Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Пряме оподаткування в системі міжнародних фінансів.

 

Для сучасних держав характерним є втручання в різні сфери економічного життя. Відмінність полягає лише в ступені цього втручання в США воно є меншим, в Швеції - більшим.

Основним інструментом державного регулювання податкова політика і фінансовий вплив на приватне підприємство. Податкова система США має не лише фіскальне завдання забезпечити доходами федеральний бюджет бюджети штатів, і місцеві бюджети, податки тут виступають як інструмент ДРЕ. В структурі доходів бюджету США податків на доходи корпорацій посідає 3 місце, його основна ставка 34%, яка вноситься ним поступово. Корпорація сплачує 15% за перші 50 000 дол. Оподаткованого доходу, 25% за поступленні 25 000 дол. і з решти суми 34%. На доходи в межах від 100 до 335 000 дол. встановлено додатковий збір у розмірі 5%. Цей податок має велику кількість пільг. Так з чистого доходу віднімаються штатні і місцеві податки на доходи, яких коливаються в різних штатах від 3-12%, 100% дивідендів від місцевих дочірніх компаній які перебувають у повній власності, від 70-80% дивідендів від місцевих корпорацій, отриманні проценти за цінні папери місцевої влади і штатів, внески до благодійних фондів. Застосовуються також податкові пільги в рамках системи прискореної амортизації, пільги на інвестиційні, науково-дослідні і дослідницьке конструкторські роботи на використання альтернативних видів енергії, подорожчання вартості активів. В деяких штатах сплачується податок на ділову активність, який передбачає оподаткування річного обороту підприємства в розмірі від 1-2.5% і податок на фонд заробітної плати.

Існують також майнові, земельні, транспортні, промислові податки, податки на видовища, готелі, комунальні збори, екологічні податки. Система податків в розвинутих західноєвропейських країнах багатоманітна і розгалужена. Необхідно відмітити, що ступінь оподаткування в Європі є вищим ніж в Пн. Америці. Так питома вага обов'язкових відрахувань у % до ВВП складає в США приблизно 30%, в Канаді до 34%, в Німеччині до 38%, та в інших Зх. Європи до 40%. Податки у Франції можна поділити на 3 групи:

- ті які знімаються в момент отримання доходу;

- ті які сплачуються в момент витрачання доходів:

- податки на капітал.

Особливим видом податків є соціальний податок на з/п, який тут сплачується роботодавцями. Ставка цього податку диференційована і коливається від 4,5 до 13% на фонд з/п. Роботодавці сплачують податок на професійну освіту в розмірі 0,5 фонду з/п. Працівники тут зобов’язані брати участь у фінансово-житлового будівництва. При цьому загальна сума відрахувань має становити не менше 0,65%фонду з/п, податок на транспортні засоби компанії сплачується диференційовано залежно від кількості транспортних засобів і об’єму двигуна.

Серед місцевих податків основними є:

- земельний податок на забудовані дільниці;

- податок на житло;

- професійний податок

Ставки цих податків визначаються місцевими органами влади. Прибутковий податок К* у Америці сплачується за ставками 33% і 24% для малих під-в. Оподатковуваний дохід обчислюється з валютного доходу:

- поточних затрат ділового характеру (оренда, ремонт)

- компенсаційних платежів при звільнені робітників і службовців

- витрат на підготовку кадрів, премій і подарунків

- витрат на юридичну консультацію і транспортних витрат

- ліцензій і витрат майбутніх періодів

- представницьких витрат розважального характеру

- витрат на з/п, внесків до благодійних фондів

- комерційних і некомерційних збитків

- прострочених боргів

- витрат на наукові дослідження.

Компанії, що видобувають нафту, крім цього податку сплачують нафтовий корпораційний податок за ставкою 75%. Компанії Великобританії сплачують також податок на приріст капіталу при реалізації капітальних активів на різницю між ринковою ціною і ціною придбання майна.

До прямих податків слід віднести внески на потреби соц. страхування. В Німеччині податок на доходи корпорацій сплачується в середньому за ставкою 42%. Промисловим податком оподатковується прибуток від промислу і капітал компанії, крім ремісничих і с/г п-в.

В Італії застосовується податок на збільшення вартості нерухомого майна за прогресуючою шкалою. Податок на автотранспорт диференціюється залежно від об’єму циліндру і потужності двигуна. Способи сплати податку в Італії можна поділити на 3 групи:

1 пряме перерахування до бюджету

2 утримання при сплаті сум

3 шляхом податкового реєстру, якщо платник не сплатив податок попередніми способами.

Високі податки функціонують в Скандинавських країнах. Основними податками з юридичних осіб є податок на доходи корпорацій, податок на майно, відрах, на соц. страх.

