Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Лекційне заняття 21

3. Безпека передавання та обробки повідомлень, фінансові витрати з підключення та роботи в системі СВІФТ.

 

Безпека обміну повідомленнями дуже важлива для нормальної банківської діяльності. Саме тому їй приділяється велика увага в системі СВІФТ. Високий рівень безпеки роботи системи досягається організаційними, програмними, технічними й технологічними засобами.

Організаційну гарантію безпеки та надійності роботи системи бере на себе Генеральна Інспекція — група спеціалістів, до обов'язків якої входить перевірка діяльності всієї компанії та її підрозділів. Ця структурапідпорядкована лише Раді директорів, яка є виконавчим органом СВІФТ.

Для всіх приміщень існує режим обмеженого та контрольованого доступу. Крім того, співробітники центрів працюють і пе­реміщуються в обмежених їхніми обов'язками робочих зонах. Існують також спеціальні інструкції на випадок пожежі, терористичних актів, витікання газу, збоїв у живленні і т. ін.

На програмному рівні спеціальна система автоматично виявляє випадки несанкціонованого доступу або необгрунтованого проникнення в роботу регіонального процесора. Автоматично фіксуються й аномалії та відхилення від норм параметрів системи.

Крім того, кожному повідомленню при його вводі в систему автоматично присвоюється послідовний вхідний номер, а при виводі — вихідний. Повідомлення, які вводяться до системи з порушенням послідовності цих номерів, з відхиленнями від чинного стандарту, протоколу або формату, відкидаються.

Усі пересилання повідомлень на міжнародних лініях зв'язку кодуються СВІФТ з використанням шрифтів(вони діють і змі­нюються через випадкові проміжки часу) та спеціальних крип­тографічних пристроїв. Високий рівень безпеки забезпечується також системою контролю доступу до мережі, яка включає в себе місцеві паролі для вузлів, журнальні файли, в яких зберіга­ється інформація про кожне підімкнення до мережі тощо. За час існування системи не було зареєстровано жодного випадку її «злому».

Фінансові витрати абонентів з підімкнення та використання системи можуть бути поділені на одноразові, щорічні та поточні на передавання повідомлень.

До одноразових витрат можна віднести вступний внесок у 400 тис. бельгійських франків або приблизно 12500 дол. США та оплату однієї акції вартістю в 1500 дол. США, а також витрати на придбання програмного (у сумі близько 100 ± 15 тис. дол. залеж­но від фірми-постачальника) та технічного забезпечення (у сумі близько 70 000 дол.).

В Україні до одноразових витрат потрібно додати й витрати (близько 1000 дол.) за підімкнення до мережі УКРПАК як теле­комунікації СВІФТ. Отже, для початку роботи в системі СВІФТ потрібно заплатити близько 185 000 дол.

Щорічні витрати пов'язані із супроводженням програмного та технічного забезпечення, підготовкою спеціалістів, платою за оренду каналів і..

Поточні витрати залежать від числа відісланих повідомлень, оскільки за вхідні (отримані) повідомлення плата не береться. Становлять ці витрати від 0,3 до 0,5 дол. залежно від пріоритету повідомлення. Вважається, що довжина останнього не перевищує 325 знаків. Існує тенденція до зниження цих витрат.

Підімкнутися до СВІФТ може будь-який банк, котрий має ва­лютну ліцензію та відповідні кошти. СВІФТ приносить найбіль­шу віддачу тим банкам, які мають значні обсяги закордонних пе­реказів (понад 30 платежів за день).

 

 

4. Члени системи СВІФТ.

SWІFT - це акціонерне товариство, власниками якого є банки-члени. Зареєстровано суспільство в Бельгії (штаб-квартира і постійно діючі органи знаходяться в м. Ла-Ульп недалеко від Брюсселя) і діє по бельгійських законах. Вищий орган - загальні збори чи членів їхніх представників (Генеральна асамблея). Усі рішення приймаються більшістю голосів учасників асамблеї відповідно до принципу: одна акція - один голос. Чільне положення в раді директорів займають представники банків країн Західної Європи зі США. Кількість акцій розподіляється пропорційно трафику переданих повідомлень. Найбільша кількість акцій мають США, Німеччина, Швейцарія, Франція, Великобританія.

