Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 10 :Планування розслідування і слідчи версії

І.Поняття і принципи планування розслідування.

2.Техніка планування, планування роботи слідчого.

3. Криміналістичні версії.

 

1. Планування - це пізнавальний процес, що має на меті виявити всі необхідні обставини події, яка розслідується, встановити істину у справі. Постановка окремих завдань, зміст питань, які підлягають з'ясуванню, проведення слідчих дій, черговість і час їх виконання визначається слідчим і мають являти чітку оптимальну систему, що забезпечує швидкість, всеобічність і об'єктивність дослідження обставин справи.

Планування розслідування є перш за все засобом тактично-дослідної організації роботи слідчого у викритті злочину.Воно надає слідству цілеспрямованого характеру, забезпечує здійснення всіх вимог законності в розслідуванні й ефективності використання прийомів і засобів криміналістики.

За змістом планування складається з таких елементів:визначення обставин і питань, що підлягають з'ясуванню кола необхідних слідчих дій і доручень органам дізнання, терміну їх проведення. Отже, план розслідування дозаоляє кожному етапу слідства відповісти на питання про те: Що? Як? і Коли найдоцільніше з'ясувати для розкриття злочину?

Планування здійснюється з точним дотриманням законності за розробленими кріміналістикою правилами.

Головними його принципами є:

-індивідуальність - підкреслюе необхідність всеобічного обліку останніх, що має значення для вибору найдоцільнішої системи науково-технічних і тактичних прийомів розслідування злочинів.Кожен злочин як конкретна одиночна подія має не тільки певні, спільні з іншими злочинами ознаки і риси, а й сукупність індивідуальних, властивих тільки данному злочину, особливостей.

-динамічність-плануванні розслідування означає своєчасне внесення змін і доповнеь у план.Плануючи проведення допиру певного свідка, обшуку чи інших дій, слідчий планує одержати ті чи інщі докази, ознак можливості точного передбачення результатів слідчих дій обмежені

2. Письмовий план розслідування - це важливий документ ,який необхідно докладати по кожній кримінальній справі. Наявність його гарантує слідчого від того, що якісь з питань залишаться нез'ясованими.

Оскільки слідчий веде, як правило, кілька справ, то краще викласти план на папері, що полегшує роботу по нагляду і керівництву слідством.

Техніка складання письмового плану зводиться до коротких записів завизначеною формою.

Після закінчення слідства план зберігається в наглядовому провадженні по справі.План може мати додатки: картки на обвинувачених, . які вносять данні про обставини, що підлягають з'ясуванню і необхідні слідчії дії.

У виподках складності справи, чи її великого обсягу попереднє слідство може бути доручено-слідчий бригаді.

Слідство в таких справах планують як правило за версіями чи епізодами, або за обвинуваченнями.

При плануванні за епізодами розробляють окремі плани розслідування, а при плануванні за особами-плани, що передбачають дослідження злочинної діяльності обвинуваченого за всіма епізодами.

Керівник слідчої бригади складає план, який відображає, хто із слідчих, який епізод і чи діяльність конкретних обвинувачених розслідує, в які терміни, також план дій, що охоплюють ряд епізодів, керує і координує всю роботу по плануванню розслідування складних справ.

При розслідуванні складних справ доцільно складати графічні схеми.

3. Криміналістичні версії – це обгрунтоване припущення про наявність і обставини розслідуваної події, дії конктретних осіб і наявність у цих діях складу певного злочину.

Побудова слідчих версій проходить такі етапи:

1. Аналіз фактичного матеріалу.

2. Висловлювання припущення (саме версії).

3. Виведення наслідків версії.

4. Перевірка виведених наслідків (у цьому разі підтвердж або спростовується слідча версія)

Слідча версія у її закінченому вигляді завжди є наслідком індукціїї або дедукції.

Індуктивні висновки – умовивід від окремого до загального, найчастіше коли слідча версія випливає з аналізу доказів, виявлених при провадженні окремих слідчих дій.

Дедуктивні висновки – передбачає як початковий момент загальні положення, встановлені у процесі розслідування злочину.

Криміналістичні версії можуть бути класифіковані за двома підставами:

1) за обсягом понять версії поділяються на загальні (пояснюють зміст та сутність всієї події) та окремі (пояснюють зміст окремих фактів). Різновидом загальних версій є типові версії, що відбивають ознаки злочину та найбільш типовий механізм події. Так, при наявності трупа існують такі – самогубство, вбивство, нещастни випадок.

2) за сферою використання версії поділяються на слідчі, оперативно-розшукові, судові та експертні. Ці версії, як правило, взаємоповязані і можуть випливати одна з одної. Так, слідча версія може випливати з експертної, оперативно-розшукова – зі слідчої, і навпаки.


Читайте також:

  1. Версії системи
  2. Взаємодія слідчих та оперативних працівників податкової міліції ДПС України у протидії легалізації (відмивання) злочинних доходів
  3. Вивчення, розслідування ситуацій, що стосуються порушення прав людини.
  4. Використання матеріалів ОРД для попередження, припинення і розслідування злочинів, розшуку зло­чинців та осіб, які безвісно зникли
  5. Використання матеріалів ОРД як приводів і підстав для порушення кримінальної справи, проведення невідкладних слідчих дій та як доказів у кримінальних справах
  6. Витоки культурної інверсії — Франкфуртська школа
  7. Виховна мета:сприяти формуванню професійних якостей спеціаліста правоохоронної сфери діяльності з розкриття та розслідування злочинів.
  8. Відмінності від стандартної версії
  9. Застосування фотографії при провадженні слідчих дій
  10. Захворювань і отруєнь на виробництві випадків. Організація розслідування, склад комісій з розслідування, основні документи.
  11. Інверсії температури повітря.
  12. КОНВОЮВАННЯ ДО СУДІВ. ОХОРОНА КОНВОЙОВАНИХ У СУДОВІЙ УСТАНОВІ І ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ СЛІДЧИХ ДІЙ




Переглядів: 964

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 9 : Слідча тактика | Тема 11 : Призначення і проведення судової експертизи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.