Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПЛАНУВАННЯ СОБІВАРТОСТІ БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНИХ РОБІТ

Планування інших витрат звичайної діяльності.

Стаття "Інші витрати звичайної діяльності". Витрати зацією статтею ви­бачають за елементами витрат шляхом прямих техніко-економічних розрахунків, вводячи із собівартості фінансових інвестицій, позаоборотних активів, майнових комплексів, які планують до реалізації, ліквідаційної вартості позаоборотних активів, запланованих до списання, інших витрат звичайної діяльності, що підлягають пануванню.

Планування собівартості будівельно-монтажних робіт здійснюється відповіднодо Методичних рекомендацій із формування собівартості будівельно-монтажних робіт, затверджених Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 07.05.2002 р. № 81.

Собівартість будівельно-монтажних робіт може бути:

Ø плановою, яка містить витрати на виконання будівельно-монтажних робіт,що визначаються на підставі техніко-економічних розрахунків із використанням економіч­но обґрунтованих норм і нормативів витрат на виконання будівельно-монтажних робіт за умови нормальної потужності будівельної організації та дотримання планових термінів будівництва, раціонального та ефективного використання виробничих ресурсів та ви­мог до якості будівництва, а також інженерних розрахунків щодо підвищення організа­ційно-технічного рівня будівельного виробництва внаслідок впровадження заходів но­вої техніки та технології, удосконалення його організації і управління, інших техніко-економічних чинників;

Ø фактичною, яка містить фактичні витрати будівельної організації на виконання будівельно-монтажних робіт, що визначаються відповідно до Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та Методичних рекомендацій.

Планування та бухгалтерський облік витрат, що входять до собівартості буді­вельно-монтажних робіт, здійснюєтьсязаоб'єктами витрат.

Об'єктом витрат у будівництві можуть бути:

· окремі види будівельно-монтажних робіт;

· об'єкт будівництва;

· будівельний контракт.

Відповідно до об'єктів витрат розрізняють:

· собівартість окремих видів будівельно-монтажних робіт - це витрати будівельної організації, пов'язані з виконанням на свій ризик і власними силами окремих видів будівельно-монтажних робіт на одному або декількох об'єктах будівництва, за одним або декількома будівельними контрактами;

· собівартість об'єкта будівництва - це витрати будівельної організації, по­в'язані з виконанням на свій ризик і власними силами будівельно-монтажних робіт на конкретному об' єкті будівництва за весь період його будівництва;

· собівартість будівельно-монтажних робіт за будівельним контрактом - це витрати будівельної організації, пов'язані з виконанням будівельно-монтажних робіт, передбачених контрактом на будівництво від дати укладання контракту до остаточно­го завершення контракту.

Метою планування виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт є:

· визначення витрат, необхідних для виконання будівельно-монтажних робіт у встановлені терміни за умови раціонального використання матеріалів, робочої сили, будівельних та інших виробничих ресурсів, дотримання правил технічної експлуатації будівельних машин і механізмів, а також дотримання безпечних умов праці;

· організація внутрішньогосподарського розрахунку та управлінського обліку у структурних підрозділах будівельної організації;

· визначення ціни, за якою будівельна організація спроможна збудувати об'єкт (виконати роботи), щодо якого провадяться торги (тендери).

Порядок і методи планування виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт встановлюють будівельні організації самостійно, виходячи з умов та особливостей їх виробничої діяльності. Планування собівартості будівельно-монтажних робіт може здійснюватись за об'єктами витрат у будівництві.

Планова виробнича собівартість окремих об'єктів будівництва та видів буд­івельно-монтажних робіт може розраховуватись на основі техніко-економічних обґрунтувань та визначатися за статтями калькулювання витрат або за елементами витрат, Вихідними даними для таких розрахунків є: програма робіт будівельної організації, про­ектно-кошторисна документація об'єктів, що споруджуються; фізичні обсяги видів робіт; виробничі норми витрат на одиницю виміру відповідних видів робіт (конструк­тивних елементів). Під час здійснення розрахунків враховуються: конкретні технологічні та організаційні умови роботи будівельної організації, передбачені проектами органі­зації будівництва і проектами виконання робіт; результати аналізу рівня витрату мину­лих облікових періодах, можливості інтенсифікації та підвищення ефективності буді­вельного виробництва.

У разі зміни протягом року проектних рішень, що викликає зміну обсягів будівель­но-монтажних робіт, їх вартісних показників, цін на матеріальні ресурси тощо, або про­ведення індексації заробітної плати, відповідно до законодавства, виробнича со­бівартість підлягає уточненню.

Витрати на виконання будівельно-монтажних робіт за статтею калькулювання «Прямі матеріальні витрати» визначаються, виходячи з фізичних обсягів робіт, передбачених у проектно-кошторисній документації, виробничих норм витрачанні матеріальних ресурсів та цін постачальників на матеріальні ресурси.

Витрати за статтею калькулювання«Прямі витрати на оплату праці» визна­чаються, виходячи з фізичних обсягів робіт, передбачених у проектно-кошторисній документації, та норм затрат праці, що діють в організації. Основна, додаткова заробітна плата та інші грошові виплати робітникам та лінійному персоналу (начальникам дільниць, виконавцям робіт, майстрам, механікам дільниць), що входить до складу виробничих бригад, визначається відповідно до системи оплати праці, що застосовується у даній будівельній організації.

Витрати за статтею калькулювання «Експлуатація будівельних машин та ме­ханізмів» визначаються виходячи з потреби в роботі будівельних машин і механізмів у машино-змінах (машино-годинах), передбаченої у проектах організації будівництва і проектах виконання робіт для окремих об'єктів, та планової калькуляції вартості машино-змін (машино-годин),

Витрати за статтею калькулювання «Відрахування на соціальні заходи» визначаються за кожним видом відрахувань відповідно до встановлених законодавством норм.

