Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



І. Передопераційний період

ЕТАПИ АНЕСТЕЗІОЛОГІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

АПАРАТУРА ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ НАРКОЗУ.

Для проведення апаратно-маскового та ендотрахеального наркозу медична сестра повинна підготувати:

а) наркозний апарат, який складається з дозиметрів газів, випарників рідких засобів для наркозу та газопровідної системи, за допомогою якої газонаркотична суміш від апарата надходить до хворого, дихального блока, вбирача вуглекислоти, балонів з наркотичними речовинами та киснем. Діазоту оксид міститься у балонах сірого кольору. Кисень випускають у сталевих балонах блакитного кольору ємністю 10—40 л під тиском 150 атм. Аби скористатися киснем під час наркозу, слід знизити тиск до 4 атм за допомогою редуктора з манометром, що розміщені на балоні. Для інгаляційного наркозу призначені апарати “Хірана-5” і “Хірана-6” (Чехія) і “Медиморф” (Угорщина);

б) інструментарій та апаратуру, необхідні для інтубації трахеї: лицеві маски різних розмірів, набір інтубаційних трубок (для дорослих потрібно обов’язково мати трубки № 7, 8 і 9), мішок Амбу, наркозно-дихальний апарат або респіратор, систему для подачі кисню, ларингоскоп з набором клинків різних розмірів і видів (прямий, зігнутий), фібробронхоскоп (фіброларингоскоп), щипці Маджилла, провідник, катетери для аспірації вмісту ротової частини глотки та трахеї, електричний або механічний відсмоктувач; набір необхідних анестетиків і міорелаксантів, набір для ретроградної інтубації, набір для екстреної конікотомії чи трахеостомїї. Для моніторингу за вентиляцією легень під час та після інтубації трахеї слід мати пульсоксиметр із капнографом .

в) спеціальні апарати (наприклад, дихально-наркозний апарат “Бриз”, “РО-6”, “Фаза” тощо). Параметри вентиляції встановлює лікар-анестезіолог.

Анестезіологічне забезпечення складається з окремих компонентів (етапів), кожний з яких може бути застосований (або не застосований) анестезіологом залежно від проблем, які виникають перед операцією.

1. Передопераційний огляд анестезіологом

У разі планових операцій анестезіолог заздалегідь опитує та оглядає хворого, робить висновки про його стан і складає план наркозу.

2. Підготовка до загальної анестезії та операції

За 6 год до операції пацієнт не їсть; хворому роблять очисну клізму увечері та вранці, спорожнюють сечовий міхур одноразово або вводять сечовий катетер на весь час операції та раннього післяопераційного періоду; якщо є зубні протези, хворий знімає їх.

Якщо операція ургентна — підготовка до неї зменшується до мінімуму залежно від стану хворого та виду оперативного втручання, при цьому спорожнюють шлунок за допомогою зонда.

Велике значення має попередня психологічна підготовка пацієнта. Йому роз’яснюють необхідність проведення операції за допомогою наркозу, заспокоюють його. Хворим із підвищеною збудливістю нервової системи ввечері перед плановою операцією проводять медикаментозну підготовку (снодійні засоби, транквілізатори, антигістамінні препарати) і за потреби повторюють введення цих препаратів за 2 год до операції.

За ЗО—40 хв до операції (якщо вона планова) хворому проводять премедикацію з метою усунення психічної напруженості, болю, заспокоєння хворого, запобігання небажаним рефлекторним реакціям.

Для зняття психічної напруженості та болю вводять наркотичні анальгетики, наприклад, морфіну гідрохлорид, промедол або фентаніл. Для заспокоєння застосовують транквілізатори, наприклад, сибазон (седуксен). Седативний ефект поліпшують антигістамінні препарати (димедрол або дипразин). Вони також необхідні для запобігання алергійним реакціям. Для профілактики небажаних рефлекторних реакцій уводять атропіну сульфат або метацин (зменшує секрецію слизової оболонки верхніх дихальних шляхів та шлунка, запобігає спазму голосової щілини, пригнічує дію блукаючого нерва).


Читайте також:

  1. I період – адаптаційний.
  2. I. Грецький період (друга половина VII — середина
  3. IV-й період Римської держави ( ІІІ – V ст. н. е. ) – пізня Римська імперія
  4. L2.T4/1.1. Засоби періодичного транспортування штучних матеріалів.
  5. Ni - загальна кількість періодів, протягом яких діє процентна ставка ri.
  6. Антропологічна періодизація первісної історії
  7. Багатофазний однопівперіодний випрямляч
  8. Байки першого періоду творчості (1850-1870 pp.).
  9. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни
  10. Боротьба за союзників як провідна тенденція дипломатії в період війни.
  11. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  12. Бюджетний контроль - це порівняння показників бюджету зі звітом за від­повідний період часу.




Переглядів: 1052

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТАДІЇ НАРКОЗУ. | МІСЦЕВА АНЕСТЕЗІЯ, ЇЇ ВИДИ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.