Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Сучасні політичні ідеології.

Лібералізм. Класичний лібералізм зародився в ХVІІ столітті як ідеологія буржуазії. Для лібералів особистість завжди вище якої б там не було групи або спільності. Серед всіх свобод для лібералів першорядною вважається економічна свобода, свобода підприємництва. Основні положення лібералізму можна звести до наступних: абсолютна цінність людської особистості й споконвічна рівність всіх людей; приватна власність як необхідна умова індивідуальної свободи; вільний ринок, конкуренція й підприємництво; поділ влади, права й свободи особи (совісті, слова, зборів і т.д.); загальне виборче право.

Консерватизмвиник як реакція на Велику французьку революцію, що розглядалася її представниками як причина суспільного хаосу й руйнування. Вихідними цінностями консервативної політичної доктрини є порядок, стабільність і традиціоналізм. Політичним ідеалом консерватизму є сильна держава й чітка політична стратифікація, при якій влада належить еліті, воля трактується як підпорядкування влади й лояльність їй.

В 70–і роки ХХ століття формується неоконсерватизм, що став провідною ідеологією в США (рейганизм), Великобританії (тетчеризм), Франції, Німеччині й Італії. У сучасному консерватизмі органічно сполучаються дві тенденції: повага класичного лібералізму до волі окремого індивіда й традиційний для консерваторів захист таких цінностей, як релігія, родина, закон, порядок, протестантська етика.

Соціалізм (комунізм)як ідейно-політична течія і ідеологія сформувався спочатку в утопічній формі. Соціалізм (з лат. Socialis – суспільний) – ідейна течія, метою якої є побудова безкласового суспільно–політичного ладу, заснованого на суспільній власності й повній (економічній, політичній, соціальній) рівності всіх громадян.

У середині ХІХ ст. у Європі виникає лівий соціал-демократичний рух, у якому відразу виділилися два напрямки: радикально-революційний (марксистський) і соціал-демократичний (еволюційний). Соціалістична (комуністична) ідеологіяпропонує наступні принципи устрою соціалістичного (комуністичного) суспільства: скасування приватної власності на засоби виробництва; відсутність експлуатації людини людиною; плановий розвиток економіки, відсутність безробіття, неухильний ріст добробуту всього народу; забезпечення рівного права на працю і його винагороду відповідно до принципу «від кожного – по здатностях, кожному – по праці»; безкоштовні й загальнодоступні такі блага як житло, освіта, медичне обслуговування; утвердження й реалізація ідей гуманізму й демократії.

Соціал-демократіявиникаєв останній третині ХІХ ст. у Західній Європі як реформістська ідейно-політична течія лівоцентристської спрямованості. Стрижнева ідейно-політична концепція соціал-демократів – «демократичний соціалізм», що мислиться через здійснення політичної й економічної демократії, створення «держави добробуту». Таке суспільство не може бути створене в окремій країні, а виникає лише на новому щаблі цивілізації. Соціал-демократи, особливо знаходячись при владі, внесли значний вклад у створення розвиненої системи соціальної захищеності, що регулюється державою. Ця система в основному функціонує й тоді, коли соціал-демократів змінюють при владі партії консервативної або ліберальної орієнтації.



Читайте також:

  1. Антропогенний вплив на природне середовище та сучасні екологічні проблеми
  2. Багатозначність слів у сучасній українській мові
  3. Визначення поняття «Економіка підприємства» у сучасній економічній літературі
  4. Визначте соціально-економічні та політичні фактори утворення Київської Русі.
  5. Воєнно-політичні аспекти.
  6. Воєнно-політичні події 1649 – 1653 рр. Утворення Української гетьманської держави.
  7. Геополітичні зміни у світі після першої світової війни. Паризька мирна конференція. Версальська система мирних договорів
  8. Геополітичні концепції Збігнева Бжезінського.
  9. Глобалізаційні процеси в сучасній світовій культурі та теорія модернізації
  10. Головними видами контролю успішності учнів у сучасній школі є: випереджувальний, поточний, періодичний, підсумковий.
  11. Голодомор в Україні (1932-1933), його соціально-політичні наслідки
  12. Громадські рухи й організації. Політичні партії і влада




Переглядів: 352

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 12. Політична свідомість і політичні ідеології | ТЕМА 13. Політична демократія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.