Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



У парамагнітному тілі виникає власне магнітне поле, напрям­лене в той самий бік, що й зовнішнє магнітне поле.

Парамагнетики.

При внесенні діамагнітної речовини у магнітне поле в кожному її атомі виникає магнітний момент рті , напрямлений протилежно век­тору напруженості -Н магнітного поля.

 

Значення магнітної сприйнятливості діамагнетиків дуже мале (порядку 10-6). Тому діамагнітний ефект незначний. Істотно, що цей ефект виникає в усіх без винятку речовинах, внесених у магніт­не поле. Проте в пара- й феромагнетиках діамагнітний ефект непо­мітний.

Якщо векторна сума орбітальних магнітних моментів у всіх електронів атома (або молекули) не дорівнює нулю, то атом в ціло­му має певний магнітний момент рт . Такі атоми (молекули) нази­вають парамагнітними, а речовини, що з них складаються, пара-магнетиками.

 

До парамагнетиків належать: кисень, оксид азоту, алюміній, платина, рідкісноземельні елементи, лужні й лужноземель­ні метали тощо.

 

Процес намагнічування парамагнетика полягає в упорядкуванні розміщення магнітних моментів його атомів (або моле­кул) щодо напряму магнітного поля, в подоланні при цьому впливу теплового руху, що зумовлює, якщо немає поля, хаотичний розподіл цих моментів. Магнітний момент окремого атома рті має значення порядку 10-23 Дж/Тл (10-20 ерг/Гc), але сукупна дія магнітних мо­ментів усіх атомів, які містяться в одиниці об'єму речовини, приво­дить до ефекту намагнічування, що значно перевищує діамагнітний ефект.

 

Магнітна сприйнятливість парамагнетиків, і її значення за звичайних температур перебуває в межах 10-3 ... 10-5. Здатність парамагнетиків намагнічуватись різна за різних температур, тобто їхня магнітна сприйнятливість залежить від температури: вона змен­шується з підвищенням температури. Магнітна сприйнятливість діа­магнетиків практично не залежить від температури. Для багатьох парамагнітних речовин залежність від температури описується за­коном Кюрі:

де С — стала Кюрі, що залежить від роду речовини; Т — абсолютна температура.

Магнітна сприйнятливість таких речовин монотонно змінюється з температурою. Подібні речовини, прикладом яких є багато солей елементів рідкоземельної групи і групи заліза, нази­вають нормальними парамагнепгиками. За дуже низьких температур спостерігаються відхилення від закону Кюрі.

Другу групу парамагнетиків становлять речовини з аномальним парамагнітним ефектом, який полягає в тому, що для них Х практично не залежить від тем­ператури. Прикладом таких парамагнетиків є лужні і лужно-галоїдні метали — ванадій, манган тощо.


Читайте також:

  1. Абсолютні синоніми (наприклад, власне мовні й запозичені) в одному тексті ділового стилю вживати не рекомендується.
  2. Будова та функції системи дихання. Зовнішнє дихання. Дихальний цикл. Біомеханіка вдиху та видиху.
  3. Викривлення, що є результатом незаконного привласнення активів.
  4. Відносини власності виникають між людьми з приводу привласнення матеріальних і духовних благ. Привласнення означає відношення людей до певних речей як до своїх.
  5. Відносини власності виникають між людьми з приводу привласнення матеріальних і духовних благ. Привласнення означає відношення людей до певних речей як до своїх.
  6. Власне обрядові пісні
  7. Власне українська лексика, її фонетичні та словотвірні ознаки
  8. Власність – це сукупність відносин між суб’єктами господарювання з приводу привласнення засобів виробництва та його результатів.
  9. Внутрішнє і зовнішнє середовище організації
  10. Внутрішнє та зовнішнє середовище організації.
  11. Внутрішня система і зовнішнє оточення страхового ринку.
  12. Гіпервітаміноз D — це стан, що виникає в разі передозу­вання холекальциферолу або за умови підвищеної чутливості організму до його препаратів.




Переглядів: 586

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Діамагнетики. | ФЕРОМАГНЕТИКИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.