Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Робота оперативного персоналу при ліквідації аварії на тяговій підстанції

 

Одним з найважчих завдань оперативного персоналу є ліквідація виниклої на підстанції аварії. Слід дуже швидко оцінити аварійну ситуацію і прийняти заходи до забезпечення безпеки персоналу і усунути загрозу пошкодження устаткування. Ухвалення рішень, що запобігають подальшому розвитку аварії і виконанню їх, - один з етапів ліквідації аварії. Крім того, оперативний черговий повинен прийняти заходи до відновлення електропостачання споживачів. Про той, що стався в стислій формі повідомляється енергодиспетчерові: причина аварії, прийняті заходи по її ліквідації і після аварійний режим роботи.

Трудність рішення посилюється свідомістю особистої відповідальності персоналу за правильність рішень, що приймаються, в складній обстановці при дефіциті часу. Витримка оперативного персоналу в цих умовах, самовладання, зосередженість і концентрація уваги на головному є заставою успішної ліквідації аварії.

Перш за все, відключається дія звукової сигналізації (зовнішнього подразника), оскільки вона виконала свою роль і надалі лише заважатиме. Потім визначається місце аварії по світловій сигналізації положення вимикачів і свідченням приладів електровимірювань. Беруться до відома особисті спостереження і повідомлення про відмічені явища, які можуть дати вичерпну інформацію про місце виникнення аварії. На підставі свідчень світлових табло на щиті управління, випавших блінкерів вказівних реле пристроїв релейного захисту і автоматики, складають загальне уявлення про розміри аварії і про міру порушень електропостачання споживачів; намічається орієнтовний план дій з ліквідації аварій.

Все це належить виконати швидко, але без зайвої квапливості, аби уникнути помилки із-за недообліку якої-небудь інформації або явища. Непродумані до кінця або неусвідомлені дії можуть привести до розвитку аварії замість того, щоб сприяти її ліквідації.

Усуненням аварій займаються черговий і ремонтний персонал, наділений правом оперативного обслуговування. Керівництво здійснюється енергодиспетчером.

Оперативному персоналу підстанції надається право виробляти ряд самостійних дій з ліквідації аварій і запобігання їх розвитку, якщо ці дії виконуються в межах обслуговуваної підстанції і переслідують цілі усунення небезпеки для життя персоналу, якнайшвидшого відновлення електропостачання споживачів і відділення пошкодженої ділянки, якщо це заважає прийому (подачі) напруги.

Під самостійними діями оперативного персоналу підстанції розуміються такі дії, які виконуються ним на основі швидкої оцінки обстановки, що склалася, і без попереднього здобуття розпорядження або дозволу диспетчера навіть за наявності з ним зв'язки.

Самостійний образ дій оперативного персоналу підстанції має бути технічно обґрунтований, регламентований інструкціями по ліквідації аварій і погоджений з тими діями, які виконуються енергодиспетчерами при ліквідації ними аварій, що зачіпають ряд тягових підстанцій і ділянок контактної мережі. Під час ліквідації аварій персонал підстанцій зобов'язаний підтримувати зв'язок з енергодиспетчером і передавати йому інформацію про хід ліквідації аварій. Енергодиспетчери зобов'язані контролювати дії підлеглого персоналу, зайнятого ліквідацією аварій, надавати йому допомогу і у разі потреби координувати дії персоналу суміжних підстанцій в частині операцій з устаткуванням, що знаходиться в їх оперативному управлінні.

При виникненні безпосередньої загрози безпеці людей, коли врятування життя залежить від прудкості дій персоналу, а також при стихійних лихах (наприклад пожежі, коли для гасіння вогню необхідне негайне зняття напруги з устаткування), персоналу надано право відключати будь-яке устаткування без здобуття розпорядження диспетчера і незалежно від можливих наслідків, викликаних цими діями (відключення окремих електричних ланцюгів, зняття напруги з розподільного пристрою і навіть підстанції).

Про вироблені операції повідомляється енергодиспетчерові. Потерпілому від електричного струму або при іншому нещасному випадку виявляється перша допомога, викликається «Швидка медична допомога» і також повідомляється енергодиспетчерові.

За відсутності зв'язку з енергодиспетчером і із споживачем електроенергії від тягової підстанції під час пошкодження або нещасного випадку оперативний черговий повинен діяти самостійно відповідно до Інструкції [5]. Як вже говорилося вище, в цьому випадку він не повинен подавати напругу на відключені раніше живлячі лінії, встановлювати або знімати заземлення на живлячих лініях або лініях, на яких може з'явитися наведена напруга. Вирішується лише однократно включити вимикачі, відключені захистом.

Про пошкодження, що сталися на тяговій підстанції, пожежі або нещасному випадку складається рапорт на ім'я начальника тягової підстанції і робиться детальний опис в Книзі оглядів і несправностей.

 


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 1142

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Права і обов'язки оперативного персоналу тягових підстанцій | Робіт в електроустановках

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.