Бізнес-план — це документ, який включає всі основні апекти (сторони) діяльності підприємства: його виробничі, комерційні та соціальні потреби. Бізнес-план не носить законодавчого характеру, він повинен регулярно коректуватись і таким чином адаптуватись до конкретних ринкових обставин.
Бізнес-план є необхідним коли:
— започатковується новий бізнес
— відбувається розширення вже існуючого бізнесу
— необхідно продати чи передати бізнес іншій особі
— необхідності отримання позики
Зміст та об'єм бізнес-плану залежить від розмірів і специфіки проекта. Великі проекти потребують бізнес-плани, які складаються особами, що будуть їх втілювати в життя. Основні вимоги до цього документа — це викладення положень зрозуміло, логічно та послідовно, максимально точно та реалістично. Бізнес-план складається на 3-5 років з розподілом по роках, а перший рік з розподілом по місяцях.
Наказом Фонду державного майна України від 26.05.1994 року № 301 затверджено "Положення про типовий бізнес-план", яке визначає порядок розробки бізнес-плану. Бізнес-план складається з десяти основних частин, які в свою чергу поділяються на підгрупи.
бізнес-план
I. Титульний лист
1. Назва, юридична адреса та телефон фірми
2. П.І.П., адреса та телефони засновників
3. П.І.П., адреса та телефони головного бухгалтера, юриста, кредиторів, страхового агента, консультантів