Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ВИСНОВОК

Парціальний тиск газів, їх напруга у крові. Механізм дифузії газів.

 

Газообмін О2 і СО2 через альвеолярно-капілярну мембрану відбувається за допомогою дифузії, яка здійснюється у два етапи. На першому етапі дифузний перенесення газів відбувається через аерогематичний бар'єр, на другому – відбувається зв'язування газів у крові легеневих капілярів, об’єм якої залишає 80 – 150 мл при товщині шару крові в капілярах всього 5 – 8 мкм. Плазма крові практично не перешкоджає дифузії газів, на відміну від мембрани еритроцитів. Структура легенів створює сприятливі умови для газообміну: дихальна зона кожного легкого містить близько 300 млн альвеол і приблизно таке ж число капілярів, має площу 40 – 140 м2, при товщині аерогематичного бар'єру всього 0,3 – 1,2 мкм.

Рух газів відбувається внаслідок різниці парціальних тисків. Парціальний тиск – це та частина тиску, яку складає даний газ із загальної суміші газів. Знижений тиск О2 в тканини сприяє руху кисню до неї. Для СО2 градієнт тиску спрямований у зворотний бік, і СО2 з повітрям, що видихається, йде в навколишнє середовище. Градієнт парціального тиску кисню і вуглекислого газу це сила, з якою молекули цих газів прагнуть проникнути через альвеолярну мембрану в кров. Парціальна напруга газу в крові або тканинах – це сила, з якою молекули розчинного газу прагнуть вийти в газове середовище. На рівні моря атмосферний тиск складає в середньому 760 мм рт.ст., а процентний вміст кисню – близько 21%. У цьому випадку рО2 в атмосфері становить: 760 х 21/100 = 159 мм рт. ст. При обчисленні парціального тиску газів в альвеолярному повітрі слід враховувати, що в цьому повітрі присутні пари води (47 мм рт. ст.). Тому це число віднімають зі значення атмосферного тиску, і на частку парціального тиску газів припадає (760 – 47) = 713 мм рт. ст. При вмісті кисню в альвеолярному повітрі, рівному 14%, його парціальний тиск буде 100 мм рт. ст. При вмісті двоокису вуглецю, рівному 5,5%, парціальний тиск СО2 складатиме 40 мм рт.ст.

В артеріальній крові парціальна напруга кисню досягає майже 100 мм рт. ст., у венозній крові – близько 40 мм рт. ст., а в тканинній рідині, в клітинах – 10 – 15 мм рт. ст. Напруга вуглекислого газу в артеріальній крові становить близько 40 мм рт. ст., у венозній – 46 мм рт. ст., а в тканинах – до 60 мм рт. ст.

 

до четвертого питання:

Таким чином, під час дифузії рушійною силою газообміну є різниця парціальних тисків газів між повітроносними шляхами та альвеолами. Унаслідок чого кисень дифундує до альвеол, а в протилежному напрямку надходить вуглекислий газ. У свою чергу, градієнт парціальних тисків між повітрям бронхіол і альвеол забезпечує постійний газообмін незалежно від фаз дихання.

 


Читайте також:

  1. IV. Висновок
  2. IV. Висновок
  3. Аудиторський висновок
  4. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  5. Аудиторський висновок, у якому робиться відмова від надання висновку аудитора
  6. Безумовно-позитивний висновок
  7. Висновок
  8. ВИСНОВОК
  9. Висновок
  10. Висновок
  11. Висновок




Переглядів: 2282

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ВИСНОВОК | Киснева ємність крові. Газообмін між кров’ю та тканинами.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.