Податок на доходи корпорацій в Данії сплачується за ставкою 34%, але його частка в доходах бюджету складає лише 8%. Ставка цього податку в Нідерландах 35%, Швейцарії 9,8%, Швеції вона змінилась з 52 до 30%.

П-ва Японії сплачують з прибутку одержаний прибутковий податок у розмірі 33,48%. Загалом до бюджету сплачується близько 40% прибутку. Податок на майно сплачується у розмірі 1,4% вартості майна. Загалом серед країн найвищі ставки податку на доходи корпорацій: у Греції - 49%; Туреччині - 46%; Бельгії - 43%.

2 Найбільшою статтею доходів США є прибутковий податок з громадян, який сплачується за прогресивною шкалою. При цьому є неоподаткований мінімум і три податкові ставки. Податком може оподатковуватись як окрема людина, так і сім’я.

Нарахування податку здійснюється таким чином: сумуються всі отримані доходи, з доходу виключаються ділові витрати на придбання і утримання капітальних активів, пільги, внески в благодійні фонди, податки, %% від ц.п держави, суми аліментів, %% за особистими боргами, іпотечному боргу, витрати на медичне обслуговування, але не більше 15% оподатковуваної суми.

Неоподатковуваний мінімум становить 2000$. Ставки коливаються залежно від розміру доходу від 15 до 33%. Розміри доходів до ставок встановлюються і окремо для спільних доходів сім’ї, сімей що мають окремі доходи, одиноких людей і для сімей де доходи отримує 1 людина. Зниження ставки податку після визначеного високого рівня є характерним лише для цієї країни.

Відрахування на соц. страхування є другою за величиною статтею доходу бюджету і сплачується як підприємцем так і найманою особою.

Для податку на майно характерним є те, що власник квартири сплачує менше ніж власник житлового будинку, що здається в оренду. Орендар квартири особисто податок не сплачує. Особисте майно, що використовується для особистого споживання даним податком не оподатковується.

Прибутковий податок з фізичних осіб в Франції сплачується з усіх доходів отриманих за звітній рік за ставкою від 0 до 56,5%. В структурі доходів посідає друге місце. Фізичні особи тут також сплачують соц. відрахування за ставкою 1,1% всіх доходів від майна і 1% від доходів за вкладами в банк. У Франції існують особливі правила оподаткування доходів від операцій з нерухомістю, рухомим майном і ц.п.

На частку прибуткового податку з населення в Англії припадає 64% надходжень. Доходи тут поділяються на частини - шедули залежно від джерела доходу, причому деякі з них мають щей внутрішню градацію. Прибутковий податок справляється з сукупного річного доходу за відрахуванням дозволених знижок і пільг. Діють 3 ставки податку 20%, 25%, 40%. Податок на спадщину сплачується з вартості майна, що передається, яке перевищує 150 тис.фунт. стерлінгів за ставкою 40%. Тут діє розгалужена система пільг і знижок , що можуть становити від 20 до 80%. Внески на потреби соц. страхування сплачуються в обов’язковому порядку роботодавцями і працівниками. Добровільно непрацюючі громадяни, фіз. особи сплачують податок на спадщину і дарування, прибутковий податок з громадян, соц. відрахування, майновий податок.

Рівень податку на спадщину і дарування залежить від тісних родинних зв’язків і вартості придбання і коливається від 2 до 60% вартості майна.

Прибутковий податок в Німеччині є прогресивним і його ставка складає від 19 до 53%. Діє неопод. мінімум, податкові пільги на дітей, на вік, на надзвичайні обставини.

Прибутковий податок в Австрії сплачується за ставкою від 10-50%. До складу доходів включаються %% за вкладами в банк і дивіденди. Загалом побудова податкової системи Австрії мало чим відрізняється від Німецької. Однак под. законодавством тут передбачено значні пільги, високий неоподатковуваний мінімум і таким чином воно є одним з найменших в Європі.

 

 


 


Читайте також:

 1. Адресація в системі ЕП НБУ.
 2. Акти Конституційного суду України в системі національного законодавства.
 3. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства.
 4. Акціонерна власність в економічній системі
 5. Алгоритм планування податкових платежів. Вибір оптимального варіанту оподаткування та сплати податків.
 6. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.
 7. Аналіз посередників в системі розподільчої політики
 8. АРХІВНІ ДОВІДНИКИ В СИСТЕМІ НДА: ФУНКЦІЇ ТА СТРУКТУРА
 9. База оподаткування
 10. База оподаткування
 11. База оподаткування
 12. База оподаткування
Переглядів: 583

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Платоспроможність боржників, її оцінка. | Офшорні зони. Вільні економічні зони.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.