1) припинення основного зобов'язання або закінчення строку дії іпотечного договору;
2) реалізації предмета іпотеки відповідно до цього Закону;
3) набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки;
4) визнання іпотечного договору недійсним;
5) знищення (втрати) переданої в іпотеку будівлі (споруди), якщо іпотекодавець не відновив її. Якщо Предметом іпотечного договору є земельні ділянка і розташована на ній будівля (споруда), в разі знищення (втрати) будівлі (споруди) іпотека земельної ділянки не припиняється.
Наступні іпотеки припиняються внаслідок звернення стягнення попередньою іпотекою.
Відомості про припинення іпотеки підлягають державній реєстрації й встановленому законодавством порядку.
10.Іпотека може бути оформлена у вигляді цінних паперів:
- заставних;
- іпотечних сертифікатів;
- іпотечних облігацій.
Заставна - це іменний цінний папір, який засвідчує право власника вимагати виконання грошового зобов'язання, забезпеченого іпотекою майна, а у разі його невиконання - вимагати Звернення стягнення на заставлене майно.
Існують первинний і вторинний ринки заставних. І
На первинному ринку вони з'являються в результаті оформлення відповідних контрактів між кредитором (найчастіше банком) та позичальником. Вторинний ринок утворюється після перепродажу заставних за вже наданими іпотечними кредитами. Відбувається це так: кредитор (іпотечний банк, фінансова компанія) під заставні випускає цінні папери, які продає іншим інвесторам.
Здебільшого іпотечні банки використовують іпотечні облігації -довгострокові цінні папери. Вони випускаються під забезпечення нерухомим майном та приносять твердий процент. Понад 70% коштів іпотечні банки Європи мобілізують за допомогою випуску таких облігацій.
Власник може продати іпотечну облігацію будь-коли і таким чином повернути собі гроші.
Іпотечні облігації мають 3 рівні Забезпечення:
1)за кожною з них борг позичальника, який бере кредит у банку;
2)забезпечені майном позичальника, заставленим за договором іпотеки банку-заставодержателю;
3)забезпеченням є майно самого банка-кредитора.
11.Принцип інфляційного застереження. Інфляційним застереженням є обумовлений сторонами договору про іпотечний борг спосіб застереження реальної вартості грошових вимог та доходів кредитодавця. Таке застереження має забезпечувати індексацію платежів за договором про іпотечний борг при сплаті основного зобов'язання.