Членом SWІFT може стати будь-який банк, що має відповідно до національного законодавства право на здійснення міжнародних банківських операцій. Поряд з банками-членами маються і дві інші категорії користувачів мережі SWІFT - асоційовані члени й учасники. У якості перших виступають філії і відділення банків-членів. Асоційовані члени не є акціонерами і позбавлені права участі в керуванні справами суспільства. Так називані учасники SWІFT - усілякі фінансові інститути: брокерські і дилерські контори, клірингові і страхові компанії, інвестиційні компанії.

Вступ у SWІFT коштує дорого: одноразовий внесок складає 400 000 бельгійських франків для банків-членів і 200 000 бельгійських франків для асоційованих членів. Крім того, банки-члени повинні придбати одну акцію вартістю в 55 000 бельгійських франків. Як показує практика, витрати банків на участь у системі SWІFT (головним чином на установку сучасного електронного устаткування) окупаються звичайно протягом 5 років.

У кожній країні, у якій розгортається система SWІFT, суспільство створює свою регіональну адміністрацію. У Росії її функції виконує російсько-британська телекомунікаційна компанія "Совам Телепорт". "Совам Телепорт" виконує не тільки управлінські, але і технічні функції: консультує по закупівлі устаткування, має свої власні канали, що орендує в Міністерства зв'язку Росії, організує курси по підготовці персоналу. Крім того в Росії діє Комітет національної асоціації членів SWІFT. Першим з російських банків до SWІFTпідключився Внешэкономбанк. Це відбулося 4 грудня 1989 р. И вже до середини 90-х кількість підключених банків досяглася 240 (для порівняння в США - близько 150). Сьогодні в Росії 361 користувачів SWІFT. Однак, незважаючи на швидкий ріст числа підключених національних банків, Російська Федерація ще не входить у число активних користувачів мережі. Будучи третьою країною у світі по членству в SWІFT, по річній кількості повідомлень Росія відстає навіть від Угорщини, Польщі, Чехії (Загальний трафик Росії складає всего 0,7% обороту). Найбільшими користувачами системи є Мосбизнесбанк, Інкомбанк, Міжнародний московський банк, Внешторгбанк і ін. Деякі з них вийшли не рівень більш 2000 повідомлень у добу. У Ярославлеві лише один банк є членом SWІFT - Ярсоцбан

Вітчизняні банки використовують SWІFT, в основному, для платежів за рубіж, але велику частку складають повідомлення, що мають як кінцевого адресата російські банки (від 20 до 30%). Розвитку SWІFT у Росії чимало сприяє і політика самого суспільства. Так, у 1994 р. відбулося різке зниження вступного внеску (з 1800000 до 400000 бельгійських франків) і плати за передачу повідомлення (з 21 до 15 бельгійських франків за міжнародне стандартне повідомлення і 6 бельгійських франків за внутрішнє повідомлення), що робить цю мережу привабливої не тільки для великих банків. Членство в SWІFT створює можливості для більш широких і інтенсивних фінансових і економічних зовнішніх контактів, зокрема , створення нормальних умов для функціонування іноземних інвестицій на території Росії й інших країн СНД.

SWІFT - організація безприбуткова, весь одержуваний прибуток йде на покриття витрат і модернізацію системи.


Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  3. VІ. План та організаційна структура заняття
  4. Вид заняття: лекція
  5. Вид заняття: лекція
  6. Вид заняття: лекція
  7. Вид заняття: лекція
  8. Вид заняття: лекція
  9. Вступне заняття
  10. Гігієнічна оцінка заняття з фізичної культури
  11. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ
  12. Завдання до заняття




Переглядів: 268

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
У разі валової системи розрахунків справджуються такі міркування. | САМОСТІЙНЕ ОПРАЦЮВАННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.