Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заключна частина

Закономірності рефлексивного управління.

Закономірності рефлексивного управління противником випливають з основних законів управління, психології, людського мислення і розвитку суспільства. Серед них доцільно виділити ряд положень.

По-перше,- зміст застосовуваних прийомів і їхніх комбінацій визначається закономірностями і внутрішніми зв'язками процесу мислення і психології, форма їх здійснення залежить від арсеналу технічних засобів, використовуваних у конфлікті.

По-друге,- чим сильніше "управляюча" сторона прагне переконати противника в реальності своїх цілей і намірів, тим більше реальними повинні бути залучувані засоби, тим більше сил, засобів і часу буде потрібно на здійснення відповідних заходів.

По-третє,- потужні технічні системи по досягненню критичного порога своєї сили перестають бути засобом, який можна використовувати для управління противником.

По-четверте,- науково-технічна революція у військовій справі породжує нові засоби і прийоми ослаблення противника, наприклад примусом його до значних витрат засобів і часу при проведенні аналізу, контролю й ефективного парирування заходів "управляючої" сторони.

По-п'яте,- при виборі варіантів управління противником потрібно враховувати, що внаслідок розходження цілей, політичного й етичного підходів до вибору засобів і шляхів їх досягнення, внутрішня оцінка сторонами можливих результатів дій здійснюється за різними комплексними критеріями, які відбивають відносний характер їхнього протиборства.

По-шосте,- коаліційний противник, оскільки інтереси і внутрішні оцінки окремих держав-учасників збігаються не цілком, являє собою складну систему, усталеність якої змінюється в залежності від характеру обстановки, стану учасників і їхніх відношень (змінюються внутрішні системи оцінок в окремих країнах).

Отже, управління противником являє собою високе мистецтво, яке спирається на наукові знання про процеси людського мислення і психології, знання військової історії, передісторії самого конфлікту і можливостей бойових засобів, і є одним із основних завдань інформаційної боротьби. Найбільш ефективним заходом з реалізації рефлексивного управління протидійною стороною є формування грамотно продуманої і всебічно виваженої дезінформації, до розгляду якої перейдемо в наступному занятті.

 

Моделі масової комунікації – як технологічна основа впливу на масову свідомість.

Значна роль засобів масової інформації у впливі на широкі верстви населення. Відповідальність ЗМІ за зміст і спрямованість своїх повідомлень.

Методи, які лежать в основі технологій вербального впливу:

переконання – однобічний підбір фактів, який в привабливому світі висвітлює ті чи інші тези;

обґрунтування – спираючись однобічно або вибірково на факти (досвід) проштовхуються необхідні тези;

давлення – як правило, через обов’язки, або граючи на почуттях патріотизму.

Пропаганда – як технологічна основа вербального впливу для тоталітарних держав та ієрархічних структур строгого підпорядкування.

Принципова особливість пропаганди – реалізація спрямованості зв’язку „зверху – донизу”.

Види прояву пропаганди в суспільстві:

партійні програми; ідеологія ; чутки; навчання; виховання.

Модель рефлексивного управління реалізує двосторонній зв’язок. В науковому плані формалізацією принципів рефлексивного управління в інтересах автоматизації управління особистістю займаються: російські фахівці – Лєфевр, українські – ТАРАН. Сутність підходу полягає в тому, що управління особистістю можливо, якщо пропозиції зовнішнього середовища перевищують очікування особистості.

У воєнних цілях дослідженням цих питаннями займаються в НАОУ, особливістю є те, що управляється не особистість а процес прийняття рішень.

 

Старший викладач кафедри кандидат технічних наук, доцент,

працівник ЗСУ

В.М. Чегренець


Читайте також:

  1. I. Вступна частина
  2. II Основна частина
  3. II Основна частина
  4. II Основна частина
  5. II частина.
  6. II. Основна частина
  7. II. Основна частина
  8. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  9. III Заключна частина
  10. III Заключна частина
  11. III Заключна частина
  12. III Заключна частина




Переглядів: 740

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сутність рефлексивного управління соціальними об’єктами. | Поділ іменників І відміни за групами. Відмінювання іменників І відміни.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.