Поточний контроль є засобом виявлення ступеня сприйняття (засвоєння) навчального матеріалу з курсу теорія та практика кваліфікації злочинів. Він пов'язаний з усіма формами навчального процесу і здійснюється на протязі всього вивчення курсу.
Рубіжний контроль знань є показником якості вивчення окремих модулів, тем. Він здійснюється після вивчення відповідної теми або блоку тем програми усно й письмово у вигляді контрольної роботи, виконання тестових завдань. Так, на розв'язання тестових завдань з дисципліни відведено до 25-35 хвилин практичного (семінарського) заняття, в залежності від кількості тестів. Кожне питання супроводжується альтернативними варіантами відповідей, позначеними буквами а, б, в. Одна правильна відповідь оцінюється в 0,25 балу.
Результати тестування оцінюються за такою схемою:
Оцінка „ відмінно " - правильна відповідь не менше ніж, 90% питань.
Оцінка „ добре " — правильна відповідь не менше, ніж 80 % питань.
Оцінка ,,задовільно " - правильна відповідь не менше, ніж на 50% питань.
Оцінка „незадовільно" - правильна відповідь на менш ніж як 50% питань.
Як правильні приймаються ті відповіді, які відповідають формулюванням чинного законодавства, інших нормативних актів та теоретичних положень кримінально-правової кваліфікації. Тому відповідна побудова тестів повинна стимулювати звернення до першоджерел, якими є текст відповідного закону, інших актів законодавства, Постанов Пленуму Верховного суду України, роз’яснень вищої судової інстанції України, які наводяться в узагальненнях судової практики по тій чи іншій категорії кримінальних справ, опублікованих рішень Верховного Суду України.
Підсумковий контроль здійснюється шляхом проведення іспиту.