Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Самостійна робота

Тема 1.9. Особливості ліквідації суб'єкта господарювання у зв'язку з банкрутством.

Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за судовим рішенням щодо визнання фізичної особи – підприємця банкрутом

Суд, який виніс рішення про порушення провадження у справі про банкрутство фізичної особи – підприємця, у день набрання рішенням законної сили надсилає його державному реєстратору за місцезнаходженням фізичної особи – підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про відповідне судове рішення.

Дата надходження судового рішення про порушення провадження у справі про банкрутство фізичної особи – підприємця вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.


 

1. Поняття "банкрутство" та його правове значення. Заходи щодо запобігання банкрутству. Провадження у справах про банкрутство.

2. Мораторій на задоволення вимог кредиторів як інститут забезпечення прав кредиторів.

3. Ліквідаційна процедура у справах про банкрутство. Черговість задоволення претензій кредиторів.

 

1. Санація боржника.

2. Поняття "мирова угода", порядок її укладення, зміст та наслідки невиконання.

Література:

  1. Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 30.06.1999 р. // Відомості Верховної Ради України. — 1992. — № 31. — Ст. 440.
  2. Закон України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» від 29.11.2001 р. // Відомості Верховної Ради України. — 2002. — № 10. — Ст. 77.
  3. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.03.2000 р. № 515 «Про затвердження Порядку проведення досудової санації державних підприємств».
  4. Постанова Кабінету Міністрів України від 24.04.2000 р. № 691 «Про утворення державної госпрозрахункової установи “Агентство з питань банкрутства”».
  5. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.1996 р. № 1403 «Про Положення про реєстр неплатоспроможних підприємств та організацій» (Із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.1998 р. № 1013).
  6. Наказ Міністерства економіки України «Про утворення державної госпрозрахункової установи “Агентство з питань банкрутства”» від 24.05.2000 р. № 92.
  7. Ананченко А. Е., Арсирий Е. Р., Гуртовой В. В. Банкротство в Украине: Сб. нормативных актов. — Х.: Эспада, 2001.
  8. Ананченко А. Е. Банкротство в Украине. — Х., 2001.
  9. Джунь В. В. Сучасні тенденції та визначальні риси законодавства про неспроможність // Вісник господар. судочинства. — 2002. — № 3. — С. 155—160.
  10. Поляков Б. Правовая природа отношений несостоятельности // Підприємництво, господарство і право. — 2001. — № 12. — С. 60—62.
  11. Поляков Б. Банкротство как институт хозяйственного права // Підприємництво, господарство і право. — 2001. — № 9. — С. 13—15.
  12. Мельник А. Відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: окремі проблеми // Право України. — 2001. — № 10. — С. 60—63.
  13. Поляков Б. Денежное обязательство как объект института банкротства // Підприємництво, господарство і право. — 2001. — № 11. — С. 3—7.

1. Поняття "банкрутство" та його правове значення. Заходи щодо запобігання банкрутству. Провадження у справах про банкрутство.

Банкрутством вважається нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури.

Згідно із ч. 1 ст. 209 суб’єкт підприємництва (боржник) визнається неспроможним у разі нездатності після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов’язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності.

Таким чином, за неспроможності боржник може виконати свої зобов’язання через процедуру відновлення платоспроможності, а за банкрутства боржник (банкрут) має задовольнити вимоги кредиторів через ліквідаційну процедуру.


Читайте також:

  1. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  2. IV. Практична робота.
  3. VI. Домашня робота.
  4. VI. Практична робота .
  5. VI. Практична робота .
  6. VI. Практична робота.
  7. VI. Практична робота.
  8. VI. Практична робота.
  9. VI. Практична робота.
  10. VI. Практична робота.
  11. VI. Практична робота.
  12. VI. Практична робота.




Переглядів: 516

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Поняття, ознаки та правове забезпечення інвестиційної діяльності. Поняття, ознаки та види інвестицій. Об’єкти інвестування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.