Світловий потік можна розбити на окремі світлові пучки, виділяючи їх, наприклад, за допомогою діафрагми. Дія таких пучків виявляється незалежною один від одного.
Численні досліди свідчать, що світлові пучки при взаємному перетинанні, як правило, не впливають один на одного.
Предмет, освітлений кількома джерелами
Якщо, наприклад, світло від однієї потужної лампи спрямувати у 10 світловодів то можна освітити 10 приміщень однією лампою.
Навпаки, можна світло від 10 джерел за допомогою світловодів сконцентрувати в одну точку. Потужність, що виділиться у цій точці, буде адитивною сумою потужності 10 джерел РS =Р1+ Р2 +....Р10.
Разом з тим, при інтерференції, цей закон набирає зовсім іншого змісту і навіть втрачає силу.
Закон незалежності світлових пучків виходить з лінійності рівнянь електродинаміки (рівнянь Максвелла). Цей закон строго виконується для вакууму.
В речовині закон незалежності світлових пучків виконується для лінійних середовищ, оптичні властивості яких не залежать від інтенсивності світла (дана незалежність справедлива лише при невисоких інтенсивностях світла).
Даний закон порушується при розповсюдженні в речовині світла високої інтенсивності (зфокусоване лазерне випромінювання), а також активних середовищах з інверсією населеності електронами енергетичних рівнів (в робочій речовині лазера).