Загальновиробничі витрати визначаються на плановий період у цілому для будівельної організації на підставі кошторисів цих витрат. Розподіл загальновиробничих витрат між об'єктами витрат здійснюється з використанням бази розподілу.

Базою розподілу загальновиробничих витрат (постійних та змінних) може бути:

Ø сума прямих витрат на виконання будівельно-монтажних робіт;

Ø сума прямих витрат на оплату праці на виконання будівельно-монтажних робіт;

Ø трудовитрати на виконання будівельно-монтажних робіт (нормативні або фактичні);

Ø відпрацьований час на будівництві об'єкта будівельними машинами і механізмами;

Витрати на оплату праці лінійного персоналу та робітників, які зайняті на роботах (виконуються за рахунок загальновиробничих витрат), визначаються, виходячи з посадових окладів, тарифних ставок та систем оплати праці, установлених у даній будівельній організації.

Для визначення планової виробничої собівартості окремих об'єктів будівництва (видів будівельно-монтажних робіт) складають планові калькуляції, у яких витрати розраховуються за окремими статтями на обсяг робіт, передбачений планом (програмою робіт). Враховується також зниження витрат, передбачених заходами щодо підвищення технічного і організаційного рівня будівельного виробництва. Планова собівартість повинна бути не вищою, ніж відповідна собівартість об'єктів будівництва (видів будівельно-монтажних робіт), передбачена договірною ціною.

Планова виробнича собівартість будівельно-монтажних робіт структурного підрозділу може визначатися як підсумок планових витрат окремих об'єктів будівництва (видів будівельно-монтажних робіт), включених до плану (програми робіт підрозділу), а6о розрахована укрупнено аналітично-розрахунковим методом у цілому за окремими елементами витрат.

Планові витрати за елементом «Матеріальні витрати» можуть обчислюватися одним із наведених способів:

- за планово-розрахунковими нормативами матеріальних витрат на 1 млн. вартості будівельно-монтажних робіт. Такі нормативи розраховуються на підставі аналізу фактичних витрат за минулі періоди з використанням даних бухгалтерського обліку та індексів інфляції за вказані періоди;

- за фізичними обсягами укрупнених видів будівельно-монтажних робіт по об'єктах будівництва, включених до плану, планово-розрахунковими нормативами матеріаль­них ресурсів на відповідні види робіт та їх вартості за цінами.

До статті«Прямі матеріальні витрати» входять: вартість сировини, матері­алів, будівельних конструкцій, комплектуючих виробів та напівфабрикатів; вартість до­поміжних та інших матеріалів, придбаних у сторонніх організацій та виготовлених у допоміжних та другорядних виробництвах будівельної організації, що в подальшому безпосередньо використовуються на виконанні будівельно-монтажних робіт; вартість паливних і мастильних матеріалів, пари, води, енергії всіх видів та запасних частин тощо.

Вартість матеріальних ресурсів входить до виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт за їх первісною вартістю, яка формується відповідно до ПБО 9 «Запаси», Вартість продукції, виготовленої у допоміжних та другорядних виробництвах будівельної організації, входить до виробничої собівартості будівельно-монтажних робіт за собівартістю їх виготовлення, яка формується відповідно до ПБО 16 "Витрати".

Планові витрати за елементом "Витрати на оплату праці" можуть обчислюватися за планово-розрахунковими нормативами витрат на оплату праці робітників, та лінійного персоналу (начальників дільниць, виконавців робіт, майстрів, механіки, дільниць), що входить до складу виробничих бригад та апарату управління відособленого структурного підрозділу на 1 млн. вартості будівельно-монтажних робіт. Такі нормативи розраховуються на підставі аналізу фактичних витрат за минулі періоди з використанням даних бухгалтерського обліку та індексів інфляції за вказані періоди.

Планові витрати за елементом «Відрахування на соціальні заходи» обчислюються за кожним видом відрахувань відповідно до встановлених законодавством нормативів.

Планові витрати за елементом «Амортизація» обчислюються, виходячи з середньомісячної вартості як власних, так і орендованих основних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних матеріальних активів, на які нараховується амортизація, і середньої норми амортизаційних відрахувань.

Середня норма амортизаційних відрахувань визначається, виходячи з переліку ос­новних засобів, нематеріальних активів та інших необоротних матеріальних активи, що передбачається задіяти у плановому періоді, на які нараховується амортизація, також норм, затверджених за окремими групами основних засобів.

Планові витрати за елементом "Інші операційні витрати" обчислюються» застосуванням планово-розрахункових нормативів, які розраховуються у відсотках до суми витрат за елементами. Такі нормативи розраховуються на підставі аналізу фактичних витрат за минулий період із використанням даних бухгалтерського обліку.

 


Читайте також:

  1. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  2. Автоматизація проектних робіт
  3. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
  4. Аналіз показників валового прибутку і собівартості реалізованої продукції
  5. Аналіз продуктивності праці й заробітної плати
  6. Аналіз собівартості окремих видів продукції.
  7. Аналіз собівартості продукції за статтями витрат.
  8. Аналіз собівартості продукції: метод поглинання.
  9. Аналіз та планування витрат організації на професійне навчання персоналу
  10. Аналіз фонду заробітної плати.
  11. Аналіз якості продукції та робіт
  12. Антиінфляційна політика. Взаємозв’язок інфляції та безробіття.




Переглядів: 842

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПЛАНУВАННЯ ВИТРАТ У ТОРГОВЕЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ | ПЛАНУВАННЯ АМОРТИЗАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В ОРГАНІЗАЦІЇ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.